OC w Łodzi może być tanie – oni płacą mniej niż 500 zł

OC w Łodzi może być tanie – oni płacą mniej niż 500 zł

Łódź od dawna uchodzi za miasto z jednymi z najwyższych cen OC w Polsce, co wynika między innymi z dużej liczby wypadków, do jakiej tu dochodzi. Średnia cena OC we wrześniu – 898 zł – wynosiła tu sporo więcej niż średnia ogólnopolska – 779 zł. Mimo wszystko zdarzają się jeszcze kierowcy, którzy kupują OC za mniej niż 500 zł. Jak oni to robią?

Łódź – jedno z najniebezpieczniejszych miast w Polsce

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, na 100 tys. mieszkańców Łodzi przypadało ok. 246 wypadków, na 100 tys. samochodów – ponad 490 rannych. To dużo więcej niż w innych miastach o porównywalnej wielkości. W Lublinie te współczynniki wynoszą odpowiednio 65 wypadków i 130 rannych, w Poznaniu – 79 wypadków i 115 rannych, a w Krakowie – 154 wypadki i 242 rannych. Te wartości mają spory wpływ na ceny OC w poszczególnych miastach. Na szczęście dla kierowców jeżdżących bezpiecznie, nie są jednak jedynym czynnikiem, który kształtuje ceny OC.

Kierowcy z najtańszym OC w Łodzi – co ich łączy?

W artykule Tanie OC w Łodzi? Są tacy, którzy płacą mniej niż 450 zł można sprawdzić, jacy łódzcy kierowcy otrzymali najniższe ceny OC we wrześniu. Rekordzistą był 42-letni mężczyzna, który zapłacił jedynie 427 zł. Kierowca ten jeździ Fordem Focusem o pojemności 1499 cm3.

Przykładów z wyjątkowo tanim OC było jeszcze więcej:

  • 57-letni mężczyzna, właściciel Skody Fabii o pojemności 1197 cm3, zapłacił za OC 441 zł,
  • 36-letnia kobieta, właścicielka Forda Mondeo o pojemności 1997 cm3 zapłaciła 443 zł,
  • 47-letni kierowca Forda Focusa o pojemności 1560 cm3 też zapłacił 443 zł,
  • 27-latek, który jeździ Fiatem 126 p o pojemności 652 cm3, zapłacił 450 zł.

Łącznie kierowców, którzy zapłaciły za ubezpieczenie OC nie więcej niż 500 zł, było ponad 130. Większość z nich to osoby w średnim wieku, które jeżdżą niewielkimi samochodami, z pojemnością silnika poniżej 2 litrów, a nawet mniejszą.

Ile płacą za OC najmłodsi kierowcy z Łodzi?

Osoby w wieku 18 – 25 lat z reguły dostają znacznie wyższe ceny OC niż pozostali kierowcy. Na szczęście nie musi dotyczyć to wszystkich. Wśród młodych łodzian nie brakowało takich, którzy kupili polisy taniej, niż wskazywałaby na to średnia dla tej grupy wiekowej (1527 zł –  średnia dla całej Polski). Najmniej zapłacił 21-latek, który jeździ Fiatem 126p o pojemności 652 cm3. Kolejne osoby znalazły OC za ok. 700 i 900 zł.

Można jednak zauważyć, że tym, co łączy młodych kierowców z tanim OC, są niewielkie, bezpieczne samochody. Tym, którzy nie mogą zmienić auta, polecamy sprawdzenie, jak zmieni się cena OC, kiedy postarają się o starszego współwłaściciela auta (np. rodzica czy inną osobę z pełnymi zniżkami u ubezpieczycieli). Takiego porównania można dokonać w kalkulatorze OC Mubi, który pozwala sprawdzić oferty wielu firm ubezpieczeniowych jednocześnie, a następnie kupić wybraną polisę online.

Previous Artykuły biurowe: jakie są niezbędne?
Next Telefony z Dual SIM

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sympozjum o działaniach poszukiwawczych

3 marca 2018 roku z inicjatywy Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Justynowie odbyło się sympozjum dotyczące „Organizacji i prowadzenia działań poszukiwawczych na terenie otwartym”. Udział w nim wzięli funkcjonariusze

Wiadomości 0 Comments

MIAŁ MYŚLI SAMOBÓJCZE. PO ROZMOWIE Z POLICJANTAMI ODSTĄPIŁ OD SWOJEGO ZAMIARU

Dzięki informacji od zaniepokojonej internautki oraz szybkim działaniom policjantów nie doszło do próby samobójczej. Zdesperowany mężczyzna jest juz po specjalistyczna opieką. 28 października 2017 roku z policjantami skontaktowała się kobieta,

Wiadomości 0 Comments

KONIEC AKCJI ZNICZ

W tym roku akcja ZNICZ 2017 trwała 7 dni ( od 27 października do 2 listopada). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź