Jakie wyposażenie salonu barberskiego?

Jakie wyposażenie salonu barberskiego?

Na naszych ulicach można zaobserwować coraz większą liczbę mężczyzn z brodą. Broda może dodać atrakcyjności każdemu mężczyźnie, ale pod warunkiem, że będzie odpowiednio przystrzyżona i zadbana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej liczby brodaczy, w wielu salonach fryzjerskich tworzone są kąciki barberskie, w których posiadacze zarostu mogą oddać się w ręce barbera – osoby, która profesjonalnie zadba o ich zarost.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w kąciku barberskim?

W salonie fryzjerskim, który chce świadczyć usługi barberskie powinny znaleźć się odpowiednie meble. Meble barberskie trochę różnią się od typowych mebli fryzjerskich. To efekt tego, że pielęgnacja specyficznego zarostu jakim jest broda odbiega od pielęgnacji włosów. Podstawowym meblem, który koniecznie musi znaleźć się na wyposażeniu kącika barberskiego jest fotel barberski. Dobrze dobrany fotel nie tylko powinien ułatwiać barberowi wykonywanie zabiegów. Musi on być również komfortowy dla klienta. Design foteli barberskich jest bardzo różny. Bardzo popularne są fotele stylizowane na retro. Nie mniej ważna jest funkcjonalność fotela. Idealny fotel barberski powinien mieć możliwość regulowania położenia i długości zagłówka.

Pielęgnacja brody to usługa, która będzie na tym fotelu wykonywana wyjątkowo często. Pożądane jest więc, aby oparcie miało bardzo szeroki zakres regulacji. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych brody jest znacznie wygodniejsze, gdy klient znajduje się w pozycji leżącej. Fotele barberskie powinny mieć stabilną podstawę. Zmiana jego wysokości powinna odbywać się w sposób szybki i wygodny. W większości modeli wysokość można regulować podnośnikiem hydraulicznym lub gazowym.

Fotele barberskie to modele wyposażone w podnóżek i podłokietniki. Dizajn foteli barberskich jest bardzo różny, projektanci pod uwagę biorą męskie gusta. Nic więc dziwnego, że większość foteli utrzymana jest w kolorach czerni i brązów.Dodatkowe wyposażenie Urządzając kącik barberski od podstaw koniecznie należy zakupić także konsoletę. Jej częścią jest lustro oraz umywalka.

Konsoleta, która jest zintegrowana z umywalką umożliwia wykonywanie zabiegu mycia brody w sposób komfortowy nie tylko dla klienta, ale także dla barbera. Również dizajn konsolet uwzględnia gusta większości mężczyzn. W sklepach i hurtowniach przeważają więc konsolety barberskie, które zostały wykonane z drewna. Konsolety podobnie jak fotele utrzymane są raczej w ciemnej tonacji kolorystycznej. Osoby, które szukają konsolety barberskie do wyboru mają modele jedno- i dwustanowiskowe oraz konsolety wolno stojące.

W przypadku konsolety do kącika barberskie bardzo ważne jest wybranie takiego modelu, który ma dobrze wyprofilowaną umywalkę. Umycie brody musi być zabiegiem dla klienta przyjemnym, umywalka powinna być tak wyprofilowana, aby w trakcie zabiegu klient nie odczuwał dyskomfortu.

Dizajn mebli barberskich bardzo często nawiązuje do stylu retro. W sprzedaży są jednak także meble, które wyróżniają się bardzo nowoczesnym designem. Meble barberskie można nabyć bez problemów. Ich cena jest bardzo różna. Wysokiej jakości meble nie należą do tanich, ale na pewno będą trwałe i przez długi czas zachowają nienaganny wygląd. Nie opłaca się na nich oszczędzać.

Previous 15-latek poparzony po wejściu na słup transformatorowy
Next Wpadł z narkotykami we własnym mieszkaniu

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź jednym z największych rynków handlowych w Polsce

Z powierzchnią handlową przekraczającą 550 tys. mkw. i z nasyceniem 567 mkw. na tysiąc mieszkańców Łódź znajduje się w czołówce polskich miast. Lokalny rynek handlowy został zagospodarowany przez kilku dużych graczy. Na nowe

Strefa Biznesu 0 Comments

Łódź będzie się zmieniać za unijne pieniądze

Władze Łodzi liczą na co najmniej 4 mld zł ze środków unijnych. Zamierzają wydać te pieniądze na poprawę jakości życia w mieście, m.in. sprawniejszą komunikację, potrzeby wspólnot mieszkaniowych oraz rewitalizację zaniedbanych kwartałów

Strefa Biznesu 0 Comments

Kiedy wypożyczenie samochodu staje się koniecznością…

Brak samochodu, awaria, stłuczka, wyjazd na wakacje… Każdemu z nas mogą przytrafić się różne nieprzewidziane sytuacje, kiedy okaże się, że nagle potrzebujemy nowego auta. Wypożyczalnia samochodów może okazać się wówczas

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź