Ile kosztuje OC w Łodzi?

Ile kosztuje OC w Łodzi?

Łódź to jedno z najludniejszych miast w Polsce. Mając na uwadze, że dla kierowców mieszkających w największych aglomeracjach ubezpieczenie OC jest najdroższe w skali kraju, można by się spodziewać, że tak samo będzie również w Łodzi. Okazuje się jednak, że ceny obowiązkowej polisy są w tym mieście niższe, niż mogłoby się początkowo wydawać.

Wielkość miasta a cena OC

To, że ceny OC są najdroższe w największych miastach, nie powinno dziwić i ma swoje całkiem racjonalne uzasadnienie. W najgęściej i najbardziej zaludnionych aglomeracjach, jak np. Warszawa, Trójmiasto, Wrocław czy Poznań, panuje bowiem duże natężenie ruchu samochodowego. Częste korki, setki tysięcy, jeśli nie miliony aut na ulicach, tyle samo pieszych i rowerzystów – wszystko to powoduje, że o stłuczkę, kolizję czy wypadek naprawdę nietrudno. Tymczasem w małych miejscowościach, w których ruch jest znacznie mniejszy, prawdopodobieństwo szkody znacząco maleje.

Ponieważ ryzyko ubezpieczeniowe jest dla towarzystw głównym czynnikiem, którym się kierują przy kalkulacji składki, mieszkańcy wielkich miast i aglomeracji muszą się pogodzić z dużymi kosztami OC. Nic więc dziwnego, że najwięcej za obowiązkową polisę od odpowiedzialności cywilnej płacą kierowcy z Wrocławia, Warszawy, Gdańska, Poznania czy Krakowa. A co z Łodzią? W końcu ona również należy do najludniejszych i największych miast w Polsce. Jak pokazuje kalkulator OC i AC najtaniejuagenta.pl, na tle innych wielkich ośrodków towarzystwa ubezpieczeniowe są łaskawe dla kierowców z Łodzi.

Tanie OC w Łodzi

Ile w takim razie trzeba zapłacić za OC, jeżeli jest się zameldowanym w Łodzi? Aby to sprawdzić, skalkulowaliśmy składkę ubezpieczeniową dla modelowego kierowcy, który ma 35 lat, od 8 lat posiada prawo jazdy, od 5 lat nieprzerwanie kontynuuje polisę, uzyskał zniżki ubezpieczeniowe o wartości 50%, ma jedno dziecko, jest żonaty i wykonuję pracę samozatrudnionego. Interesuje go OC dla Opla Astry z 2008 r. z silnikiem napędzanym benzyną o pojemności skokowej 1600 cm3 i przebiegiem ok. 200 000 km.

W celu sprawdzenia składki dla naszego kierowcy i jego auta w różnych towarzystwach skorzystaliśmy z internetowej porównywarki, która pozwala również znaleźć dobre ubezpieczenie samochodu od kradzieży. Za jej pośrednictwem dowiedzieliśmy się, że nasz kierowca za OC musiałby wyłożyć co najmniej 654 zł, podczas gdy – dla porównania – gdyby mieszkał we Wrocławiu, zapłaciłby minimum 815 zł, a w Warszawie nie mniej niż 750 zł. Widać zatem, że ceny obowiązkowego ubezpieczenia są w Łodzi wyraźnie niższe niż w innych wielkich miastach w Polsce.

Previous Odpowie za znęcanie się nad dzieckiem
Next Policjanci CBŚP i KSP zadali kolejny cios w przestępczość narkotykową

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź jednym z największych rynków handlowych w Polsce

Z powierzchnią handlową przekraczającą 550 tys. mkw. i z nasyceniem 567 mkw. na tysiąc mieszkańców Łódź znajduje się w czołówce polskich miast. Lokalny rynek handlowy został zagospodarowany przez kilku dużych graczy. Na nowe

Strefa Biznesu 0 Comments

Wybieramy fotel fryzjerski

Tym, co koniecznie musi znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim jest oczywiście fotel fryzjerski. To jeden z ważniejszych mebli, bez którego trudno wyobrazić sobie w ogóle prowadzenie salonu. Dlatego tak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!