Psycholog sportowy, psychodietetyk, psycholog rodzinny – jakie specjalizacje psychologów znajdziemy w Łodzi?

Psycholog sportowy, psychodietetyk, psycholog rodzinny – jakie specjalizacje psychologów znajdziemy w Łodzi?

Potrzebujesz pomocy psychologa sportowego, psychodietetyka, psychologa rodzinnego lub innego specjalisty od psychoterapii? Podpowiadamy, gdzie szukać doświadczonych, posiadających dużą wiedzę psychoterapeutów w Łodzi.

Gdzie szukać pomocy psychologa w Łodzi?

W przypadku wielu lekarzy rekomendacji warto szukać wśród rodziny, znajomych – z polecenia najłatwiej jest znaleźć kogoś kompetentnego, który w odpowiedni sposób zaopiekuje się pacjentem. Jednak gdy chodzi o specjalistów z zakresu psychologii, niewiele osób chce zwierzać się ze swoich problemów, dlatego informacji szuka w internecie. A jak je znaleźć?

Można oczywiście skorzystać z wyszukiwarki i sprawdzać strony internetowe poszczególnych psychologów, jest to jednak zajęcie czasochłonne i nie dające miarodajnych efektów – wielu lekarzy, szczególnie tych posiadających nieduże gabinety, nie tworzy własnych stron.

Na szczęście pojawia się coraz więcej serwisów zbierających dane o lekarzach. Psychologa sportowego, psychodietetyka czy psychologa rodzinnego możesz znaleźć m.in. na https://ranking.abczdrowie.pl/s/psycholog/%C5%82%C3%B3d%C5%BA, gdzie oprócz informacji o specjalistach, zamieszczane są opinie o nich. Dzięki temu nie dość, że dowiesz się, gdzie w Twojej okolicy zlokalizowany jest gabinet psychologiczny, ale sprawdzisz opinie innych pacjentów o danym lekarzu.

Gabinety psychologiczne w Łodzi – jacy specjaliści?

A jacy specjaliści pracują w gabinetach psychologicznych w Łodzi? Najbardziej popularni są wspomniani psychologowie sportowi, psychodietetycy oraz psychologowie rodzinni. Czym się zajmują i z jakimi problemami można się do nich zgłosić?

Najważniejszym zadaniem psychologów sportowych jest psychiczne przygotowanie zawodników do rozgrywek, treningów. Uczą sposobów radzenia sobie ze stresem oraz umiejętności najwyższej koncentracji na celu. Często poprawiają też relacje pomiędzy zawodnikami a trenerem. Psychodietetycy pomagają każdym osobom, które mają problem z prawidłowym odżywianiem, złym postrzeganiem siebie. Zajmują się nie tylko osobami chorującymi na anoreksję czy bulimię, ale wszystkimi pacjentami, którzy mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów lub wręcz przeciwnie – z przytyciem. Psycholog rodzinny natomiast doradza w kwestiach związanych m.in. z wychowaniem dzieci, kryzysami małżeńskimi czy konfliktami międzypokoleniowymi.

A czy to już wszyscy specjaliści od psychologii, którzy posiadają swoje gabinety w Łodzi? Oczywiście, że nie! Znajdziesz również psychoterapeutów, seksuologów czy psychologów klinicznych. Ich lista dostępna jest na wspomnianych wcześniej serwisach rankingowych lekarzy.

Jak umówić się na wizytę w poradni psychologicznej?

A wiesz, że na wizytę w poradni psychologicznej możesz umówić się przez internet? Jest to możliwe m.in. dzięki takim serwisom jak ranking.abczdrowie.pl. Tam, po wybraniu odpowiedniego specjalisty, wybierasz dzień oraz godzinę wizyty, wpisujesz swoje dane oraz po opłaceniu wizyty rezerwujesz jej termin. Dzięki temu od razu dowiadujesz się, ile będzie kosztowała konsultacja psychologiczna. A jak kształtują się ceny takich wizyt? Najczęściej mieszczą się w granicach 100-200 zł.

Previous Wyszukiwarka numerów
Next Płynna witamina C - czy po nią sięgać?

Może to Ci się spodoba

Skating

Skating to sport uwielbiany przez wiele osób. Obejmuje m.in. takie dyscypliny jak jazda na rolkach, wrotkach czy deskorolce. Pozwala nie tylko na spokojne przemieszczanie się po chodnikach czy po specjalnie

Internauci żywo dyskutują o sporcie osób niepełnosprawnych

W czerwcu i lipcu na temat sportu osób niepełnosprawnych pojawiło się 4,2 tys. informacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i mediach społecznościowych. Blisko połowa z nich dotyczyła zbliżających się igrzysk paraolimpijskich, które będą miały

Letnie atrakcje dla dziecka

Lato to nie tylko czas ładnej pogody, słońca i wysokich temperatur to również niezwykle ważny czas dla dzieci – bowiem jest to czas wolny od szkoły. Podekscytowane dzieci wreszcie mogą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź