Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Niepisana reguła mówi, że najdroższe ubezpieczenie OC jest w największych miastach. Rzeczywiście, przykłady Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta czy Krakowa potwierdzają tę hipotezę, a jak na ich tle wygląda Łódź? Przekonajmy się, czy rzeczywiście jest tak drogo jak w innych metropoliach.

Najdrożej w wielkich miastach

Siłą rzeczy mieszkańcy większych miast są bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju szkody drogowe. O stłuczki, kolizje, zderzenia, wypadki, co oczywiste, znacznie łatwiej w wielkomiejskim gąszczu niż na pustych, gminnych drogach. Jako że duże natężenie ruchu podwyższa ryzyko zdarzenia drogowego, automatycznie klienci z największych miast są w oczach ubezpieczycieli bardziej ryzykowni. W efekcie towarzystwa żądają od nich większych składek na OC niż od kierowców mieszkających w małych miejscowościach i na wsiach.

Czy jednak ceny OC w Łodzi, która jest przecież jednym z największych polskich miast, są nad zwyczaj łaskawe dla tamtejszych kierowców? Czy w porównaniu z kierowcami z innych dużych ośrodków mieszkańcy Łodzi mogą znacząco oszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu? Sprawdźmy, czy tak wynika z hipotetycznych kalkulacji, które przeprowadziliśmy dla wymyślonego kierowcy i jego auta.

Wcale nie tania Łódź

Do wyliczenia składki wykorzystaliśmy internetową porównywarkę ubezpieczeniową. W ramach dostępnego w niej formularza wpisaliśmy dane mieszkającego i zameldowanego w Łodzi kierowcy w wieku 35 lat, który jest żonaty i ma jedno dziecko w wieku 8 lat. Egzamin na prawo jazdy zdał 10 lat temu, a pierwsze ubezpieczenie wykupił 5 lat temu – od tego czasu przedłuża kolejne polisy, więc żadna przerwa w ubezpieczeniu OC nie została odnotowana. Na jego koncie jest jedna szkoda komunikacyjna, z której wypłacono odszkodowanie. Ile w takim razie zapłaci nasz kierowca?

Porównywarka wyliczyła najtańsze OC na 750 zł, drugie w kolejności na 763 zł, a trzecie na 771 zł. Chcąc się przekonać, czy to rzeczywiście niewiele na tle innych, wielkich polskich miast, w formularzu pozostawiliśmy wszystkie dane niezmienione i zmodyfikowaliśmy wyłącznie miejsce zamieszkania, ustalając je jako Wrocław. Wyniki? Najtańsze OC to koszt 793 zł, następne 832 zł, a trzecie 844 zł. A Warszawa? Odpowiednio 737 zł, 788 zł, 802 zł. Z kolei Gdańsk: 745 zł, 810 zł i 841 zł.

Jak więc widać, Łódź w żadnym razie nie jest tania pod względem cen OC. Co więcej, wysokość składki na obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej jest droższa niż w Warszawie! Dlatego tym bardziej warto porównywać oferty i wybierać tę najtańszą, wiedząc, że warunki ubezpieczenia OC są zawsze identyczne niezależnie od wysokości składki i marki towarzystwa, w którym polisa została wykupiona.

Previous Letnie atrakcje dla dziecka
Next Nie możesz schudnąć? Zobacz, co spowalnia Twój metabolizm

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Ubezpieczyciele nadal tracą na komunikacyjnych polisach OC

O 25,7 proc. wzrosły w I półroczu wpływy towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu składki na ubezpieczenia komunikacyjne cywilne (OC). To pierwszy tak wyraźny wzrost od lat. Jednocześnie wciąż rosną koszty ubezpieczycieli – wypłacone

Motoryzacja 0 Comments

Easyshare pierwszym carsharingiem w Łodzi

W Polsce carsharing dopiero się rozwija – jest dostępny tylko w kilku największych miastach Polski. Łódź jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy mogą już korzystać z tej usługi. Easyshare jako pierwsza

Motoryzacja 0 Comments

Kim jest dobry mechanik samochodowy?

Liczba samochodów osobowych w naszym kraju stale się zwiększa. Są domy, w których jest dwa, czasem nawet trzy samochody. Wraz z rosnącą liczbą aut rośnie też zapotrzebowanie na usługi, które

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź