Policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów środków odurzających i dopalaczy

Policjanci zabezpieczyli ponad 500 gramów środków odurzających i dopalaczy

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i dopalaczy. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 574 gramy suszu roślinnego i białego proszku. Jeden z zatrzymanych odpowie za posiadanie znacznej ilości takich substancji. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Wieczorem 23 października 2018r. łódzcy policjanci zajmujący się walką z przestępczością narkotykową pojechali do jednego z mieszkań na terenie Zgierza. Podejrzewali, że wewnątrz mogą być przechowywane środki odurzające. W lokalu zamiast gospodarza przebywał jego kolega, który twierdził, że pomaga właścicielowi w remoncie. Zamiast narzędzi  policjanci znaleźli przy 39-latku dilerki z suszem roślinnym oraz białym proszkiem. Wstępne badania wykazały, że mogły to być środki odurzające. W trakcie czynności funkcjonariuszy do mieszkania wrócił 43-letni właściciel lokalu. Policjanci podczas przeszukania nieruchomości znaleźli 25 dilerek oraz 1 dużą paczkę z suszem roślinnym. Dodatkowo w samochodzie 43-latka kryminalni zabezpieczyli najprawdopodobniej kolejne środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli 574 gramy środków odurzających. Obaj zgierzanie zostali zatrzymani i noc spędzili w celi zgierskiego aresztu. Śledczy przekazali część zabezpieczonego suszu roślinnego do policyjnego laboratorium. Wstępna analiza wykazała, że część środków to tzw. dopalacze. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a 43-latek posiadania znacznej ilości tych substancji. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął 39-latka dozorem policyjnym, natomiast wobec 43-latka złożony został wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Previous Uniwersytet Łódzki pod ostrzałem
Next Pożyczoną lawetą kradł samochody

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ZAPOBIEGLI KIBOLSKIEJ NAPAŚCI NA AUTOSTRADZIE

Łódzcy policjanci zapobiegli brutalnej napaści zaplanowanej w rejonie autostrady przez pseudokibiców jednego z łódzkich klubów piłki nożnej na innych kibiców jadących na mecz swojej drużyny rozgrywany poza województwem łódzkim. Zatrzymanych

Wiadomości 0 Comments

Wprowadzali do obrotu podrobione zegarki znanych marek

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KMP w Łodzi zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który na jednym z portali internetowych, oferował do sprzedaży podrobione zegarki znanych marek. Działania kryminalnych

Wiadomości 0 Comments

Próbowali wyłudzić kredyty , są już w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty próby oszustwa na rzecz placówki bankowej. Podejrzani chcieli podjąć wyłudzić 87 tys. złotych.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!