15-latek spowodował kolizję

15-latek spowodował kolizję

15-letni chłopiec został poproszony przez sąsiadkę o przestawienie samochodu. Niestety spowodował kolizję z innym pojazdem. Okazało się, że auto nie było dopuszczone do ruchu.

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę 24 lipca 2019 roku. Policjanci łódzkiej drogówki zostali poinformowani, że na ul. Okopowej nastolatek kierując samochodem, doprowadził do zderzenia z innym pojazdem.  Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia gdzie zastali  kierujących. Kobiecie udzielana była pomoc w  karetce pogotowia. Funkcjonariusze ustalili, że 15-latek chciał przeparkować mercedesa, i szukał do tego idealnego miejsca. Jadąc ulicą Okopową na skrzyżowaniu z ul. Marysińską nie zachował szczególnej ostrożności, nie ustąpił pierwszeństwa zderzając się z prawidłowo jadącym renault. Chłopiec początkowo nie chciał powiedzieć policjantom skąd miał kluczyki od samochodu, ciągle powtarzając, że jego rodzice o niczym nie wiedzą. W trakcie wykonywanych czynności na miejscu zdarzenia do jednego z funkcjonariuszy podeszła kobieta, która oświadczyła, że jest sąsiadką chłopca, a samochód jest jej własnością. 42-latka przyznała, że poprosiła chłopca o pomoc, dała mu kluczyki do samochodu, wiedząc, że ten nie posiada uprawnień do kierowania. Dodała również, że samochód niedawno został sprowadzony z Irlandii. Po sprawdzeniu mercedesa w policyjnych bazach danych okazało się, że jest  niedopuszczony do ruchu, nie posiada aktualnej polisy OC jak również przeglądu ponadto niedawno został wyrejestrowany z terenu Irlandii i  nie jest zarejestrowany w Polsce.  Nieletni za swoje zachowanie odpowie teraz przed Sądem Rodzinnym. Natomiast jego  42-letniej sąsiadce za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osoby nie mającej uprawnień grozi kara grzywny. Warto wspomnieć, iż  w 2019 roku n a terenie miasta Łodzi doszło do 12 zdarzeń, w których rannych zostało 7 osób a sprawcami byli nieletni kierowcy.  Wśród młodych ludzi panuje przekonanie, że nie będą ponosić żadnych konsekwencji prowadząc samochód bez prawa jazdy, bo przecież nie mogą dostać punktów karnych. Takie myślenie jest jak najbardziej błędne. Przypomnijmy, że przepisy mówią wprost, że każdy kto prowadzi pojazd nie mając do tego uprawnień, podlega karze grzywny. W sytuacji gdy za kierownica znajduje się nieletni to sprawa trafia do Sądu Rodzinnego. W takich przypadkach sędzia może orzec zakaz prowadzenia pojazdów do 21 roku życia. Przypominamy także, że konsekwencje ponosi także osoba, która pozwala na to, by za kierownicą usiadł nieletni, czy tez osoba, która nie posiada do tego uprawnień. Za to wykroczenie grozi kara wysokiej grzywny.

Previous Wybieramy fotel fryzjerski
Next Odpowie za zabójstwo partnerki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„NIECHRONIENI” – „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy 5 września 2017 rozpoczęli akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły” od działań „Niechronieni”. Mundurowi bacznie zwracali uwagę na dzieci i rodziców podążających do szkół.

Wiadomości 0 Comments

Kolejne uderzenie w przestępczość gospodarczą

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą z KWP w Łodzi zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowane przez przedstawiciela firm pokrzywdzonych wynoszą nie mniej

Wiadomości 0 Comments

SEZON MOTOCYKLOWY ROZPOCZĘTY – RÓWNIEŻ DLA POLICJANTÓW

Początek sezonu motocyklowego za nami. Coraz większa liczba jednośladów na naszych drogach jest tego bezdyskusyjnym potwierdzeniem. Z garaży wyjechali sympatycy motocykli, a na drogach powiatu kutnowskiego pojawili się również policjanci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź