Czym jest i na czym polega zamgławianie ULV?

Czym jest i na czym polega zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynsekcji stosowaną w obiektach przemysłowych, mieszkalnych oraz komercyjnych. Czym jest i na czy polega metoda zamgławiania ULV?

Czym jest zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV jest techniką dezynsekcji polegającą na opryskiwaniu specjalistyczną substancją dezynsekującą przy użyciu generatora zimnej mgły. Przewaga zamgławiania nad tradycyjnym opryskiem sprowadza się do możliwości wytworzenia mikroskopijnych kropelek, które łatwo unoszą się powietrzu oraz efektywnie wnikają w głąb tkanin, wykładzin oraz tynków. Substancją aktywną jest mieszanina tzw. trującej wody oraz wody o odpowiednich proporcjach.

Mgła produkowana jest przy użyciu generatorów ULV (ang. ultra low volume). Dzięki zimnej mgle mikroskopijnych kropel możliwe jest znaczące ograniczenie ilości substancji biobójczej. W ten sposób możliwe jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko oraz kosztów zamgławiania, jednocześnie zachowując wysoką skuteczność dezynsekcji.

Kolejną zaletą zamgławiania ULV jest wytwarzanie zimnej mgły, co sprawia, że preparaty biobójcze zachowują maksymalną skuteczność. W przypadku stosowania tradycyjnych oprysków preparaty dezynsekcyjne tracą swoje właściwości ze względu na oddziaływanie na nie wysokiej temperatury (powyżej 45 stopni Celsjusza).

Kiedy stosuje się zamgławianie ULV?

Zamgławianie ULV jest niezwykle skuteczną metodą dezynsekcji, którą stosuje się podczas walki z różnymi mikroorganizmami, insektami i szkodnikami. Z powodzeniem można wykorzystać tę metodę dezynsekcji do zwalczania domowych: pluskiew, pcheł, prusaków, karaluchów, wszy, moli czy rybików cukrowych. Poza tym metoda zamgławiania ULV sprawdzi się do usuwania szkodników i dezynsekcji pomieszczeń gospodarczych (np. chlewów, obór czy kurników), usuwania komarów, much, meszek i mrówek na otwartych przestrzeniach, a także do usuwania grzybów, pleśni i przykrych zapachów.

Dlaczego warto zastosować zamgławianie ULV?

Porównując zamgławianie ULV ze stosowaniem tradycyjnych oprysków biobójczych, możemy wymienić wiele korzyści, które przemawiają za stosowaniem profesjonalnego zamgławiania zimną mgłą pomieszczeń oraz terenów zewnętrznych.

Stosowanie tradycyjnego oprysku wymaga rozpylania substancji punktowo, co zwiększa zużycie substancji biobójczej oraz ogranicza efektywność dezynsekcji. Poza tym preparat szybko osiada na powierzchniach, ograniczając skuteczną dezynfekcję powietrza.

Zamgławianie ULV umożliwia kompleksowe rozprowadzenie preparatu biobójczego po całym pomieszczeniu – wraz ze wszelkimi szczelinami i zakamarkami. Jednocześnie zamgławianie ogranicza zużycie wody i trucizny, redukując koszty dezynsekcji i zmniejszając jej negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Dzięki rozpylaniu mikroskopijnych cząsteczek trucizny po całym mieszkaniu czas zabiegu może zostać znacząco skrócony względem tradycyjnego rozpylania, a dezynfekowane powierzchnie nie zostają zmoczone, co ogranicza ryzyko zniszczenia tynków, tkanin i wykładzin.

Previous Jak kupić dobrego smartphone'a
Next 5 Sposobów śledzenia osobistych informacji zdrowotnych w telefonie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

URATOWALI WINDSURFERA

Policjanci z Zespołu Wodnego z Tomaszowa Mazowieckiego wraz z ratownikami WOPR-u uratowali dryfującego po Zalewie Sulejowskim windsurfera. Do zdarzenia doszło 4 sierpnia 207 roku. Około godziny 14.10 ratownicy WOPR-u otrzymali

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zatrzymali poszukiwanego za zabójstwo łodzianki

1 listopada, nad ranem, polscy policjanci z KWP i KMP w Łodzi oraz KGP przy ogromnym wsparciu policji ukraińskiej oraz pomocy oficerów łącznikowych na Ukrainie i w Gruzji , zatrzymali

Wiadomości 0 Comments

Nożownik i jego kompan w rękach kryminalnych

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju z użyciem noża. 19 i 23- latek usłyszeli już zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu. Policjanci z Wydziału Wywiadowczego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź