Jak działa odwyk narkotykowy?

Jak działa odwyk narkotykowy?

Wielu ludzi nie ma pojęcia, czego się spodziewać, gdy pójdą na odwyk narkotykowy. I to z dobrego powodu. Doświadczenia związane z odwykiem narkotykowym różnią się w przypadku wielu osób – i oczywiście, ośrodki odwykowe różnią się również jakością, co sprawia, że poleganie na doświadczeniach innych osób, aby dać Ci pomysł na odwyk, nie jest zbyt przydatne.

Jednak rehabilitacja nie jest łatwa.  Istnieją części procesu, które mogą nie być tak przyjemne, ale są zdecydowanie potrzebne, aby przywrócić Cię na właściwą drogę. Tutaj, w Centrum Odbudowy Oceanu, oferujemy usługi odwykowe, które pozwolą Ci być wygodnie tam, gdzie jest to potrzebne. Na tej stronie wyjaśnimy korzyści płynące z odwykowej terapii odwykowej i wyjaśnimy, jak ona działa.

Dlaczego powinieneś rozważyć odwyk narkotykowy?

Jeśli to czytasz, ty lub twoja ukochana osoba prawdopodobnie cierpicie na uzależnienie od narkotyków. Uzależnienie od narkotyków może być złośliwe z uwagi na fakt, że twój mózg jest w zasadzie porwany przez uzależnienie – co prowadzi do tego, że twoje umiejętności podejmowania decyzji stają się zamglone z powodu tego, że twoje ciało potrzebuje narkotyku. Weźmy na przykład kokainę i heroinę. Oba są narkotykami, które wpływają na poziom dopaminy w twoim mózgu i w końcu je wykolejają. Twoje priorytety będą złe, a zażywanie narkotyków stanie się priorytetem numer jeden.

Dlatego ważne jest, abyś otrzymał pomoc, jeśli jesteś gotów zrezygnować. Wiele osób, które próbują same rzucić palenie, często dość szybko wraca do używania narkotyków. Nie ma to nic wspólnego z byciem słabym lub silnym, ale z tym, że twój mózg po prostu nie działa już zgodnie z przeznaczeniem. Uzależnienie od narkotyków jest po prostu chorobą. Pozwalając nam pomóc, możemy być takim wsparciem, jakiego potrzebujesz, aby przywrócić i wrócić do stanu, w jakim byłeś.

Detoksykacja narkotykowa jest przeznaczona dla osób uzależnionych, które chcą oczyścić swoje ciało ze szkodliwych substancji, których używały w niedawnej przeszłości. W przypadku niektórych narkotyków może minąć trochę czasu, zanim znikną one z organizmu, jak np. konopie indyjskie. Pozostaje w twoim organizmie przez 28 dni, ale jest skuteczny tylko przez kilka dni w twoim krwiobiegu. Kokaina, na przykład, pozostanie w twoim organizmie przez około trzy lub cztery dni.

Okres detoksykacji kokainy jest jednak znacznie bardziej intensywny. Podczas odstawienia narkotyku mogą wystąpić drżenia lub inne nieprzyjemne efekty uboczne, takie jak lęk i depresja.

Odwyk narkotykowy, po detoksie

Po zakończeniu etapu detoksykacji, faktyczna rehabilitacja staje się łatwiejsza. Po detoksie, rehabilitacja może rozpocząć się od poradnictwa i edukacji. Po wycofaniu się i zakończeniu detoksykacji możesz zacząć zmieniać swoje nastawienie i zachowanie. Musisz usunąć chęć do ponownego rozpoczęcia zażywania narkotyków. Wiele klinik rehabilitacyjnych stosuje techniki rehabilitacyjne, takie jak Terapia Poznawczo-Behawioralna lub CBT. Jest to zabieg terapeutyczny mający na celu poprawę Twojej świadomości na temat czynników wyzwalających.

Wyzwalacze są specyficznymi rzeczami lub sytuacjami, które spowodują, że zaczniesz tęsknić za substancją.  Powiedzmy, że mogłeś mieć stresujący dzień i czujesz, że chcesz pobłażać tym szkodliwym substancjom, a one sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej. Ten proces myślowy może zostać zatrzymany za pomocą CBT. Ważne jest, aby znaleźć źródło uzależnienia. Badania nad narkomanią wykazały, że główną przyczyną uzależnienia mogą być traumatyczne wydarzenia w twoim życiu lub problemy ze zdrowiem psychicznym. Doradztwo i profesjonalna pomoc w rehabilitacji narkotykowej może zlokalizować źródło problemu i pomóc wprowadzić Cię na drogę do pełnego wyzdrowienia.

Previous Jak działają agencje rekrutacyjne?
Next Czy warto korzystać z usług optyka online?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„KATYŃ… OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

26 kwietnia 2017 roku w Wojsławicach zduńskowolscy policjanci uczcili pamięć funkcjonariuszy Policji Państwowej zamordowanych na Wschodzie. Pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1940 roku honor poległym oddał Poczet Sztandarowy Komendy Powiatowej

Wiadomości 0 Comments

SEZON MOTOCYKLOWY ROZPOCZĘTY – RÓWNIEŻ DLA POLICJANTÓW

Początek sezonu motocyklowego za nami. Coraz większa liczba jednośladów na naszych drogach jest tego bezdyskusyjnym potwierdzeniem. Z garaży wyjechali sympatycy motocykli, a na drogach powiatu kutnowskiego pojawili się również policjanci

Wiadomości 0 Comments

Reakcja świadka zapobiegła tragedii na drodze

Pijana matka odwoziła córkę do szkoły. Podczas badania stanu trzeźwości zabrakło skali na alkosensorze. Prawidłowa reakcja świadka oraz szybkie i zdecydowane działanie policjantów zapobiegły tragedii na drodze. 8 maja 2018

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź