5 Sposobów śledzenia osobistych informacji zdrowotnych w telefonie

5 Sposobów śledzenia osobistych informacji zdrowotnych w telefonie

Twój smartfon jest potężnym i elastycznym narzędziem do przechwytywania informacji związanych z Twoim zdrowiem. Istnieją różne sposoby, w jaki może to zrobić Twój telefon, takie jak opisane poniżej popularne aplikacje lub urządzenia. Niektóre aplikacje obejmują wiele kategorii, pozwalając użytkownikowi na kilka sposobów pozyskiwania informacji na temat zdrowia.

 1. Ręczne wprowadzanie informacji

Jest to najbardziej prymitywny sposób śledzenia informacji zdrowotnych, niezależnie od tego, czy chodzi o ciśnienie krwi, wagę, poziom cukru we krwi, poziom energii, czy listę leków.

 1. Przechwytywanie informacji za pomocą czujników telefonu

Czujniki wbudowane w telefon mogą automatycznie przechwytywać wybrane rodzaje informacji zdrowotnych, gdy są one połączone z odpowiednimi aplikacjami. W ten sposób aplikacje wykorzystują sprzęt telefonu do realizacji specjalistycznych funkcji związanych ze zdrowiem.

Popularnym przykładem jest śledzenie aktywności fizycznej. Wiele aplikacji używa GPS w telefonie do śledzenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takiej jak bieganie czy chodzenie.

 1. Przechwytywanie informacji za pomocą oddzielnego czujnika zdrowia

Podczas gdy sam smartfon jest cudem nowoczesnej technologii, jego największy potencjał w śledzeniu stanu zdrowia może polegać na możliwości podłączenia do oddzielnych czujników. Oto kilka urządzeń, które można podłączyć do telefonu, aby śledzić informacje o stanie zdrowia:

 • Trackery aktywnościowe takie jak Fitbit, Jawbone, Spark i dziesiątki innych
 • Ciśnieniomierz krwi
 • Glukozymetr
 • Pulsoksymetry do pomiaru tętna i nasycenia tlenem
 • Skala wagowa
 • Monitor rytmu serca
 • Przepływomierz szczytowy do monitorowania kontroli astmy
 • Wszechstronne platformy, takie jak aplikacja Apple’s Health, ułatwiają łączenie wszystkich tych informacji.
 1. Link do elektronicznej dokumentacji zdrowotnej

Duża część informacji zdrowotnych pacjenta może być przechowywana w elektronicznych kartach zdrowia (EHR) prowadzonych przez świadczeniodawcę medycznego. Wiele EHR pozwala obecnie pacjentom na dostęp do informacji przechowywanych w EHR, takich jak oznaki życiowe, leki, wyniki badań, wizyty i podsumowania wizyt.

 1. Trzymaj koło ratunkowe (Lifelog)

Jeśli chcesz przechwycić ślad życia, są pewne aplikacje, które mogą Ci w tym pomóc. Aplikacje te automatycznie zapisują czas, datę, miejsce, aktywność, sen i pogodę wokół ciebie. Możesz go dostosować i dodać ważne dla siebie pola i notatki. Na przykład, możesz nagrywać jedzenie, które jadłeś, frekwencję na siłowni i to, czy medytowałeś czy nie w określonym dniu.

Po więcej przydatnych ciekawostek wejdź na http://telefonywodoszczelne.pl/

Previous Czym jest i na czym polega zamgławianie ULV?
Next Spożycie kokainy rośnie po raz pierwszy od dekady - dane z USA

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Kolagen w płynie – dlaczego warto po niego sięgać?

Kolagen to główne białko w tkance łącznej, stanowi ono około 30% całkowitej masy białka ludzkiego. Do zadań jakie powinno realizować zalicza się między innymi gwarancję utrzymania jędrnej i sprężystej skóry.

Life&Style 0 Comments

Szał przedświątecznych zakupów sprzyja złodziejom

Przedświąteczna gorączka zakupowa to czas żniw dla złodziei. Brak uwagi może się skończyć utratą pieniędzy i kart, a także dokumentów, co może mieć poważne konsekwencje. Tylko w III kw. tego roku za pomocą

Life&Style 0 Comments

Olej z pestek moreli

Morela pospolita to drzewo należące do rodziny różowatych, pierwotnie uprawiana w Chinach, Korei i Kirgistanie. Dziś drzewa morelowe można spotkać nie tylko w Azji, ale również w  Europie. Jednak zamiast

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź