Co to jest Assessment Center?

Co to jest Assessment Center?

Assessment Center to proces selekcji rekrutacyjnej, w którym grupa kandydatów jest oceniana w tym samym czasie i miejscu za pomocą szerokiego zakresu ćwiczeń selekcyjnych. Ćwiczenia te zależą od konkretnego stanowiska, na które kandydaci aplikują. Zazwyczaj więksi pracodawcy stosują Assessment Center, ponieważ jest to jedna z najskuteczniejszych metod selekcji kandydatów z większej puli kandydatów. Testy przeprowadzane w centrach oceny służą do przewidywania przydatności kandydata do pracy i wpisują się w kulturę firmy.

Dowiedz się więcej czym jest Assessment Center

Czas trwania oceny zintegrowanej

Czas trwania assessment center może być dowolny, od kilku godzin do kilku dni. Zależy to od stanowiska lub roli w konkretnej organizacji, do której zgłaszają się kandydaci. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższe stanowisko w danej organizacji, tym więcej kandydatów zostanie poddanych różnego rodzaju testom w celu zmierzenia ich przydatności. Assessment center może być przeprowadzony w biurze samej firmy lub w siedzibie profesjonalnej firmy doradczej ds. oceny, wynajętej lub w miejscu zewnętrznym.

Kandydaci

Zazwyczaj liczba kandydatów, którzy mogą pojawić się w ocenie zintegrowanej, jest skromna. Często ocena metodą assessment center jest kolejnym krokiem w procesie rekrutacji, po ocenie elektronicznej. Ocena elektroniczna jest przeprowadzana w domu lub w biurze, zazwyczaj w celu sprawdzenia dużej liczby kandydatów. Kandydaci, którzy najlepiej poradzili sobie z e-oceną są zapraszani do następnej tury i oceny zintegrowanej.

Ocena kandydatów

Podczas gdy testy umiejętności są testami standaryzowanymi, ćwiczenia Assessment Center, takie jak rozmowy kwalifikacyjne, prezentacje i odgrywanie ról, są oceniane przez profesjonalnych asesorów. Niektóre ośrodki mogą angażować analityka behawioralnego lub psychologa w celu zbadania języka ciała kandydatów. W rozmowach kwalifikacyjnych asesorzy mogą stosować różne techniki prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej, natomiast w ćwiczeniach z zakresu prezentacji lub odgrywania ról mogą być widzami obserwującymi kandydatów po cichu. Różne rodzaje testów mogą mieć różnych asesorów. Całkowita liczba osób oceniających jest na ogół jednocyfrowa.

Wydarzenia w Centrum Oceny

Centra oceny rozpoczynają się zazwyczaj od odprawy kandydatów. Osoby oceniające lub przedstawiciele firmy mogą poinformować kandydatów o tym, jak będzie wyglądał dany dzień i czego mogą się spodziewać. Można złożyć wszelkie wymagane dokumenty i zaznaczyć frekwencję. Szczegółowe instrukcje zostaną przekazane na początku każdego z testów, a następnie udzielone zostaną odpowiedzi na wszelkie pytania kandydatów. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania i/lub wszelkie wątpliwości rozpocznie się test lub ćwiczenie.

Ćwiczenia w centrum oceny

Rodzaje testów, poziom trudności i czas trwania różnią się i zależą od stanowiska, na którym przeprowadzana jest ocena zintegrowana. Zależy on również od obszaru wiedzy specjalistycznej z nim związanej. Na przykład ocena na stanowiskach sprzedaży i marketingu może wymagać większej ilości testów i ćwiczeń werbalnych, prezentacyjnych i sytuacyjnych, podczas gdy stanowisko analityka wymaga większej ilości testów i ćwiczeń liczbowych i kazuistycznych. Zasadniczo najpierw przeprowadzane są testy pisemne lub komputerowe, jeśli takie są, a następnie ćwiczenia komunikacyjne i werbalne, takie jak ćwiczenia w grupie i odgrywanie ról, a na koniec bezpośrednia rozmowa kwalifikacyjna.

Powszechnie stosowanymi ćwiczeniami Assessment Center są:


Testy psychometryczne

Testy psychometryczne mogą być wykorzystane do analizy umiejętności i zdolności kandydata i dopasowania ich do wymagań stanowiska pracy. Testy te mają na celu odfiltrowanie właściwego kandydata na dane stanowisko. Testy psychometryczne przeprowadzane są w formie pisemnej lub online i mogą pomóc firmom w znalezieniu odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Testy psychometryczne mogą być przeprowadzane w formie pisemnej lub online, co może pomóc firmom w znalezieniu odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Część testów psychometrycznych możemy podzielić na dwie następujące kategorie:

Testy umiejętności i zdolności:

Testy umiejętności i zdolności są przeznaczone do pomiaru logicznego rozumowania lub wydajności myślenia. Są to standaryzowane testy składające się z pytań wielokrotnego wyboru, które są przeprowadzane w ściśle określonych warunkach egzaminacyjnych. Na rynku są setki, jeśli nie tysiące testów na umiejętności i zdolności. Popularne obszary testowe to testy umiejętności werbalnych, numerycznych, myślenia abstrakcyjnego, myślenia przestrzennego, myślenia mechanicznego i sprawdzania błędów/danych.

Testy osobowościowe:

Testy osobowości to standaryzowane kwestionariusze ujawniające aspekty charakteru kandydata. Służą do określenia typowych reakcji kandydata na różne sytuacje. Pracodawcy zwracają uwagę na kilka czynników w trakcie procesu rekrutacji, takich jak to, jak dobrze radzisz sobie z innymi, Twoja reakcja na sytuacje stresowe i inne formy postawy wobec sytuacji związanych i niezwiązanych z pracą.

Ćwiczenia do odgrywania ról

Podczas odgrywania scenki od kandydatów oczekuje się odegrania scenariusza z grupą rówieśników lub tylko z jednym lub kilkoma osobami prowadzącymi rozmowy kwalifikacyjne/obserwatorami. Zazwyczaj tego typu ćwiczenia symulacyjne są sytuacjami, z którymi kandydaci mogą się spotkać podczas wykonywania pracy, o którą się ubiegają, ale nie musi tak być. Typowe przykładowe scenariusze mogą obejmować radzenie sobie ze skargą klienta lub wprowadzenie na rynek nowej marki. Kandydaci mogą zostać poproszeni o przeanalizowanie sytuacji, zaproponowanie/ przedyskutowanie rozwiązań lub spełnienie celu z uwzględnieniem różnych elementów zawartych w symulowanym środowisku. Podczas tego ćwiczenia kluczowe są umiejętności ustalania priorytetów i podejmowania decyzji.

Ćwiczenia grupowe

Te rodzaje ćwiczeń są powszechnie stosowane w ośrodkach oceny i mają charakter podobny do rozmowy panelowej. Ćwiczenia grupowe to dyskusje oceniające, w których zazwyczaj bierze udział niewielka grupa kandydatów na stanowiska (zwykle od 6 do 10 osób), po zadaniu pytania/wyjaśnienia przez osobę oceniającą lub rekrutującą. Ćwiczenia grupowe prowadzone są na przydzielonych i nieprzypisanych stanowiskach, w zależności od stanowiska. Wyniki każdego z kandydatów są oceniane i oceniane w odniesieniu do kryteriów wydajności, takich jak przywództwo i perswazyjność.

Ćwiczenia prezentacyjne

Ćwiczenia prezentacyjne są wykorzystywane do analizy umiejętności komunikacyjnych, prezentacyjnych i perswazyjnych kandydatów. Kandydaci mogą na przykład otrzymać raport i zostać poproszeni o przedstawienie swoich poglądów na temat materiału. Na końcu prezentacji często pojawia się pytanie.

Wywiady panelowe

Rozmowy panelowe mają charakter podobny do regularnych rozmów, tylko że zamiast spotykać się tylko z rekrutującym lub członkiem zespołu, w zespole może być od trzech do sześciu osób. Osoby w zespole zależą od branży, w której działa organizacja zajmująca się rekrutacją. Mogą to być osoby z działu HR, konsultanci/członkowie zespołu i/lub partnerzy. Na początku rozmowy członkowie panelu przedstawią się i wyjaśnią, jak będzie wyglądała struktura rozmowy.

Jak Assessment-Training.com może pomóc Ci w przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, oceny i testu umiejętności?

Assessment-Training.com jest twoim numerem 1 wśród internetowych testów umiejętności i testów oceniających. Naszym celem jest pomóc Ci w ocenie Twojej pracy poprzez udostępnienie Ci testów umiejętności, które będą naśladować testy używane przez pracodawców i osoby rekrutujące. Nasi twórcy testów mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie psychologii pracy i opracowali najbardziej realistyczne i dokładne testy praktyczne dostępne online. Nasza platforma treningowa wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i dostarcza Ci informacji zwrotnych na temat Twoich wyników w postaci historii testów, postępów i wydajności w stosunku do Twojej grupy norm.

Zespół Assessment-Training.com data science stwierdził, że dzięki praktyce, kandydaci zwiększyli swoją dokładność punktacji i weszli w swoje oceny bardziej pewnie. Pamiętaj, że musisz ćwiczyć, aby zapoznać się z formatami testów, pracować nad swoją dokładnością i doświadczeniem, wykonując je pod presją czasu.

Obecny rozwój sytuacji ma duży wpływ na rynek pracy.

Aby zdobyć wymarzoną pracę lub zrobić kolejny krok w swojej karierze, musisz dostosować się do nowych okoliczności. Dlatego chcemy Ci pomóc i zaoferować tymczasowy rabat w wysokości 25% na wszystkie nasze testy online.

Previous Wyciskarki jednoślimakowe
Next Najlepsze smartfony 2020: Najlepsze telefony komórkowe dostępne w sprzedaży już dziś

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Meble fryzjerskie AYALA – co warto wybrać?

Powstaje coraz więcej salonów fryzjerskich, co jest jednak odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na tego typu usługi. Z uwagi jednak na fakt, że zakładów fryzjerskich jest coraz więcej, także i konkurencja

Wiadomości 0 Comments

Firmy poszukują absolwentów nauk ścisłych

150 wykwalifikowanych specjalistów znajdzie w tym roku pracę w centrum rozwoju oprogramowania, które w Łodzi otworzył Ericpol. Kolejne 150 osób firma zatrudni w swojej siedzibie w Krakowie. Ericpol to firma inżynierska świadcząca usługi w branży IT. Stawia głównie na młodych matematyków.

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie salonu barberskiego?

Na naszych ulicach można zaobserwować coraz większą liczbę mężczyzn z brodą. Broda może dodać atrakcyjności każdemu mężczyźnie, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio przystrzyżona i zadbana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź