Czy usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest skuteczne?

Czy usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest skuteczne?

Tatuaż od wieków stanowi popularną formę zdobienia ludzkiego ciała, a w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat z techniki tej chętnie korzystają szczególnie reprezentanci młodego pokolenia. Poza walorami estetycznymi, jego wykonanie służy często upamiętnieniu jakiegoś wyjątkowego wydarzenia czy ważnej osoby. Niestety po kilku latach wiele osób żałuje tej decyzji i zastanawia się, w jaki sposób skutecznie “wymazać” ten błąd przeszłości.  Na czym polega usuwanie tatuażu i co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Na czym polega usuwanie tatuażu?

Usuwanie tatuażu odbywa się przy użyciu światła lasera, które skutecznie pochłania pigment, a następnie go niszczy. Polega to na rozbiciu barwnika na małe cząstki, przy czym część z nich jest wchłaniania, a następnie likwidowana przez układ immunologiczny, natomiast pozostała przekształca się w formę strupków, które są szybko usuwane ze skóry. Tego typu zabieg trwa zazwyczaj od 15-60 min, a czas ten jest uwarunkowany od wielkości tatuażu oraz jego rodzaju.

Wielu pacjentów boi się nieprzyjemnego bólu oraz późniejszej rekonwalescencji – na szczęście w trakcie usuwania pigmentu odczuwane jest delikatne pieczenie, które neutralizowane jest dzięki systemowi chłodzenia skóry. Z kolei po zakończeniu zabiegu pacjent ma zakładany opatrunek z antybiotykiem, po czym może podjąć się swoich codziennych obowiązków.

Jeśli decydujemy się na usuwanie tatuażu, aby być zadowolonym z efektów, warto dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych klinik. Dobrym przykładem fachowego podejścia i profesjonalnego sprzętu jest Klinika Murano w Warszawie, która proponuje usuwanie tatuażu przy użyciu lasera Discovery Pico, sprawdzającego się idealnie zarówno w przypadku czarnych, jak i kolorowych barwników. Jest on również wyposażony we wspomniany system chłodzenia, co niweluje powstawanie nieprzyjemnego bólu. Korzystając z tego rodzaju techniki pacjent może być pewny co do bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu.

„W Klinice Murano usuwanie tatuażu wykonuje się za pomocą lasera Discovery Pico. Jest to laser idealny do usuwania zarówno czarnych jak i kolorowych tatuaży zapewniający jednocześnie możliwie największe bezpieczeństwo pracy i komfort pacjenta” –  wyjaśnia dr. n. Med. Paweł Rujna z Kliniki Murano.

Usuwanie tatuażu – o czym należy pamiętać?

Bez względu na to, czy znajdujący się na ciele tatuaż jest wykonany metodą amatorską lub też przez profesjonalistę, istnieje możliwość jego skutecznego usunięcia. Ponadto laser Discovery Pico może rozbić barwnik na dowolnej części ciała. W przypadku osób które pragną się pozbyć bardziej okazałych lub nawet kilku “pamiątek” z przeszłości, warto wspomnieć, że tego typu zabieg można przeprowadzać w 4-6 tygodniowych odstępach. Przy czym częstotliwość zależy od kilku czynników: rodzaju tatuażu, rozmiaru, stopnia intensywności, głębokości barwnika oraz ewentualnych reakcji skóry.

Istnieją jednak przypadki, w których pewne osoby powinny wystrzegać się usuwania tatuażu. Do grupy tej z pewnością należą m.in.: kobiety w ciąży, pacjenci cierpiący na cukrzycę, ze skłonnością do bliznowacenia, z rozrusznikiem serca oraz ze zmianami bakteryjnymi i wirusowymi skóry. Zabieg ten nie zaleca się także osobom, które po powrocie z wakacji, wizycie w solarium lub po prostu w wyniku aktualnych warunków atmosferycznych mają opaloną skórę.  Zobacz więcej na http://medycyna-naturalna.info.pl/twoj-problem/zlmh/usuwanie-tatuazu.html

Usuwanie tatuażu – cena

W wielu poważnych firmach trudno starać się o zatrudnienie w sytuacji, gdy nasze przedramię zdobią niestosowne obrazki. Niezręcznie również iść do ołtarza i ślubować miłość ukochanemu, gdy na nadgarstku ma się wytatuowane imię byłego chłopaka. Przykładów sytuacji, które rodzą konieczność usunięcia tego typu zdobienia, może być naprawdę wiele, dlatego warto pomyśleć o przeprowadzeniu tego szybkiego i prawie bezbolesnego zabiegu. Cena usuwania tatuażu może się wahać między 300 a 1000 zł, a uzależniona jest od podobnych czynników, jak w przypadku częstotliwości zabiegu. Koszt wydaje się być jednak stosunkowo niski, co do korzyści wizerunkowych, które może przynieść.

Previous Wpadł dzięki czujności policjantów
Next Najpopularniejsze mity chwilówkowe

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Gdzie zrobić formę „na igłę”? Kluby fitness i siłownie w Łodzi

Łódź to szczególne miejsce dla klubów fitness Just GYM. Sieć otwiera tam właśnie drugi z trzech zaplanowanych klubów na ul. Rembielińskiego. Pierwszy został otwarty w zeszłym roku na ulicy Rewolucji1905

Life&Style 0 Comments

Olej z pestek moreli

Morela pospolita to drzewo należące do rodziny różowatych, pierwotnie uprawiana w Chinach, Korei i Kirgistanie. Dziś drzewa morelowe można spotkać nie tylko w Azji, ale również w  Europie. Jednak zamiast

Life&Style 0 Comments

W stylizacjach na wigilijny wieczór najlepiej postawić na skromną elegancję

Świąteczne stylizacje powinny być gustowne i eleganckie, ale to wcale nie oznacza, że muszą być nudne. Projektantka Dorota Goldpoint na wigilijną kolację poleca przede wszystkim sukienki oraz garnitury w różnych wersjach. Święta kojarzą się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź