Płyty winylowe dla audiofila. Gdzie je znaleźć?

Płyty winylowe dla audiofila. Gdzie je znaleźć?

Mogłoby się zdawać, że płyty winylowe należą już do przeszłości. Jednak wciąż bardzo szerokie grono osób ceni sobie słuchanie oryginalnej muzyki z nich płynącej. Choć płyty CD są zdecydowanie trwalsze niż winyle, to wiele osób uważa, że nie mają w sobie pewnego „uroku”. Problem z płytami winylowymi polega jednak na tym, że są mniej trwałe i niszczeją podczas słuchania muzyki. Poza tym nie są one tak szeroko dostępne jak CD. Prawdziwi miłośnicy mają zatem czasem problem z tym, aby znaleźć swoje wymarzone pozycje. Jest jednak wciąż sporo miejsc, w których można je odszukać.

Gdzie można zakupić płyty winylowe?

Jednym z miejsc gdzie można je znaleźć, są bez wątpienia antykwariaty. Płyty winylowe są tam powszechnie dostępne, choć mogą być wyraźnie nagryzione zębem czasu. W antykwariatach sprzedaje się winyle z rockowym brzmieniem, z nutą jazzu itp. Również na pchlich targach bardzo często można spotkać osoby, które nimi handlują. W takich miejscach mogą one okazać się szczególną gratką cenową.

Warto mieć jednak świadomość tego, że najwięcej płyt winylowych mimo wszystko można znaleźć za pośrednictwem internetu. Różne sklepy online z elektroniką, z płytami, a nawet i księgarnie, decydują się na ich sprzedaż. Dziś klimat retro staje się coraz popularniejszy i właśnie z tego względu takie pozycje pojawiają się powszechnie. Plusem kupowania płyt bezpośrednio ze sklepu jest przede wszystkim to, że są one nowe. Dla wielu audiofilów to warunek konieczny.

Dziś nawet współcześni artyści często decydują się na wydawanie swoich płyt w dwóch wersjach. Można zakupić je jako płyty CD lub jako winyle. Można być zatem jednocześnie audiofilem, ale i fanem współczesnej muzyki.

Jakie zalety posiadają płyty winylowe?

Nie bez powodu płyty winylowe cały czas cieszą się tak dużą popularnością. Posiadają one bowiem cechy, które przyciągają fanów naprawdę dobrej muzyki. Pierwszą i najważniejszą ich zaletą, jest bez wątpienia brzmienie. Jest ono zdecydowanie głębsze i pełniejsze niż w przypadku płyt CD czy też jakichś nagrać mp3. Fizyczne właściwości tych płyt, nie pozwalają na mastering na takim poziomie, jak ma to miejsce w przypadku CD. Ze względu na spore ograniczenia tego nośnika analogowego, muzyka brzmi zupełnie inaczej. Nie jest przekombinowana, cięta i przesadnie zmieniona.

Takie płyty winylowe mają także wartość kolekcjonerską. Ich ceny potrafią być bardzo wysokie i może się okazać, że staną się one inwestycją na jakieś gorsze lata, w przypadku trudnych sytuacji. Jednak każdy audiofil docenia również samo posiadanie kolekcji. Płyty te są duże i trzeba tym samym poświęcić na nie sporo miejsca, jednak mimo wszystko prezentują się one tak świetnie, że jest to tego warte.

Słuchanie płyt winylowych nie jest także tak proste, jak w przypadku płyt CD. Tutaj trzeba bowiem przygotować sam gramofon czy też wyczyścić płytę. Słuchacz ma bezpośredni kontakt ze sprzętem, nieustannie go nadzorując. Z tego właśnie względu wiele osób je kocha, ponieważ pozwalają one na realne obcowanie z muzyką.

Zobacz ofertę płyt winylowych najlepszych wydawnictw w ofercie Nautilus

Previous Kiedy warto skorzystać przejść na dietę od dietetyka?
Next Korony zębów: Czym są? Jakie są ich rodzaje? Gdzie można je założyć?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZCY POLICJANCI ZDOBYLI TRZY MEDALE W MARTWYM CIĄGU. RAZEM PODNIEŚLI 640 KILOGRAMÓW

Trzej sierżanci pełniący na co dzień służbę w strukturach Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zdobyli na Otwartych Mistrzostwach Europy w martwym ciągu dwa złote i jeden srebrny medal. Zawody odbyły

Wiadomości 0 Comments

Czujny policjant wytropił sprawcę fałszywego alarmu

Dyspozytor Miejskiego Stanowiska Kierowania KMP w Łodzi otrzymał anonimowy telefon informujący o napadzie na urząd pocztowy przy ul. Włókniarzy. Patrol, który dotarł na miejsce nie potwierdził tej informacji. Policjant odbierający

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za zabójstwo partnerki

Policjanci zatrzymali 37-latka, który może odpowiedzieć za zabójstwo swojej znajomej. Mężczyzna prawdopodobnie zadawał partnerce ciosy nożem i tępym narzędziem. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła. 27 lipca 2019 roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź