Easyshare pierwszym carsharingiem w Łodzi

Easyshare pierwszym carsharingiem w Łodzi

W Polsce carsharing dopiero się rozwija – jest dostępny tylko w kilku największych miastach Polski. Łódź jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy mogą już korzystać z tej usługi. Easyshare jako pierwsza firma oferuje pojazdy na minuty na terenie Łodzi.W Polsce carsharing dopiero się rozwija – jest dostępny tylko w kilku największych miastach Polski. Łódź jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy mogą już korzystać z tej usługi. Easyshare jako pierwsza firma oferuje pojazdy na minuty na terenie Łodzi.

Carsharing w Polsce coraz popularniejszy

System współdzielenia pojazdów jest dobrze znany mieszkańcom Stanów Zjednoczonych i państw Europy Zachodniej. W Polsce idea carsharingu dopiero raczkuje – na razie jest dostępna tylko dla mieszkańców kilku największych miast. Zainteresowanie pojazdami na minuty jest jednak coraz większe, bo to ciekawa alternatywa dla zakupu samochodu. Korzystanie ze wspólnego pojazdu opłaca się przede wszystkim kierowcom, którzy nie potrzebują go na co dzień, a jedynie od czasu do czasu.

Ponieważ zainteresowanie carsharingiem rośnie z roku na rok, to nie powinno dziwić, że operatorzy flot chcą być obecni w kolejnych miastach. Spółka Easyshare, która dotychczas proponowała ponad 200 pojazdów mieszkańcom Poznania, zdecydowała się wejść na łódzki rynek. Zmotoryzowani mieszkańcy Łodzi mogą już skorzystać z carsharingu i przekonać się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się również w ich przypadku.

Czym jest carsharing i dlaczego warto się nim zainteresować?

Carsharing to system wspólnego użytkowania pojazdu. Model biznesowy można porównać z modelem wypożyczalni samochodowych, przy czym jest kilka istotnych różnic. Z wypożyczalni klient wypożycza pojazd zawsze na dni. Po upływie okresu, na który została podpisana umowa, musi odstawić samochód do wypożyczalni.

W przypadku carsharingu pojazd wypożycza się na minuty. Klienci Easyshare płacą: 0,65 gr za każdy rozpoczęty kilometr, 0,50 gr za każdą minutę jazdy i 0,10 gr za postój. Dodatkowo nie muszą podpisywać umowy – rezerwacji pojazdu dokonują w wygodny sposób, bo korzystają z aplikacji mobilnej. Wreszcie pojazd można zostawić na jednym z wielu wyznaczonych przez firmę miejsc. Wszystko to sprawia, że z punktu widzenia kierowców carsharing jest świetną alternatywą zarówno dla wypożyczalni pojazdów, jak i taksówek.

Poruszaj się po mieście nowoczesnymi pojazdami

Z danych zgromadzonych przez CEPiK wynika, że w Polsce jest zarejestrowanych ponad 22 mln pojazdów osobowych. Średni wiek samochodu poruszającego się po polskich drogach wynosi 13,7 lat. Zarówno liczba, jak i wiek pojazdów przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Czy carsharing jest receptą na ten problem?

Pojazdy użytkowane we flotach operatorów proponujących carsharing są nowe. Co więcej, kierowcy wcale nie muszą decydować się na pojazd spalinowy – firma Easyshare proponuje klientom auta hybrydowe, które uchodzą za ekologiczne. W praktyce korzystanie z carsharingu jest wygodne, korzystne cenowo i pozwala chronić środowisko naturalne przed zanieczyszczeniami.

Previous Sprawca rozboju na osiedlu Manhattan zatrzymany przez kryminalnych
Next Pseudokibice napadli na sklep w Pabianicach

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych. Dystrybutorzy części liczą zyski

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

Motoryzacja 1Comments

viaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Motoryzacja 0 Comments

Wypożyczanie samochodów

Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na wypożyczenie samochodu, na przykład gdy wyjeżdżają na wakacje, lub gdy udają się do odległego miasta. Na co należy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź