Jak kupić dobrego smartphone’a

Jak kupić dobrego smartphone’a

Twoją pierwszą decyzją jest to, czy chcesz mieć iPhone’a czy telefon z systemem Android. Oba mają inny wygląd i sposób działania.

Na telefony z systemem Android składają się prawie wszystkie nie-Apple urządzenia. Działają one na systemie operacyjnym Android OS Google, który może być dostosowany przez producenta. Tak więc, Samsung Android będzie prawdopodobnie działać nieco inaczej niż OnePlus Android.

Android korzysta z ogromnej algorytmicznej mocy mózgu Google i płynnej interakcji z nadrzędnym pakietem produktów Google. Na odwrotnej stronie, na każdym telefonie nie-Google Android jest ciągła walka między producentem słuchawki a producentem OS. Większość telefonów z systemem Android pozwala na powielanie się aplikacji, więc możesz mieć odtwarzacz Samsung Music i Google Play Music, standardową galerię i Google Photos. Może to spowodować, że urządzenia z systemem Android poczują się nieco zagracone.

Ponadto, aktualizacje systemu Android muszą być wdrażane w dziesiątkach różnych urządzeń różnych producentów, co oznacza, że przygotowanie ich zajmuje dużo czasu. Więc podczas gdy górna część asortymentu telefonów z systemem Android otrzymuje aktualizacje od razu, to może trwać dłużej, aby dotrzeć do nich na innych urządzeniach. Oczywiście może to prowadzić do zagrożeń dla bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do tego, wszystkie iPhone’y Apple działają na systemie operacyjnym firmy, znanym jako iOS, a prawie wszystkie są teraz wyposażone w iOS 12.

Więc, na co się decydujesz? Ostatecznie, to zależy od ciebie – i choć istnieją różnice między tymi dwoma opcjami, to warto powiedzieć, że obie są bardzo, bardzo dobre. Niektórzy użytkownicy wolą wybór, gdzie dostaniesz telefon z Androidem, i prawdopodobnie nigdy nie było lepszego czasu na zakup telefonu z Androidem ze względu na wybór i różnorodność dostępnych. To powiedziawszy, bardziej niezawodne aktualizacje zabezpieczeń z Apple utrzymały go popularnego, mimo pewnych problemów z bateriami na starszych urządzeniach.

Kupno telefonu komórkowego – Lista kontrolna

 • iPhone lub Android: iPhone’y są popularnym wyborem w Wielkiej Brytanii, ale potężne telefony z systemem Android firm Samsung i Google oferują teraz duży wybór poza Apple.
 • Aparat fotograficzny: Dobry aparat fotograficzny może być decydującym czynnikiem w telefonie.
 • Tylko SIM: Oferty tylko SIM mogą być doskonałym sposobem na uzyskanie większej ilości danych
 • Żywotność baterii: Podwójnie sprawdzić żywotność baterii w porównaniu z tym, co mówią recenzenci
 • Koszt: Warto policzyć całkowity koszt jeśli zamierzasz wziąć telefon na umowę, czy nie lepiej kupić go bezpośrednio bez rozkładania na raty.

Czego szukać w smartfonie

 • Rozmiar ekranu: Mierzony po przekątnej od górnego rogu do dolnego. Aktualne rozmiary wahają się od nieco poniżej pięciu cali do blisko sześciu cali dla rozmiaru ekranu, który może być dość duży do trzymania w dłoni.
 • Żywotność baterii: Każdy telefon, który wytrzyma więcej niż 24 godziny, jest uważany za bardzo dobry. Wielu producentów będzie oceniać baterie przez „czas rozmów”, ale telefony będą faktycznie działać pare dni, jeśli są pozostawione w stanie czuwania.
 • Przechowywanie i pamięć: Smartfony o niższej specyfikacji będą miały około 2GB pamięci RAM, co sprawia, że telefon działa szybko, chociaż lepsze modele będą miały bliżej 4GB lub wiecej. Spodziewaj się co najmniej 32 GB pamięci masowej; poszukaj 64 GB lub więcej za tę samą cenę.
 • Kamera: Większość smartfonów robi świetne zdjęcia, a wysokiej klasy modele konkurują ze sobą o najlepsze aparaty fotograficzne. Megapiksele (MP) to nie wszystko, ale mogą one tworzyć zdjęcia z większym zbliżeniem szczegółów.

Co to znaczy i dlaczego miałoby mnie to obchodzić? Przewodnik po żargonie telefonicznym

Oto przewodnik po niektórych z najczęściej wspominanych żargonów telefonicznych, co to jest i jak to wpłynie na Ciebie podczas korzystania z telefonu.

 • Bateria na cały dzień: Generalnie większość nowoczesnych smartfonów korzysta z baterii 3330mAh, która jest dość nieporęczna, ale ile z niego wyjdziesz zależy od użycia, jasności ekranu, liczby aplikacji, a nawet rzeczy, które można kontrolować, jak procesor telefonu. W ostatnich latach większość producentów telefonów zadomowiła się w określeniu „bateria na cały dzień” jako hasło, które obejmuje wiele różnych rzeczy. Z pewnością żadna z tych baterii nie wytrzyma pełnych 24 godzin przy normalnym użytkowaniu. Naprawdę ważne jest, aby przyjrzeć się testom baterii przed zakupem, a nie tylko wierzyć producentowi na słowo.
 • Procesor: Czasami nazywany Centralną Jednostką Przetwarzającą, jest to w zasadzie część telefonu, która decyduje o tym, jak szybko telefon się załaduje, jak szybko ładują się aplikacje itd. Chodzi również o to, ile aplikacji może działać w telefonie jednocześnie. Lepszy procesor oznacza w zasadzie szybszy telefon.
 • Wodoszczelność: Różni się od hydroizolacji. Wodoszczelność oznacza, że telefon może przetrwać zachlapanie wodą, natomiast hydroizolacja oznacza, że może być całkowicie zanurzony i pracować pod wodą. Istnieją również różne sposoby wykonania hydroizolacji. Większość telefonów, które są wodoszczelne, mogą działać do pewnego stopnia, ale nie należy brać ich pod wodę.
 • Rozmiar ekranu: Mierzony od górnego narożnika po przekątnej telefonu do dolnego narożnika po drugiej stronie.
 • Megapiksele: Jednostka miary obrazu równa jednemu milionowi pikseli. Piksele to małe kropki na ekranie, które składają się na obrazy. Aparat z większą ilością megapikseli może robić większe i wyższej jakości zdjęcia. Jednak megapiksele to nie wszystko. Obecnie oprogramowanie do przetwarzania zdjęć może sprawić, że zdjęcia z aparatu o mniejszej liczbie megapikseli będą wyglądały lepiej niż z urządzenia o większej liczbie megapikseli.
 • RAM: Skrót od Random Access Memory. Jest to miejsce, w którym Twój telefon będzie przechowywać wszystkie informacje, których potrzebuje w danej chwili. Zasadniczo, to jest ile aplikacji można mieć uruchomionych na raz, zanim spowolni to swój telefon. Większość telefonów posiada 6 GB lub 8 GB pamięci RAM.

Więcej porad odnośnie zakupu odpowiedniego smartfona na http://smartfonypoznan.pl/

Previous Tani Internet i telewizja. A może w pakiecie?
Next Czym jest i na czym polega zamgławianie ULV?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódzkie firmy skutecznie zdobywają dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub.

17 czerwca w łódzkim SkyHub odbędzie się spotkanie z cyklu NCBR dla Firm. Wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedstawiciele regionalnych firm będą mieli możliwość uzyskania praktycznej wiedzy

Strefa Biznesu 0 Comments

Projekty łódzkich innowatorów „Szybką Ścieżką” zmierzają do sukcesu. Kolejni mają szansę skorzystać w nowym naborze popularnego konkursu

Od 16 września można zgłaszać projekty w nowym naborze konkursu prowadzonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dla przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty B+R. Budżet konkursu to aż 1,1 mld

Strefa Biznesu 0 Comments

Co wykorzystać do przechowywania dokumentów?

W XXI wielu wiele dokumentów ma postać elektroniczną. Nie oznacza to jednak, że dokumenty w tradycyjnej papierowej formie zniknęły lub niedługo całkowicie znikną. Są dokumenty, które jak na razie mogą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź