5 powodów, dla których w Łodzi warto być

5 powodów, dla których w Łodzi warto być

Młode, dynamiczne, pełne pomysłów, z łatwością dostosowujące się do zmiennych sytuacji – wszystkie te określenia, których zazwyczaj używa się w odniesieniu do kandydatów na pracowników, świetnie opisują także nasze miasto.

Łódź nie tylko pięknieje z dnia na dzień, ale też jest coraz lepiej skomunikowana i, co tu dużo mówić, coraz ciekawsza. Właściwie nie ma miesiąca, który nie przynosiłby nam nowych powodów, aby zapuścić tutaj korzenie. Można by wymieniać je długo, ale szczególnie nasuwa nam się pięć spośród nich.

Łódź jest w centrum wszystkiego (a w każdym razie – Polski)

Nie ma wielu dużych polskich miast, które mogą się pochwalić lokalizacją równie dogodną jak łódzka. Bez względu na to, czy wybierasz się w góry, czy jedziesz nad morze, czy ruszasz do Warszawy, czy do Poznania – trasa nigdy nie będzie zbyt długa. To coś, co docenią nie tylko osoby obmyślające plany urlopowe, ale także każdy, kto rozważa prowadzenie biznesu na skalę większą niż ta ściśle lokalna: położenie nieopodal ważnych dróg to znaczne udogodnienie z punktu widzenia logistyki. Od ponad dekady mamy pod Łodzią autostradę A2 – kilka lat temu przedłużoną wreszcie aż do Warszawy, co znacznie ułatwia życie zwłaszcza osobom, które w Łodzi mieszkają, a w stolicy pracują. Droga na zachód też jest już prosta: pięć lat temu Łódź z Wrocławiem połączyła ekspresówka S8, znacznie skracająca czas dojazdu na Dolny Śląsk. Niedawno ruszyła także budowa ostatniego odcinka autostrady A1, która o kilka godzin skróci przejazd z południa kraju do Trójmiasta przez Łódź.

Z miesiąca na miesiąc Łódź wygląda coraz piękniej

Nie żartowaliśmy, gdy mówiliśmy, że niemal z każdym dniem Łódź wygląda coraz lepiej! Za sprawą zorganizowanych wysiłków miasta oraz prywatnych inwestorów architektura Łodzi jest regularnie odnawiana. Na szczególną wzmiankę zasługuje program Mia100 Kamienic, w ramach którego odświeżono i przebudowano ponad setkę zabytkowych budynków. Systematycznie prowadzony jest również projekt rewitalizacji obszarowej, polegający na przywracaniu do życia zdegradowanych części miasta i uzupełnianiu ich o nowe funkcje.

Władze stawiają nie tylko na odnowę, ale też na tworzenie nowych miejsc – zarówno tych, które wpływają na poprawę jakości życia mieszkańców, jak i takich, które budują charakter Łodzi jako interesującego miejsca. Warto tu wskazać m.in. akcje takie jak otwarcie Pasażu Róży – wyłożonego tysiącami kawałków luster podwórka, które parę lat temu stało się jednym z najpopularniejszych plenerów zdjęciowych miasta, tworzenie murali na zewnętrznych ścianach budynków czy niedawne odsłonięcie pomnika łódzkiego jednorożca. Jednocześnie nie zapomina się o docenianiu starszych, zakorzenionych w krajobrazie Łodzi miejsc, takich jak park Źródliska czy kompleks Księży Młyn.

Nowe miejsca, w których warto mieszkać

Liczne nowe projekty mieszkaniowe w centrum Łodzi zachęcają, by pozostać tutaj na długo – albo zainwestować w zakup lokalu pod wynajem. Jedną z takich inwestycji jest Diasfera Łódzka, którą firma Duda Development wznosi pomiędzy ulicami Kilińskiego a Targową. To projekt, który łączy nawiązania do tradycyjnego budownictwa Łodzi z nowoczesnymi, świeżymi rozwiązaniami architektonicznymi. W ramach projektu Diasfera Łódzka postawiony zostanie nie tylko nowy budynek, o fasadzie zainspirowanej przez tradycyjną łódzką architekturę: odnowiona zostanie też sąsiadująca z nim przestrzeń dawnego budynku warsztatowego. W ramach I etapu inwestycji – którego zakończenie planowane jest na ostatni kwartał 2020 r. – powstanie aż 199 mieszkań o powierzchni od 25 do 95 m2.

Więcej kultury niż kiedykolwiek

Od blisko dekady Polska festiwalami stoi i Łódź nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Miłośnikom i miłośniczkom doznań kulturalno-estetycznych miasto oferuje liczne atrakcje – od filmowego Transatlantyku, który przeniósł się tutaj z Poznania, poprzez Light Move Festival aż po młody, ale już robiący furorę nie tylko w Polsce Festiwal Komiksu i Gier. W Łodzi nie ma tygodnia, by nie działo się coś ciekawego! I choć za sprawą Szkoły Filmowej znajdą tutaj coś dla siebie entuzjaści wielu innych dyscyplin: niewiele polskich miast może pochwalić się równie bogatą i zróżnicowaną ofertą kulturalną jak ta łódzka.

Miasto z historią – i miasto z przyszłością

Mieszkanie w Łodzi jest jak stałe obcowanie z historią – ale bez poczucia, że przeszłość to wszystko, co to miejsce ma do zaoferowania. Łódź nie jest skansenem i pięknym obrazkiem zanurzonym w bursztynie. Zabytki przemysłowej historii miasta sąsiadują tu z modnymi knajpkami. Łódź jest miastem, które – mimo młodego wieku – ma bogatą przeszłość, z której nie waha się czerpać, by tworzyć wizje nowego siebie. Bycie w takim miejscu jest niezwykle inspirujące: tutaj naprawdę nie można się nudzić.

Previous Schudnę do lata, czy to realne? W jaki sposób się za to zabrać?
Next Jak dobrać fotel fryzjerski?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej miejsc pracy w Łodzi

W I kwartale w Łodzi powstało ponad 2 tysiące nowych miejsc pracy. To bezprecedensowe tempo – oceniają władze miasta. Liczą jednak, że będzie się ono utrzymywać, bo w regionie przybywa inwestycji wymagających

Strefa Biznesu 0 Comments

Projekty łódzkich innowatorów „Szybką Ścieżką” zmierzają do sukcesu. Kolejni mają szansę skorzystać w nowym naborze popularnego konkursu

Od 16 września można zgłaszać projekty w nowym naborze konkursu prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dla przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty B+R. Budżet konkursu to aż 1,1 mld

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódzka firma producentem programów do fakturowania

Dawniej przedsiębiorcy mogli jedynie pomarzyć o takich udogodnieniach, które są dostępne dziś. Pomocne programy, które przedsiębiorca może wykorzystywać w swojej codziennej działalności, zdecydowanie ułatwiają wiele spraw. Mowa na przykład o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź