Jak sprawdzić, kto dzwoni do mnie z nieznanego numeru?

Jak sprawdzić, kto dzwoni do mnie z nieznanego numeru?

Choć dziś możemy komunikować się z całym światem z wykorzystaniem telefonu komórkowego, nie da się nie zgodzić z tym, że wcale nie zawsze mamy na to ochotę. Nie każdy telefon jest przyjemny, bywają zaś takie połączenia, na które, dla własnego bezpieczeństwa, lepiej nie odpowiadać. Jak zatem sprawdzić, kto dzwonił do nas z nieznanego numeru, a tym samym również jak upewnić się, że odpowiedź na takie połączenie jest w ogóle bezpieczna?

Czy bać się nieznanego numeru?

Oczywiście, nie każdy nieznany numer musi być przez nas postrzegany jako groźny. Oferty kolejnych operatorów telekomunikacyjnych sprawiają, że wiele osób decyduje się dziś na ich zmianę. Bardzo często wiąże się to również ze zmianą numeru. Może się więc okazać, że nieznany numer należy do jednego z naszych znajomych, ten zaś chce nas telefonicznie poinformować o tym, że będzie się z nami łączył teraz właśnie w taki sposób.

Sprawdź: Namierzanie telefonu – ranking aplikacji >>

Niestety, nie zawsze możemy liczyć na to, że nieznany numer należy do któregoś z naszych przyjaciół. Wielokrotnie okazuje się również, że połączenie jest wykonywane przez telemarketera, który nie tylko chce nam sprzedać produkty, których nie potrzebujemy, ale również zajmuje nam czas, który moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. Doświadczenie uczy, że najlepiej nie odbierać takich telefonów i nie ryzykować, że firma oferująca garnki lub cudowne zioła umieści nas na liście potencjalnych klientów.

Technologia z pomocą

Jeśli skontaktujemy się z operatorem telefonicznym ten nie poda nam raczej informacji na temat obcego telefonu komórkowego zasłaniając się choćby ochroną danych osobowych. Nie oznacza to jednak, że nie mamy żadnych szans na uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, kto dzwonił do nas z nieznanego nam numeru. Z pomocą przychodzi nam Internet, a konkretniej – strony www, na których można podać tajemniczy numer i dowiedzieć się, czy stanowi on dla nas zagrożenie.

Strony takie działają w oparciu o nieskomplikowane zasady. Wystarczy, że przekażemy numer, który nas niepokoi, a już po chwili będziemy mogli dowiedzieć się, czy należy on do osoby prywatnej, czy też do firmy. Jeśli mamy do czynienia z drugą z wymienionych opcji, dowiemy się również, czy jest to jedna z firm działających na rynku po to, aby rzeczywiście coś sprzedawać i oferować, czy też mamy do czynienia z podmiotem zajmującym się mniej lub bardziej dopracowanymi wyłudzeniami danych. Sama procedura nie jest skomplikowana i zajmie nam zaledwie kilka chwil, charakteryzuje się przy tym wyjątkowo dużą skutecznością i przynosi satysfakcjonujące rezultaty.

Materiał zewnętrzny, lokalizacjatelefonuranking.pl

Previous Pod pretekstem kontroli drogowej okradli biznesmena
Next Domowa uprawa marihuany zlikwidowana przez kryminalnych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczna droga do szkoły

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach

Wiadomości 0 Comments

POLICJA PRZYGOTOWANA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA NAD AKWENAMI

W ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego utonęło 30 osób. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przestrzeganie tych reguł pozwoli uniknąć wielu tragedii. Nad Zalewem Sulejowskim i

Wiadomości 0 Comments

Wpadli ze „spider-manem” w policyjną sieć

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego I Komisariatu KMP w Łodzi w nocy zatrzymali 2 mężczyzn, którzy mogą mieć na swoim koncie co najmniej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!