Jak zmienić opony?

Jak zmienić opony?

Wiosna nieuchronnie przynosi ocieplenie. Dla kierowców oznacza to potrzebę wymiany opon samochodowych. Potrzeba ta wynika z faktu, że opony sezonowe mają określone cechy, które pozwalają na ich eksploatację tylko w określonym czasie.

Używanie niewłaściwego typu opony samochodowej często prowadzi do ich zniszczenia. Może to również spowodować nagły wypadek. Warunki wymiany opon zimowych na letnie Tradycyjnie, wymiany opon zimowych na opony letnie dokonuje właściciel samochodu, gdy uzna to za konieczne, kierując się swoimi przekonaniami i / lub możliwościami.

Termin wymiany opon zimowych na opony letnie nie jest regulowany przez prawo. Formalnie taki wymóg dotyczy tylko przypadków wymiany opon z kolcami na opony letnie. Jak samodzielnie zmienić opony w samochodzie W rzeczywistości zmiana opon nie jest trudnym procesem. Każde centrum serwisowe poradzi sobie z takim zadaniem w ciągu kilku minut.

Z finansowego punktu widzenia ta usługa jest stosunkowo niedroga. Jednak jest grupa osób, które wolą nie tylko samodzielnie określać okres wymiany opon zimowych na letnie, ale także samodzielnie dokonać wymiany. W takiej sytuacji istnieją dwie możliwości rozwiązania problemu:

  • Kompletna wymiana koła.
  • Zmiana opon na zamontowanych tarczach. Oczywiście pierwsza opcja nie będzie wymagać żadnych szczególnych umiejętności ani nadmiernego wysiłku ze strony kierowcy. Wystarczy mieć lewar, klucz do rur i podstawowe umiejętności. Pomimo prostoty procedury, nawet w tym przypadku wymiana opony powinna odbywać się niezależnie, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Według nich samochód powinien być zaparkowany na płaskiej i solidnej powierzchni. Przed użyciem podnośnika samochód należy zaciągnąć na hamulec ręczny. Samochód należy również dodatkowo zabezpieczyć.

W przypadku, gdy nawierzchnia nie jest dostatecznie twarda, pod wspornik podnośnika należy umieścić szeroką deskę, która zmniejszy obciążenie wytwarzane przez pojazd, równomiernie rozprowadzając je na dużej powierzchni. Cała procedura wygląda następująco:

  • Przed podniesieniem maszyny poluzuj śruby kół. • Za pomocą podnośnika karoseria podnosi się do żądanego poziomu i jest unieruchamiana. • Koła z oponami zimowymi zastępuje się analogami z oponami letnimi. Koło opony na tarczy Kiedy przychodzi czas na wymianę opon, należy przygotować dwie łopaty do montażu opon. Dalszy proces obejmuje następujące kroki:
  • Obręcz jest smarowana mydłem, aby zapewnić poślizg. • Za pomocą łopatek opony są zdejmowane.
  • Opony letnie są montowane na kołach zamiast opon zimowych. Ten proces jest odwrócony. Podstawowe zasady wymiany opon Zamontowane opony samochodowe muszą mieć charakterystykę i rozmiar zalecane przez producenta samochodu lub różnić się o 2%.

Opony muszą mieć indeks nośności / prędkości, którego wartość nie może być mniejsza niż ta określona przez producenta konkretnego pojazdu. Dozwolone jest stosowanie gumy o wysokich wartościach, przy niższych wartościach jest to surowo zabronione. Ciśnienie wewnętrzne w komorach opon musi odpowiadać wskaźnikom zalecanym przez producenta samochodu.

Wartości można ustawić inaczej dla kół różnych osi. Kupując koła, należy upewnić się, że średnica lądowania i przesunięcie tarcz są zgodne z dokumentacją techniczną producenta pojazdu. W przeciwnym razie ta rozbieżność będzie miała negatywny wpływ na prowadzenie pojazdu, a także zużycie opon.

https://wyposaz-warsztat.pl/

Previous Hipoalergiczne kosmetyki do makijażu
Next Czym jest nowoczesna tomografia zatok

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Niepisana reguła mówi, że najdroższe ubezpieczenie OC jest w największych miastach. Rzeczywiście, przykłady Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta czy Krakowa potwierdzają tę hipotezę, a jak na ich tle wygląda Łódź? Przekonajmy się,

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych. Dystrybutorzy części liczą zyski

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

Motoryzacja 0 Comments

Zapachy samochodowe

Zapachy samochodowe można zawiesić, przylgnąć do deflektora, zamontować na panelu lub umieścić pod siedzeniem. Każdy z nich jest w innym stanie skupienia: suchy, płynny, żelowy i natryskowy. Zadaniem ich jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź