Jak działają agencje rekrutacyjne?

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Znalezienie pracy nie zawsze jest łatwym procesem… Przeczytaj nasz artykuł, a w razie potrzeby dodatkowych informacji wejdź na stornę: rekrutacjakrakow.pl

Ale niezależnie od tego, na jakim etapie jesteś w swojej karierze, posiadanie odpowiednich ludzi, którzy poprowadzą Cię przez proces poszukiwania pracy, może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniej roli. A jednym z najlepszych zasobów, z którego możesz skorzystać, są agencje rekrutacyjne.

Nie wiesz, jak one naprawdę działają? Oto krótki przewodnik po agencjach rekrutacyjnych i kilka wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć pracę:

Co to jest agencja rekrutacyjna?

Agencje rekrutacyjne dopasowują kandydatów do wolnych miejsc pracy, współpracując bezpośrednio z firmami, które pomagają im w obsadzaniu stanowisk. Ich konsultanci pozyskują nowe możliwości, redagują i optymalizują CV, a nawet dostarczają wskazówek, które pomogą kandydatom przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Zasadniczo, usprawniają one cały proces poszukiwania pracy

Jak działają agencje rekrutacyjne?

Agencje rekrutacyjne działają na wiele różnych sposobów. Początkowo, firma skontaktuje się z nimi, aby powiedzieć, że mają w ofercie rolę. Następnie skontaktuje się z nimi również agencja rekrutacyjna:

Spójrz na ich aktualną bazę danych, aby znaleźć pasujących kandydatów

Umieszczenie ogłoszenia o pracy w Internecie w celu pozyskania kandydatów z odpowiednimi umiejętnościami

Po pozyskaniu odpowiednich kandydatów, wysyłają ich do firmy w celu zatwierdzenia i zazwyczaj organizują rozmowy kwalifikacyjne dla najlepiej dobranych kandydatów.

Jak mogę dołączyć do agencji rekrutacyjnej?

Wiele agencji pozwoli ci przyjść prosto do biura, aby zapisać się do pracy.

Jednak zawsze warto zadzwonić i umówić się na spotkanie, tylko po to, aby upewnić się, że mają dostępne role w Twojej branży. Warto również pamiętać, że niektóre agencje nie mają tradycyjnych witryn sklepowych, więc spotkania będą musiały być wcześniej umówione.

Alternatywnie, jeśli dodałeś swoje CV do internetowej bazy danych, konsultanci ds. rekrutacji mogą skontaktować się bezpośrednio z Tobą, aby poinformować Cię, że pełnią odpowiednią funkcję.

Jak mogę ubiegać się o pracę za pośrednictwem agencji?

Twój konsultant ds. rekrutacji będzie pełnił rolę pośrednika pomiędzy Tobą a osobą rekrutującą, wysyłając Twoje CV i wystawiając Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeśli Twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, pomogą Ci przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i udzielą wielu wskazówek i wskazówek, od wskazówek, po porady dotyczące tego, w co się ubrać w ciągu dnia. Wtedy będziesz mógł wejść do tego wywiadu czując się całkowicie przygotowany, ze wszystkim, czego potrzebujesz, aby go przybić.

Jakie są korzyści z korzystania z usług agencji rekrutacyjnej?

Znalezienie pracy za pośrednictwem agencji rekrutacyjnej ma wiele zalet. Po pierwsze, często budują oni dobre relacje z wieloma najlepszymi pracodawcami, dając Ci wyłączny dostęp do ich pracy. Zostaniesz również zgłoszony na stanowiska, o których w innym przypadku nie słyszałbyś.

Inne korzyści płynące z korzystania z usług agencji rekrutacyjnej obejmują:

  • CV i porady dotyczące listu motywacyjnego
  • Coaching wywiadu z ekspertami
  • Konstruktywne informacje zwrotne od każdej rozmowy kwalifikacyjnej i pracodawcy
  • Specjalistyczne porady dla wybranej dziedziny
  • Bycie przedstawionym do wszelkich istotnych ról, które się pojawią

Co jeśli zobaczę rolę reklamowaną przez agencję rekrutacyjną?

Agencje rekrutacyjne zamieszczają wiele swoich ofert pracy online. Każdy może aplikować na te stanowiska, choć nie musi to oznaczać, że w rezultacie będziesz się zapisywać do agencji. I nawet jeśli role, które reklamują będą pracować dla innych firm, wiele z nich nie poda nazwy firmy, dopóki nie dotrzesz do etapu rozmowy kwalifikacyjnej.

Ile kosztuje korzystanie z agencji rekrutacyjnej?

Nigdy nie powinieneś być obciążany kosztami korzystania z usług agencji rekrutacyjnej. Konsultanci są opłacani przez pracodawców i otrzymują swoje wynagrodzenie w zależności od tego, czy z powodzeniem rozpocząłeś pracę na danym stanowisku. Wynagrodzenie nie powinno być wypłacane bezpośrednio przez daną osobę.

Co się stanie, gdy dostanę pracę?

Kiedy już zdobędziesz pracę, rola twojej agencji nie kończy się na tym. Zajmą się oni wszystkimi formalnościami i dokumentami oraz skontaktują się z Twoim nowym pracodawcą, aby upewnić się, że wszystko jest gotowe na Twój pierwszy dzień i później.  Mogą nawet negocjować dla Ciebie wynagrodzenie i upewnić się, że otrzymasz tam najlepszy pakiet. Zasadniczo, w ich najlepszym interesie jest, aby znaleźli rolę, która jest odpowiednia dla Ciebie – i zrobili to tak łatwo, jak to możliwe, aby aplikować i zacząć. Polowanie na pracę może być procesem samotnym, ale w przypadku agencji rekrutacyjnej staje się o wiele mniej prawdopodobne.

Previous Tłumaczenia online, w formie ekspresowej
Next Jak działa odwyk narkotykowy?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Artykuły biurowe – podstawa działania każdej firmy

Pomimo postępującej informatyzacji zarówno wśród prywatnych przedsiębiorców jak i urzędów państwowych, nadal nie potrafimy się obyć bez klasycznej „papierkologi”. Obieg wielu dokumentów nadal jest czysto analogowy. Są one przechowywane w

Strefa Biznesu 0 Comments

Wybieramy fotel fryzjerski

Tym, co koniecznie musi znaleźć się w każdym salonie fryzjerskim jest oczywiście fotel fryzjerski. To jeden z ważniejszych mebli, bez którego trudno wyobrazić sobie w ogóle prowadzenie salonu. Dlatego tak

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź