Odpowie za rozbój z użyciem gazu

Odpowie za rozbój z użyciem gazu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu w Łodzi wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój z użyciem gazu pieprzowego. 34-latek ataku ukradł biżuterię o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część łupu.

Do zdarzenia doszło 28 maja 2019 roku w jednym ze sklepów przy ulicy Rzgowskiej w Łodzi. Do placówki wszedł mężczyzna i zaatakował ekspedientkę gazem pieprzowym i kazał jej wydać kosztowności. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo wybiegła ze sklepu a napastnik w tym czasie splądrował gabloty. Łupem mężczyzny padły łańcuszki, bransoletki, pierścionki, kolczyki i przywieszki wykonane ze złota i srebra. Mężczyzna po napadzie oddalił się w nieznanym kierunku a pokrzywdzona powiadomiła policjantów. Analizą sprawy zajęli się kryminalni. Miedzy innymi sprawdzili zapisy monitoringu. Bazując na dobrym rozpoznaniu w środowisku przestępczym wytypowali potencjalnego sprawcę. Ustalili, że może on zamieszkiwać w kamienicy przy ulicy Przybyszewskiego. Tam tez został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli część skradzionej biżuterii a także amfetaminę. Pozostałe łupy zdołał już spieniężyć. 34-latek został zatrzymany. W przeszłości miał już konflikt z prawem w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Teraz odpowie za rozbój i posiadanie narkotyków. Za swoje zachowanie może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Previous Czy twoje biuro działa optymalnie?
Next Łódzkie firmy skutecznie zdobywają dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Do trzech razy sztuka

Policjanci zatrzymali dwóch 37-latków podejrzewanych o wszczęcie kilku fałszywych alarmów bombowych. W ciągu ostatniego tygodnia w trzech różnych punktach Łodzi , w pobliżu budynków poczty, podrzucali podejrzane paczki. Za każdym

Wiadomości 0 Comments

TESTY PSÓW POLICYJNYCH

Dwa razy w roku Wydział Prewencji KWP w Łodzi organizuje zajęcia kontrolne sprawności użytkowej psów przeznaczonych do działań prewencyjnych. Testom poddawane są psy patrolowe oraz patrolowo-tropiące. Zwierzęta sprawdzane są m.in.

Wiadomości 0 Comments

Nie bądźmy obojętni

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!