Licealistka ujęła nietrzeźwego kierującego

Licealistka ujęła nietrzeźwego kierującego

Dzięki reakcji przypadkowego świadka, policjanci z tuszyńskiego komisariatu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 50-letni mężczyzna kierował motorowerem, na którym przewrócił się w rejonie skrzyżowania mając organizmie 3 promile alkoholu. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

21 września 2018 r około godziny 10:00 grupa tuszyńskich licealistów w ramach akcji ,,sprzątanie świata” chodziła po ulicach miasta usuwając z przestrzeni publicznej śmieci. Gdy znajdowali się w rejonie skrzyżowania ulic Wysokiej i Noworzgowskiej w Tuszynie byli świadkami jak jadący motorowerem mężczyzna przewrócił się na środku jezdni i nie może się podnieść. Jedna z uczennic uznała, iż mężczyzna doznał poważnych urazów uniemożliwiających mu wstanie i wymaga bezzwłocznej pomocy, z którą mu pospieszyła. Okazało się jednak, że przyczyną samego zdarzenia jak i problemów z podniesieniem się jest alkohol, który licealistka wyczuła z ust mężczyzny. Mając świadomość, że mężczyzna będzie chciał kontynuować szaleńczą jazdę szybko wyjęła ze stacyjki motoroweru kluczyki i powiadomiła o zajściu policję. Na miejsce niezwłocznie dotarli powiadomieni o zdarzeniu policjanci, którzy przewieźli 50-letniego mieszkańca gminy Tuszyn na komisariat. Badanie jakiemu poddano nieodpowiedzialnego kierowcę skutera wykazało, że ma on w organizmie 3 promile alkoholu. Usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz zakazu kierowania pojazdami zatrzymanemu 50-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa i szybkość działania trzecioklasistki z tuszyńskiego liceum, dzięki której nie doszło do tragedii na drodze.

Previous Wpadł z narkotykami
Next Wpadł dzięki czujności policjantów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZCY POLICJANCI SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ

14 marca 2017r w Łodzi odbyła się akcja krwiodawstwa „spoKREWnieni służbą”. W ten szczytny cel włączyli się także policjanci. Jako pierwszy krew oddał Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej

Wiadomości 0 Comments

Świadek zaalarmował policję – pijany kierowca agresywnie jedzie ul. Wschodnią

Ponad 3,2 promila alkoholu miał 44-latek, który prowadził audi. Został zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego losie zadecyduje prokurator i sąd. 21 maja 2018 roku, późnym wieczorem, oficer dyżurny łódzkiej

Wiadomości 0 Comments

„NIECHRONIENI” – „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wieluńskiej komendy 5 września 2017 rozpoczęli akcję „Bezpieczna Droga do Szkoły” od działań „Niechronieni”. Mundurowi bacznie zwracali uwagę na dzieci i rodziców podążających do szkół.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!