Jak wybrać dobrą niszczarkę do dokumentów?

Jak wybrać dobrą niszczarkę do dokumentów?

Jeszcze do niedawna niszczarki do dokumentów nie były zbyt częstym widokiem w polskich biurach i firmach. Sytuacja zmieniła się diametralnie wkrótce po wprowadzeniu przez rząd Ustawy o Ochronie Danych Osobowych wprowadzającej dosyć dotkliwe kary za udostępnianie jakichkolwiek danych osobowych osobom trzecim.  Innym czynnikiem motywującym przedsiębiorców do zaopatrzenia się w tego typu sprzęt jest stale rosnąca konkurencja na rynku i częste próby przechwycenia danych przez nieuczciwych konkurentów. W obu tych sytuacjach zakup niszczarki może uchronić nas przed niemiłymi konsekwencjami i sporymi stratami pieniężnymi oraz ewentualnymi karami. Jak jednak wybrać najlepszą niszczarkę do dokumentów?

Przed zakupem konkretnego modelu warto jest przeanalizować szereg funkcji i cech, które mogą zadecydować o przydatności danego sprzętu w naszym biurze. W przypadku niszczarki będzie to na pewno sposób niszczenia dokumentu, jej parametry, wydajność i poziom hałasu oraz jej najważniejsze funkcje. Oto krótki przewodnik po powyższych cechach tego sprzętu.

Rodzaje niszczarek

Na rynku spotkać możemy spotkać przeważnie podział niszczarek ze względu na sposób niszczenia dokumentacji. Wyróżniamy zatem niszczarki tnące na paski oraz na ścinki. Urządzenia tnące papier w paski są decydowanie tańsze, ponieważ dokumenty niszczone w ten sposób dużo łatwiej jest odszyfrować ponownie. Zaleca się zatem, by używać ich do dokumentacji mniej istotnej o małym stopniu tajności danych. Z kolei niszczarki tnące na ścinki dają nam całkowitą gwarancję destrukcji dokumentu, ponieważ karta zostaje przetworzona na bardzo małe kawałki, praktycznie niemożliwe do ponownego złożenia w całość.

Innym ze sposobów podziału niszczarek jest wyróżnienie pod względem ich wielkości, dzięki któremu uzyskujemy podział na niszczarki wysoko-wydajne, biurowe, biznesowe, przybiurkowe oraz osobiste. Pierwsza z grup jest oczywiście najdroższa i nieopłacalna w małym biurze lub firmie. Dla tego typu biznesów najlepiej sprawdzą się niszczarki przybiurkowe oraz osobiste. W dużych korporacjach warto zainwestować w modele biznesowe.

Inne parametry i funkcje istotne przy doborze odpowiedniego modelu niszczarki

Kolejną ważną sprawą, od której zależy dobór odpowiedniego sprzętu jest po prostu rodzaj dokumentacji, którą będziemy chcieli niszczyć. Niszczarki nie służą, bowiem jedynie do destrukcji papieru. Zaawansowane modele potrafią ciąć standardowe papierowe dokumenty ale i również szereg innych nośników danych takich jak:

  • papier zalaminowany,
  • płyty CD i DVD,
  • karty kredytowe,
  • folię do rzutników,
  • grubszy karton.

Kolejnym istotnym parametrem jest również wielkość kosza niszczarki. Powinien być on odpowiednio duży, by ciągłe opróżnianie go nie zabierało nam cennego w pracy czasu. Niszczarki domowe oraz użytkowane w małych firmach najczęściej posiadają kosze o pojemności 10 litrów. W przypadku, gdy z urządzenia będzie korzystać kilka osób warto zaopatrzyć się w sprzęt o koszu pojemności 20 litrów.

Zobacz niszczarki do dokumentów w sklepie Lobos

Previous Czym jest nowoczesna tomografia zatok
Next Najlepsze skutery elektryczne

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Deklaracja PIT 37 – kto powinien ją wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego?

Jak co roku, każda osoba, która osiągnęła dochody z różnych źródeł (umowa o pracę, umowa zlecenie, czy umowa o dzieło, stypendium, emerytura, renta itp.) ma obowiązek złożenia rocznego zeznania podatkowego,

Strefa Biznesu 0 Comments

Ile kosztuje OC w Łodzi?

Łódź to jedno z najludniejszych miast w Polsce. Mając na uwadze, że dla kierowców mieszkających w największych aglomeracjach ubezpieczenie OC jest najdroższe w skali kraju, można by się spodziewać, że

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego to podstawa udanego biznesu. Od czego zacząć zamawiać meble? Zaplanuj Oznacza to, że musisz narysować plan i zaaranżować niezbędne meble – stanowiska pracy (lustro, stolik nocny,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź