Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Niepisana reguła mówi, że najdroższe ubezpieczenie OC jest w największych miastach. Rzeczywiście, przykłady Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta czy Krakowa potwierdzają tę hipotezę, a jak na ich tle wygląda Łódź? Przekonajmy się, czy rzeczywiście jest tak drogo jak w innych metropoliach.

Najdrożej w wielkich miastach

Siłą rzeczy mieszkańcy większych miast są bardziej narażeni na wszelkiego rodzaju szkody drogowe. O stłuczki, kolizje, zderzenia, wypadki, co oczywiste, znacznie łatwiej w wielkomiejskim gąszczu niż na pustych, gminnych drogach. Jako że duże natężenie ruchu podwyższa ryzyko zdarzenia drogowego, automatycznie klienci z największych miast są w oczach ubezpieczycieli bardziej ryzykowni. W efekcie towarzystwa żądają od nich większych składek na OC niż od kierowców mieszkających w małych miejscowościach i na wsiach.

Czy jednak ceny OC w Łodzi, która jest przecież jednym z największych polskich miast, są nad zwyczaj łaskawe dla tamtejszych kierowców? Czy w porównaniu z kierowcami z innych dużych ośrodków mieszkańcy Łodzi mogą znacząco oszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu? Sprawdźmy, czy tak wynika z hipotetycznych kalkulacji, które przeprowadziliśmy dla wymyślonego kierowcy i jego auta.

Wcale nie tania Łódź

Do wyliczenia składki wykorzystaliśmy internetową porównywarkę ubezpieczeniową. W ramach dostępnego w niej formularza wpisaliśmy dane mieszkającego i zameldowanego w Łodzi kierowcy w wieku 35 lat, który jest żonaty i ma jedno dziecko w wieku 8 lat. Egzamin na prawo jazdy zdał 10 lat temu, a pierwsze ubezpieczenie wykupił 5 lat temu – od tego czasu przedłuża kolejne polisy, więc żadna przerwa w ubezpieczeniu OC nie została odnotowana. Na jego koncie jest jedna szkoda komunikacyjna, z której wypłacono odszkodowanie. Ile w takim razie zapłaci nasz kierowca?

Porównywarka wyliczyła najtańsze OC na 750 zł, drugie w kolejności na 763 zł, a trzecie na 771 zł. Chcąc się przekonać, czy to rzeczywiście niewiele na tle innych, wielkich polskich miast, w formularzu pozostawiliśmy wszystkie dane niezmienione i zmodyfikowaliśmy wyłącznie miejsce zamieszkania, ustalając je jako Wrocław. Wyniki? Najtańsze OC to koszt 793 zł, następne 832 zł, a trzecie 844 zł. A Warszawa? Odpowiednio 737 zł, 788 zł, 802 zł. Z kolei Gdańsk: 745 zł, 810 zł i 841 zł.

Jak więc widać, Łódź w żadnym razie nie jest tania pod względem cen OC. Co więcej, wysokość składki na obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej jest droższa niż w Warszawie! Dlatego tym bardziej warto porównywać oferty i wybierać tę najtańszą, wiedząc, że warunki ubezpieczenia OC są zawsze identyczne niezależnie od wysokości składki i marki towarzystwa, w którym polisa została wykupiona.

Previous Letnie atrakcje dla dziecka
Next Nie możesz schudnąć? Zobacz, co spowalnia Twój metabolizm

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 1Comments

viaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Motoryzacja 0 Comments

Ubezpieczyciele nadal tracą na komunikacyjnych polisach OC

O 25,7 proc. wzrosły w I półroczu wpływy towarzystw ubezpieczeniowych z tytułu składki na ubezpieczenia komunikacyjne cywilne (OC). To pierwszy tak wyraźny wzrost od lat. Jednocześnie wciąż rosną koszty ubezpieczycieli – wypłacone

Motoryzacja 0 Comments

Wypożyczanie samochodów

Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na wypożyczenie samochodu, na przykład gdy wyjeżdżają na wakacje, lub gdy udają się do odległego miasta. Na co należy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź