Jak dobrać fotel fryzjerski?

Jak dobrać fotel fryzjerski?

Żaden salon piękności, salon fryzjerski lub fryzjerski nie może obejść się bez dobrego fotela fryzjerskiego. Komfort klientów zależy przede wszystkim od tego, jak wygodny i piękny będzie nasz fotel.  

Wyposażenie salonu

Jeśli zdecydujesz się otworzyć własny salon kosmetyczny lub fryzjerski, zalecamy wybór odpowiedniego sprzętu i mebli już na etapie remontowania lokalu. Dzięki temu możesz mieć pewność, że otwarcie nie musi być opóźnione z powodu zakłóceń w czasie produkcji lub długiej dostawy wymarzonego krzesła. Czasami wykonanie krzesła spełniającego Twoje wymagania zajmuje kilka tygodni – ty zaś musisz wybrać odpowiedni materiał i kolor, podstawę krzesła i mechanizm podnoszący.

Obicie

Wybierając materiał tapicerski, nie zapominaj, że zgodnie z normami sanitarnymi fotel fryzjerski musi być myty środkami dezynfekującymi. Upewnij się zatem, że nie będą one niszczyć naturalnej skóry i tkanin. Zwróć uwagę na wysokiej jakości sztuczną skórę, a także sztuczną i winylową skórę. Dzięki nowoczesnym technologiom materiały te nie różnią się niczym od naturalnych, ale jednocześnie są tańsze i wytrzymalsze. Bardzo często opracowuje się lekką konstrukcję do wnętrz salonów kosmetycznych – białe i kremowe odcienie płytek, ścian i tkanin. W związku z tym warto też wybrać meble dopasowane do odcienia, nawet jeśli nie jest to najbardziej praktyczne rozwiązanie. Nie zapominaj, że farby do włosów będą mieszane i nakładane codziennie w salonie, nie wspominając o lakierach i produktach do stylizacji rozpylanych po prawej i lewej stronie. Wszystkie te zabiegi fotel musi przetrwać, w innym wypadku będziesz zmuszony do nieustannego kupowania nowego mebla.

Bez pośpiechu

Spróbuj wybrać materiał, który będzie najłatwiejszy do czyszczenia z plam i brudu. Najlepiej, jeśli jest wodoodporny. Powinieneś trzymać się z dala od jasnego materiału z ekstrawaganckimi pęknięciami lub stylizowanego na wytłaczaną skórę – z czasem ciemnieje i traci swój reprezentacyjny wygląd. Po wybraniu idealnej tapicerki określ również materiały, z których wykonana jest rama, podłokietniki i podstawa krzesła. Głównym materiałem niedrogich siedzeń jest plastik. Zwróć uwagę na fakt, czy nie jest porowaty – taki materiał z czasem pęka i się kruszy. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne powinno być gęste, ale elastyczne, a wszystkie wykonane z niego części powinny ściśle przylegać, a także nie skrzypnąć i nie trzeszczeć. Jeśli mądrze podejdziesz do wyboru plastikowego fotela, możesz uzyskać dobry model, nawet za niewielkie pieniądze.

Jeśli już zdecydowałeś się na materiał, nadszedł czas, aby pomyśleć o podstawie swojego krzesła. Mówiliśmy już o plastiku. Możliwa jest też metalowa podstawa. Będzie ona kosztować więcej, ale na pewno będzie też trwalsza. Jako podpory stosuje się obcasy (zatyczki z tworzywa sztucznego) lub koła. Znaczną częścią kosztu krzesła jest cena mechanizmu podnoszącego, który występuje również w kilku formach. Najdroższym, ale jednocześnie wygodnym i wydajnym jest napęd elektryczny. W takim przypadku nie musisz długo wybierać żądanej wysokości, ponieważ wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie, a krzesło zrobi wszystko za ciebie.

Więcej na stronie morzebyc.pl

Previous 5 powodów, dla których w Łodzi warto być
Next Piknik Edukacyjny na półmetku kampanii społecznej „Dni Uczenia się Dorosłych 2019”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KARA DO 3 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI GROZI JEDNEMU Z MIESZKAŃCÓW GMINY UJAZD ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI

Mężczyzna nienależycie sprawował opiekę nad bydłem. Na terenie gospodarstwa policjanci znaleźli jedną padłą krowę, w oborze była jeszcze jedna wraz z cielakiem. Zwierzęta były niedożywione i zaniedbane.   17 lutego

Wiadomości 0 Comments

Policjanci przechwycili znaczne ilości marihuany i zlikwidowali uprawę konopi

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali dwie osoby w związku z prowadzeniem uprawy konopi indyjskich oraz posiadaniem znacznych ilości marihuany. Na poczet przyszłych kar

Wiadomości 0 Comments

Policjanci, inspektorzy ITD w walce z nielicencjonowanymi przewozami osób

23 sierpnia i 26 sierpnia 2019roku policjanci łódzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów, których kierujący prowadzą nielicencjonowany przewóz osób. W trakcie prowadzonych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź