Jakie meble do salonu fryzjerskiego są niezbędne?

Jakie meble do salonu fryzjerskiego są niezbędne?

Na rynku usług fryzjerskich w naszym kraju panuje bardzo duża konkurencja. Zdobycie nowych klientów staje się  coraz trudniejsze. Klienci stają się coraz bardziej wymagający, zwracają uwagę na najdrobniejsze detale. W związku z tym warto zwrócić uwagę na to, jakie meble i inne sprzęty już znajdują się lub dopiero znajdą się w salonie.

Myjnia fryzjerska

Jest niezbędna zarówno w tym salonie, który już działa od dłuższego czasu, jak i w tym, który dopiero oczekuje na pierwszych klientów. Myjka fryzjerska to mebel podstawowy. Musi być wygodna zarówno dla klientów, jak i dla myjącej głowę klienta fryzjerki czy fryzjera. Myjka powinna być również funkcjonalna. Do wykonania myjek fryzjerskich używane są bardzo różne materiały, należy wybierać więc te myjki, które wykonano z tych najwyższej jakości. Taka myjka posłuży przez kilka lat, będzie łatwa do utrzymania w czystości, nawet więc po kilku latach będzie się dobrze prezentować. Dobra myjka fryzjerska to taka, której konstrukcja jest bardzo stabilna. Myjka powinna być solidna i wykonana bardzo starannie. Na rynku do wyboru są różne modele myjek fryzjerskich. Różnią się one materiałem, z którego je wykonano. Są też modele bardziej lub mniej funkcjonalne. Modele z najwyższej półki cenowej są wyjątkowo funkcjonalne. Wyposażone są w regulowany podnóżek, mają także funkcję masażu. Urządzenia te są naprawdę bardzo drogie, raczej więc na ich zakup nie decydują się osoby, które dopiero rozpoczynają działalność. Droższe myjki (niekoniecznie te najdroższe) mają bardzo miękkie, a więc wygodne siedziska. Oparcia i siedziska niektórych modeli zostały obite ecoskórą. To dobre rozwiązanie, gdy taką myjką można bez trudu utrzymać w czystości. Myjki fryzjerskie dostępne są w różnych kolorach. Tradycyjne są w kolorze czarnym lub białym, ale do wyboru są również na przykład czerwone. Dzięki bogatej palecie kolorystycznej można wybrać myjkę, która idealnie wpisze się w kolorystyczną aranżację salonu. W salonach o małej powierzchni dobrze sprawdzają się myjki przenośne. Ten rodzaj myjek przyda się również wtedy, gdy usługi są mobilne.

Fotel fryzjerski

To kolejny podstawowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Fotel fryzjerski powinien być tak dobrany, aby ułatwiał pracę fryzjerowi, ale też zapewniał wygodę klientom. Większość modeli foteli, które dzisiaj dostępne są na rynku to bardzo nowoczesne fotele, które mają hydrauliczną podstawę. Coraz mniejszą popularnością cieszą się fotele fryzjerskie na pompie gazowej. Są one wprawdzie tańsze, ale komfort korzystania z nich nie należy do wysokich. Praktycznie wszystkie fotele mają podłokietniki, a regulacji wysokości sprawia, że klientów obsługuje się znacznie łatwiej. Konsoleta z lustrem Zdecydowana większość zabiegów fryzjerskich odbywa się w fotelu ustawionym przed konsoletą z lustrem. Klasyczne konsolety fryzjerskie to połączenie lustra i szafki/szafek. Na rynku dostępne są dzisiaj konsolety, z których zamiast szafek są półki. Niektóre modele są też podświetlane, do innych należy oświetlenie dokupić. Konsolety mają różne kształty i różną wielkość. Bez trudu uda się więc wybrać model, który będzie stanowił harmonijne uzupełnienie wystroju salonu w stylu nowoczesnym lub retro.

Previous Co wykorzystać do przechowywania dokumentów?
Next Środki do czyszczenia samochodu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Ulotki reklamowe

Ulotki to idealny i kompleksowy sposób przekazywania ważnych informacji. Ulotki  reklamowe cieszą się ogromną popularnością wśród firm, które starają się przekazywać konsumentom najważniejsze informacje o towarach, usługach, wydarzeniach i promocjach.

Strefa Biznesu 0 Comments

5 powodów, dla których w Łodzi warto być

Młode, dynamiczne, pełne pomysłów, z łatwością dostosowujące się do zmiennych sytuacji – wszystkie te określenia, których zazwyczaj używa się w odniesieniu do kandydatów na pracowników, świetnie opisują także nasze miasto.

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź jednym z największych rynków handlowych w Polsce

Z powierzchnią handlową przekraczającą 550 tys. mkw. i z nasyceniem 567 mkw. na tysiąc mieszkańców Łódź znajduje się w czołówce polskich miast. Lokalny rynek handlowy został zagospodarowany przez kilku dużych graczy. Na nowe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź