Łódź wraca do łask i staje się ciekawym miejscem do życia!

Łódź wraca do łask i staje się ciekawym miejscem do życia!

Jeszcze kilka lat temu trudno było myśleć o Łodzi jako atrakcyjnym miejscu do zamieszkania. Zaniedbane śródmieście, niełatwa komunikacja mimo centralnego położenia czy zanieczyszczone powietrze, skutecznie odstraszały przyszłych mieszkańców. Jak jest dzisiaj? Rewitalizacja, budowa dworca centralnego, przekształcenie starych obiektów przemysłowych w miejsca rozwoju kulturalnego, a przy tym niskie ceny nieruchomości – brzmi zachęcająco?

Łódź od lat znajduje się na liście miast wojewódzki z najniższymi cenami mieszkań. Duża podaż, niewielki popyt przy wciąż spadającej liczbie mieszkańców, mimo zmieniających się warunków rynkowych i podwyżek w całym kraju, plasuje ceny łódzkich nieruchomości na bardzo atrakcyjnym poziomie. Średni koszt 1m2 mieszkania w Łodzi to około 5400 zł. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy obserwuje się trend zwyżkowy, jednak na poziomie nie wyższym niż 2%.

Co wpływa na atrakcyjność Łodzi?

Miasto położone jest w centralnej Polsce. W ciągu kilku ostatnich lat bardzo rozwinęło się komunikacyjnie. Powstał dworzec centralny Łódź Fabryczna, który łączy centrum miasta z większymi metropoliami. Dużym ułatwieniem stała się także sieć nowych dróg, w tym autostrady A1 i A2, łączące miasto z Gdańskiem, Warszawą czy Wrocławiem.

Wbrew pozorom Łódź jest miastem pełnym zieleni. Znajduje się tu kilkadziesiąt parków, w tym Park na Zdrowiu oraz Las Łagiewnicki. Ten ostatni jest też jednym z największych w Europie terenów leśnych, znajdujących się w granicach miasta.

Na wizerunek Łodzi od lat miało wpływ zniszczone śródmieście. Plan rewitalizacji skutecznie jednak zmienia ten obraz. Ulica Piotrkowska, elegancka i ponadczasowa, przyciąga już tłumy. Planowane są kolejne remonty kamienic oraz rewitalizacja obszarów przylegających do śródmieścia.

Nowe inwestycje w Łodzi

Wychodząc naprzeciw zmieniającemu się obliczu miasta i zwiększonemu popytowi na mieszkania, inwestorzy przedstawiają ciągle nowe propozycje. Wśród nich znajduje się osiedle Primo I i Promo II realizowane przez Profbud. Inwestycje znajdują się w pobliżu dworca Łódź Fabryczna – w doskonale skomunikowanej części miasta. Przestronne i wysokie mieszkania w konkurencyjnych cenach – opcja warta rozważenia!

Czy osoby myślące o zakupie mieszkania w Łodzi powinny spieszyć się z decyzją? Ze względu na to, że miasto staje się coraz atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania, popyt wciąż rośnie. Inwestorzy mogą w związku z tym windować ceny i wychodzić od wyższych propozycji. Trend zwyżkowy będzie nadal się utrzymywał, dlatego warto jak najszybciej rozważyć opcję zakupu.

Previous Ulotki reklamowe
Next Kim jest dobry mechanik samochodowy?

Może to Ci się spodoba

Kultura 0 Comments

22-letnia studentka z nagrodą 100 tysięcy złotych w konkursie zorganizowanym przez sieć Biedronka

Zakończył się drugi etap konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, w którym wybrano najlepsze ilustracje, obrazujące zwycięski tekst wyłoniony w pierwszym etapie konkursu. Kapituła Nagrody, w której zasiadał m.in. wybitny ilustrator

Kultura 0 Comments

Łódź ubiega się o organizację małego Expo 2022

Do 15 grudnia państwa mogą zgłaszać swoje kandydatury miast organizatorów wystawy Expo 2022. Na razie jedynym kandydatem jest Łódź. W ubiegłym tygodniu miasto zostało oficjalnie zaprezentowane na zgromadzeniu Międzynarodowego Biura

Kultura 0 Comments

Humanistyka nie umarła. Problemy z brakiem studentów są przejściowe

Kierunki humanistyczne mimo mniejszego zainteresowania studentów nie powinny być zamykane – uważa prof. Antoni Różalski, rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Niższa liczba chętnych jest przejściowa, a kolejnym rocznikom potrzebne będą wykwalifikowane kadry. Do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź