Odpowie za rozbój z użyciem gazu

Odpowie za rozbój z użyciem gazu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego VIII Komisariatu w Łodzi wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o rozbój z użyciem gazu pieprzowego. 34-latek ataku ukradł biżuterię o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część łupu.

Do zdarzenia doszło 28 maja 2019 roku w jednym ze sklepów przy ulicy Rzgowskiej w Łodzi. Do placówki wszedł mężczyzna i zaatakował ekspedientkę gazem pieprzowym i kazał jej wydać kosztowności. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo wybiegła ze sklepu a napastnik w tym czasie splądrował gabloty. Łupem mężczyzny padły łańcuszki, bransoletki, pierścionki, kolczyki i przywieszki wykonane ze złota i srebra. Mężczyzna po napadzie oddalił się w nieznanym kierunku a pokrzywdzona powiadomiła policjantów. Analizą sprawy zajęli się kryminalni. Miedzy innymi sprawdzili zapisy monitoringu. Bazując na dobrym rozpoznaniu w środowisku przestępczym wytypowali potencjalnego sprawcę. Ustalili, że może on zamieszkiwać w kamienicy przy ulicy Przybyszewskiego. Tam tez został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli część skradzionej biżuterii a także amfetaminę. Pozostałe łupy zdołał już spieniężyć. 34-latek został zatrzymany. W przeszłości miał już konflikt z prawem w związku z przestępstwami przeciwko mieniu. Teraz odpowie za rozbój i posiadanie narkotyków. Za swoje zachowanie może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Previous Czy twoje biuro działa optymalnie?
Next Łódzkie firmy skutecznie zdobywają dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. Eksperci NCBR zapraszają na rozmowy o dotacjach 17 czerwca w SkyHub.

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próbowali wyłudzić kredyty , są już w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty próby oszustwa na rzecz placówki bankowej. Podejrzani chcieli podjąć wyłudzić 87 tys. złotych.

Wiadomości 0 Comments

KAMPANIA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PTASIEJ GRYPY

20 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się spotkanie koordynacyjne insp. Andrzeja Łapińskiego i insp. Dariusza Walichnowskiego z Łódzkim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii Panem Romanem Oweckim dotyczące

Wiadomości 0 Comments

Pościg policyjny, narkotyki i gabalon na tropie

Policjanci z komendy w Koluszkach zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za przestępstwa narkotykowe. Zabezpieczyli ponad 1,7 kilograma marihuany. Podczas przeszukania pies służbowy Gabalon wskazał miejsce przechowywania marihuany. 26-letni łodzianin i 27-latek

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!