Łódź wraca do łask i staje się ciekawym miejscem do życia!

Łódź wraca do łask i staje się ciekawym miejscem do życia!

Jeszcze kilka lat temu trudno było myśleć o Łodzi jako atrakcyjnym miejscu do zamieszkania. Zaniedbane śródmieście, niełatwa komunikacja mimo centralnego położenia czy zanieczyszczone powietrze, skutecznie odstraszały przyszłych mieszkańców. Jak jest dzisiaj? Rewitalizacja, budowa dworca centralnego, przekształcenie starych obiektów przemysłowych w miejsca rozwoju kulturalnego, a przy tym niskie ceny nieruchomości – brzmi zachęcająco?

Łódź od lat znajduje się na liście miast wojewódzki z najniższymi cenami mieszkań. Duża podaż, niewielki popyt przy wciąż spadającej liczbie mieszkańców, mimo zmieniających się warunków rynkowych i podwyżek w całym kraju, plasuje ceny łódzkich nieruchomości na bardzo atrakcyjnym poziomie. Średni koszt 1m2 mieszkania w Łodzi to około 5400 zł. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy obserwuje się trend zwyżkowy, jednak na poziomie nie wyższym niż 2%.

Co wpływa na atrakcyjność Łodzi?

Miasto położone jest w centralnej Polsce. W ciągu kilku ostatnich lat bardzo rozwinęło się komunikacyjnie. Powstał dworzec centralny Łódź Fabryczna, który łączy centrum miasta z większymi metropoliami. Dużym ułatwieniem stała się także sieć nowych dróg, w tym autostrady A1 i A2, łączące miasto z Gdańskiem, Warszawą czy Wrocławiem.

Wbrew pozorom Łódź jest miastem pełnym zieleni. Znajduje się tu kilkadziesiąt parków, w tym Park na Zdrowiu oraz Las Łagiewnicki. Ten ostatni jest też jednym z największych w Europie terenów leśnych, znajdujących się w granicach miasta.

Na wizerunek Łodzi od lat miało wpływ zniszczone śródmieście. Plan rewitalizacji skutecznie jednak zmienia ten obraz. Ulica Piotrkowska, elegancka i ponadczasowa, przyciąga już tłumy. Planowane są kolejne remonty kamienic oraz rewitalizacja obszarów przylegających do śródmieścia.

Nowe inwestycje w Łodzi

Wychodząc naprzeciw zmieniającemu się obliczu miasta i zwiększonemu popytowi na mieszkania, inwestorzy przedstawiają ciągle nowe propozycje. Wśród nich znajduje się osiedle Primo I i Promo II realizowane przez Profbud. Inwestycje znajdują się w pobliżu dworca Łódź Fabryczna – w doskonale skomunikowanej części miasta. Przestronne i wysokie mieszkania w konkurencyjnych cenach – opcja warta rozważenia!

Czy osoby myślące o zakupie mieszkania w Łodzi powinny spieszyć się z decyzją? Ze względu na to, że miasto staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania, popyt wciąż rośnie. Inwestorzy mogą w związku z tym windować ceny i wychodzić od wyższych propozycji. Trend zwyżkowy będzie nadal się utrzymywał, dlatego warto jak najszybciej rozważyć opcję zakupu.

Previous Ulotki reklamowe
Next Kim jest dobry mechanik samochodowy?

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

W łódzkich szkołach powstaną pracownie ekologiczne.

Niemal każdego dnia słyszymy informacje o negatywnym oddziaływaniu człowieka na środowisko. Wzrost emisji CO2, topniejące lodowce, ocieplenie klimatu, rosnące góry śmieci – za te wszystkie zmiany odpowiedzialny jest człowiek. Do

Kultura 0 Comments

Europejskie kino dokumentalne w Owocach i Warzywach w Łodzi

W niedzielne wieczory w Owocach i Warzywach przy ulicy Traugutta 9 w Łodzi odbywają się nieodpłatne pokazy filmów dokumentalnych w ramach projektu KineDok. Lato-Jesień. W niedzielę 22 października zobaczymy film

Kultura 0 Comments

Polska wiceliderem regionu w sektorze gier komputerowych

Wartość polskiej branży gier szacowana jest na ponad 1,6 mld zł, a w ciągu dwóch lat może przekroczyć 2 mld zł. To jeden z najbardziej innowacyjnych sektorów polskiego przemysłu kreatywnego, który dużą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź