Nożownik i jego kompan w rękach kryminalnych

Nożownik i jego kompan w rękach kryminalnych

Policyjni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju z użyciem noża. 19 i 23- latek usłyszeli już zarzuty i trafili na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi otrzymali zgłoszenie dotyczące rozboju na ulicy Piotrkowskiej. Z relacji dwójki napadniętych mężczyzn wynikało, że w kilka minut po północy 23 listopada 2018 roku zostali zaczepieni przez nieznanych im młodzieńców. Jeden z napastników po wyjęciu rozkładanego noża, grożąc jego użyciem, polecił pokrzywdzonym przejść na drugą stronę ulicy w miejsce, gdzie nie ma kamer monitoringu miejskiego. Gdy ta propozycja spotkała się ze zdecydowaną odmową, jeden z podejrzanych uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz. Z kolei drugi z zaczepionych mężczyzn uchylił się od próby uderzenia, jednak sprawcy zdążyli mu wcześniej zabrać czapkę. Policjanci powiadomieni drogą radiową o zaistniałym przestępstwie i przypuszczalnym kierunku ucieczki sprawców, bardzo szybko, bo już po kilku minutach zatrzymali 19 i 23 -latka. Dodatkowo, funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani w nocy z 23 na 24 listopada 2018 roku dopuścili się jeszcze jednego rozboju. Również i w tym przypadku pokrzywdzonemu grożono pobiciem i użyciem noża. Zastraszony mężczyzna oddał napastnikom swój telefon komórkowy oraz portfel z gotówką i kartą bankomatową. Następnie podał numer pin do skradzionej karty, z której sprawcy wypłacili w bankomacie 500 złotych. Amatorom cudzej własności, którzy notowani byli wcześniej za podobne przestępstwa, za popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić może teraz nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Previous Heroina w kiosku
Next Nie bądźmy obojętni

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Krwawe rodzinne porachunki

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali i zranili nożem 60-letniego mężczyznę. Odpowiedzą za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2018r około godz.17.00 w centrum Łodzi.

Wiadomości 0 Comments

Draker i jego przewodnik uratowali Kropkę

Policjanci z psem tropiącym pojechali szukać zaginionej osoby a uratowali zagłodzoną suczkę. Kropka dzięki czujności mundurowych i Drakera trafiła do łódzkiego schroniska gdzie będzie oczekiwała na nowy dom. W sprawie

Wiadomości 0 Comments

Próbował sprzedać leki psychotropowe policjantowi

Policjanci z zespołu dw. Cyberprzestępczością KMP w Łodzi zabezpieczyli kilkaset sztuk tabletek zawierających substancje psychotropowe, które oferowane były klientom jednego z łódzkich rynków. Zabezpieczone preparaty lecznicze sprzedawane były poza obiegiem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!