6 Niesamowitych zalet witaminy C dla skóry i zdrowia

6 Niesamowitych zalet witaminy C dla skóry i zdrowia

Witamina C, zwana również „kwasem askorbinowym”, jest ważnym składnikiem odżywczym wymaganym przez organizm. Ten rozpuszczalny w wodzie składnik odżywczy działa jako silny przeciwutleniacz niezbędny do rozwoju i utrzymania tętniczek, tkanek bliznowatych i chrząstek. Niektóre owoce i warzywa zapakowane w witaminę C mogą pomóc nam w zaspokojeniu naszych codziennych potrzeb. Należą do nich owoce Kiwi, brokuły, guawa, papryka żółta, ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, boćwina i rzepa, pomidory, truskawki i papaja. Nidhi Sawhney, dietetyk i konsultant ds. żywienia z Delhi, wyjaśnia: „Ludzki organizm nie ma zdolności do generowania witaminy C. Dlatego musi być przyjmowany poprzez żywność i inne suplementy. Ważne jest również, aby gotować jedzenie w niskich temperaturach i przez krótki czas zachować zawartość witaminy C w żywności, ponieważ jest ona składnikiem odżywczym wrażliwym na ciepło”.

Co to jest niedobór witaminy C?

Objawy niedoboru witaminy C obejmują zmęczenie, zmiany nastroju, utratę wagi, bóle stawów i mięśni, siniaki, stany zapalne oraz suche włosy i skórę. Z czasem brak witaminy C w organizmie powoduje, że nie może powstać nowy kolagen. Powoduje to również rozpad różnych tkanek w organizmie człowieka, a także wpływa na naprawę komórek. Poważny niedobór witaminy C może prowadzić do choroby zwanej szkorbutem.

Korzyści wynikające z zastosowania witaminy C

  1. Zwykłe zimno

Witamina C zmniejsza nasilenie przeziębień i ataków grypy. Zmniejsza mdłości związane z przeziębieniem, w tym stan zapalny i katar. Nie tylko kontroluje alergię, która powoduje przeziębienie, ale także skraca czas jego trwania. Wiadomo, że witamina C ma tendencję do zwiększania odporności.

  1. Hipertensja

Jeśli masz do czynienia z wysokim ciśnieniem krwi, a następnie żywności bogatej w witaminę C może okazać się przydatne dla Ciebie. Kwasy nienormalnie wysokiego ciśnienia krwi mogą być obniżone przez regularne spożycie witaminy C.

  1. Stres

Stres jest jednym z najczęstszych warunków; dzięki spieszącemu światu, w którym żyjemy. Witamina C bardzo pomaga w radzeniu sobie z typowymi wskaźnikami stresu fizycznego i emocjonalnego. Zmniejsza również poziom hormonów stresu.

  1. Metabolizm tłuszczowy

Tłuszcz brzuszny, czyli tłuszcz brzuszny, to tkanka tłuszczowa wokół lub wewnątrz jamy brzusznej. Dla prawidłowego metabolizmu tłuszczów niezbędne jest regularne przyjmowanie witaminy C. Witamina C pomaga w przyspieszeniu przemiany materii, a tym samym utrzymuje Twoją wagę pod kontrolą.

  1. Produkcja kolagenu

Kolagen jest substancją naturalnie produkowaną przez organizm. Jednak produkcja tej substancji zmniejsza się wraz z wiekiem. Witamina C odgrywa integralną rolę w produkcji kolagenu, co zmniejsza zmarszczki, a także objawy i oznaki starzenia się.

  1. Lepsza skóra

Tworzenie elastyny, związku zagęszczającego, chroniącego i leczącego komórki skóry, zależy od poziomu witaminy C w organizmie. Elastyna utrzymuje Twoją skórę w zdrowiu i blasku. Jeśli chcesz mieć lepszą skórę, naładuj pokarmy witaminą C i uzyskaj świecącą skórę jak nigdy dotąd.

Według Nidhi Sawhney’a, dietetyka, „Witamina C ma wiele korzyści dla zdrowia. Od walki z udarem do gojenia ran, witamina C pomaga również w absorpcji żelaza przez organizm. Dlatego proponuje się łączyć pokarmy pełne witaminy C z pokarmami bogatymi w żelazo”.

Więcej o właściwościach witaminy c, przeczytasz na: https://witaminowy.pl/teoria-i-praktyka/cnvv/witamina-c-tego-o-niej-nie-wiesz.html

Previous Zaskakujące korzyści płynące z zastosowania kwasu hialuronowego
Next Jak gotować czerwony Ryż?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Spożycie kokainy rośnie po raz pierwszy od dekady – dane z USA

Raport z Office of National Drug Control Policy (ONDCP) wskazuje, że nastąpił wzrost produkcji kokainy w Kolumbii – ale w ciągu ostatnich pięciu lat liczba ta utrzymywała się w USA

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki jednoślimakowe

Wyciskarki jednoślimakowe mają wbudowany jeden ślimakowy wał, który wykonany jest z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa. Siła jego nacisku sprawi, że z warzyw i owoców wyciskany będzie sok, który

Life&Style 0 Comments

Olej z pestek moreli

Morela pospolita to drzewo należące do rodziny różowatych, pierwotnie uprawiana w Chinach, Korei i Kirgistanie. Dziś drzewa morelowe można spotkać nie tylko w Azji, ale również w  Europie. Jednak zamiast

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź