Najczęściej popełniane błędy przy pielęgnacji auta

Najczęściej popełniane błędy przy pielęgnacji auta

Jeśli ktoś chętnie czyści samochód musi pamiętać, żę trzeba to robić z głową, ponieważ łatwo będzie w trakcie takiej pielęgnacji auto uszkodzić. Wydaje się, że to zajęcie jest proste, ale to tak naprawdę tylko pozory, które mogą mylić. Wielu kierowców przekonało się, że niestety łatwo można doprowadzić również do trwałego uszkodzenia samochodu zamiast jego wyglądu poprawić. Zobacz także bet24.com.pl

Przede wszystkim jeśli chcemy zadbać o czystość auta nie można używać do tego domowych środków do czyszczenia, to co sprawdza się w przypadku domowych porządków nie będzie bezpieczne dla naszego pojazdu. Zastąpienie szamponu samochodowego płynem do mycia naczyń sprawi, że nasz lakier będzie się robił matowy. Pielęgnacja skórzanej tapicerki czy kierownicy z użyciem kremu do rąk sprawi, że skóra będzie się odbarwiać, dojdzie do jej wytarcia. Jeśli używać będziemy płyn do mycia kominków czy na felgi aluminiowe sprawi, że usunie się brzydki nalot, a jednocześnie zniszczy się także ochronną warstwę na lakierze.

Pielęgnacja auta gąbką to mimo powszechności kiepski pomysł. Nawet jeśli wybierzemy najbardziej miękką gąbkę można będzie doprowadzić do porysowania karoserii, ponieważ w porach gąbki zbierać się będą drobinki piasku. Dlatego będzie lepiej zastosować do mycia ręczniki wykonane z mikrofibry, z których łatwiej będzie wypłukać wszelkie groźne dla naszej karoserii zanieczyszczenia. Dzięki temu będzie można liczyć na bezpieczne mycie samochodu. Przed myciem trzeba auto dobrze spłukać i przygotować sobie dwa wiadra. W jednym woda z szamponem, a w drugim znajduje się czysta woda, gdzie będzie można zawsze płukać ręczniki.

Zobacz też >> lilironies.pl

Należy także uważać na myjkę ciśnieniową. Mycie bezdotykowe auta nie będzie powodować rys na powierzchni, ale musimy także uważać, by nie trzymać myjki zbyt blisko czyszczonej powierzchni. Należy utrzymywać dystans około 15 cm. Dotyczy to w szczególności mycia kół, ponieważ mycie takie może doprowadzić do uszkodzenia czujnika ABS. Ostrożnie będzie trzeba także obchodzić się z wszelkimi emblematami jakie znajdują się na aucie, ponieważ może dojść do tego, że silny strumień wody, może je zniszczyć. Dlatego jeśli chodzi o mycie samochodu myjką ciśnieniową trzeba uważać, by nic nie zniszczyć w trakcie tego mycia.

Nie można również przecierać lakieru na sucho, ponieważ auto nawet jeśli będzie wyglądać na czyste ma warstwę kurzu i jeśli zaczniemy je wycierać możemy doprowadzić do porysowania samochodu i dalej do zmatowienia lakieru. Jeśli kurz na lakierze nam przeszkadza to najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu umycie samochodu.

Musimy również pamiętać o tym, że nie nakłada się preparatów na rozgrzaną karoserię ani wosku, ani szamponu czy preparatu do usuwania owadów. To ważne, bo nie mogą one wysychać na słońcu. Jeśli do tego dopuścimy niestety mogą się pojawić na lakierze plamy, które trudno będzie usunąć.

Nie powinno się także zwlekać z usuwaniem ptasich odchodów jakie pojawią się na karoserii. Jeśli je zauważymy na lakierze trzeba je jak najszybciej usunąć. Pozostawienie na pojeździe może doprowadzić do odbarwienia lakieru i nie będzie się on korzystnie prezentował.

Inni odwiedzili również >> swt4x4.pl

Previous NARKOTYKI UKRYTE W TOALECIE
Next POLICJANCI PRZECHWYCILI KONTRABANDĘ I ZLIKWIDOWALI LINIĘ DO ODKAŻANIA SPIRYTUSU

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Zapachy samochodowe

Zapachy samochodowe można zawiesić, przylgnąć do deflektora, zamontować na panelu lub umieścić pod siedzeniem. Każdy z nich jest w innym stanie skupienia: suchy, płynny, żelowy i natryskowy. Zadaniem ich jest

Motoryzacja 0 Comments

Ceny OC w Łodzi – jak wyglądają?

Niepisana reguła mówi, że najdroższe ubezpieczenie OC jest w największych miastach. Rzeczywiście, przykłady Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta czy Krakowa potwierdzają tę hipotezę, a jak na ich tle wygląda Łódź? Przekonajmy się,

Motoryzacja 0 Comments

Środki do czyszczenia samochodu

Środki do czyszczenia samochodu mogą zawierać niebezpieczne substancje, które nie tylko spełniają przewidziane funkcje, ale również mogą powodować niepożądane skutki dla zdrowia i środowiska w pobliżu. Dlatego tak ważny jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź