Dwa wypadki z udziałem młodych motocyklistów

Dwa wypadki z udziałem młodych motocyklistów

Dwa wypadki drogowe z udziałem młodych motocyklistów. Każdy z nich nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Obaj trafili do łódzkich szpitali z ciężkimi obrażeniami ciała.

1 czerwca 2019 roku dyżurny łódzkiej drogówki otrzymał zgłoszenia o dwóch wypadkach drogowych z udziałem motocyklistów. Pierwszy z nich miał miejsce około godz. 19:00 ul. Pabianickiej. 25-letni kierujący kawasaki podczas wykonywania manewru skrętu w prawo w ul. Pabianicką nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, utracił panowanie nad motocyklem, uderzył w krawężnik po czym wraz z motocyklem przewrócił się na jezdnię. Policjanci ustalili, że łodzianin nie posiada uprawnień do kierowania, a ponadto był już karany za takie zachowania na drodze.  Drugie zdarzenia miało natomiast miejsce około godz. 21:00 na ul. Kolumny. Tym razem 19-letni kierujący suzuki poruszając się ulicą Kolumny pomimo obowiązującego tam znaku B-25 tj zakaz wyprzedzania wyprzedził szereg pojazdów a następnie będąc na pasie ruchu przeznaczonego do jazdy w przeciwnym kierunku na łuku drogi zjechał na lewe pobocze i doprowadził do wywrócenia motocykla. Również w tym przypadku okazało się, że 19-latek nie posiada uprawnień do kierowania. W wyniku powstałych zdarzeń drogowych obaj motocykliści trafili do łódzkich szpitali z poważnymi obrażeniami. U obu mężczyzn lekarze stwierdzili stan zagrażający życiu. W sprawie zdarzeń drogowych czynności prowadzić będzie Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym.

Policjanci przypominają!

Piękna pogoda nastraja do korzystania z jednośladów. Motocykliści maja dużo mniejsze szanse do wyjścia cało z wypadków drogowych dlatego apelujemy i przypominamy, że rozwaga w kierowaniu jednośladem daje gwarancję do bezpiecznego dotarcia do celu.

Aby kierować motocyklem wymagane jest prawo jazdy kategorii „A”. Od 2014 r. można prowadzić motocykl o pojemności silnika do 125 ccm i  mocy do 11 kW posiadając kategorię „B”. Od początku roku na drogach miasta Łodzi motocykliści byli sprawcami 19 zdarzeń drogowych, w tym 10 kolizji oraz 9 wypadków, w których 9 osób zostało rannych. Najczęstszymi przyczynami wypadków w tej grupie uczestników ruchu jest niedostosowanie prędkości.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę a także o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Droga nie jest torem wyścigowym. Dbajmy o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Previous Śmiertelne potrącenie pieszej
Next Czy twoje biuro działa optymalnie?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Łódzcy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem

33-letni łodzianin został zatrzymany przez łódzkich policjantów. Mężczyzna znęcał się nad swoim psem rasy bernardyn. Pobite zwierzę zostało odebrane nieodpowiedzialnemu właścicielowi. 17 lutego 2018 roku, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego VIII

Wiadomości 0 Comments

Szybka reakcja policjantów zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru

21 kwietnia 2018 roku patrol łódzkiej drogówki jadąc ul. Konstantynowską zauważył unoszący się dym w okolicy „Górki Retkińskiej”. Policjanci natychmiast podjechali w obszar unoszenia się dymu. Na miejscu stwierdzili że

Wiadomości 0 Comments

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ GRZYBIARKI Z ŁODZI

Opoczyńscy policjanci odnaleźli 88 letnią kobietę, która zabłądziła w lesie. Mieszkanka Łodzi wypoczywająca w miejscowości Dęborzeczka, 12 września wyszła do pobliskiego lasu na grzyby. Kobieta telefon komórkowy zostawiła w domu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź