Skating

Skating

Skating to sport uwielbiany przez wiele osób. Obejmuje m.in. takie dyscypliny jak jazda na rolkach, wrotkach czy deskorolce. Pozwala nie tylko na spokojne przemieszczanie się po chodnikach czy po specjalnie przygotowanych alejkach w parku, ale także na zabawę w skateparkach, jazdę slalomem i wykonywanie wielu ciekawych trików. Jeśli ktoś zamierza uprawiać skating, musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, np. wrotki czy rolki. Jednak to nie wszystko. Aby zabezpieczyć swoje ciało przed ewentualnymi urazami, warto kupić kask oraz ochraniacze. Co warto o nich wiedzieć?

Moda na rolki, wrotki czy deskorolkę panuje nieustannie od wielu lat. Dzieciaki uwielbiają spędzać czas na dworze w towarzystwie tych sprzętów, uczyć się wykonywać triki czy po prostu bawić się z przyjaciółmi. Coraz częściej skating uprawiają także dorośli, przede wszystkim aby poprawić swoje samopoczucie lub zrzucić zbędne kilogramy. Wiele osób traktuje jazdę na rolkach czy wrotkach jako trening, który ma na celu wymodelować sylwetkę, wzmocnić mięśnie i poprawić kondycję. Jednak dobry sprzęt to nie wszystko. W skatingu powinno się też zainwestować w dobre akcesoria ochronne.

Kask

By uchronić czaszkę przed urazami, warto kupić kask. W skatingu, zwłaszcza gdy człowiek chce uczyć się trików, o upadek nie trudno, dlatego dobry kask to „must have” każdego rolkarza, wrotkarza czy deskorolkarza. Wiele osób zastanawia się, czy do skatingu można używać kasku rowerowego i na odwrót, tzn. do jazdy na rowerze kasku skatingowego. Warto zdać sobie sprawę, że kask rowerowy jest testowany na jedno, mocne uderzenie, natomiast kaski skatingowe powinny wytrzymać lżejsze uderzenia, ale w większych ilościach. Z tego względu nie poleca się stosować kasków skatingowych do jazdy na rowerze, chyba że taki kask ma specjalny certyfikat, który jednoznacznie określa, że spełnia on normy także kasku rowerowego.

Ochraniacze

Oprócz kasku każdy wielbiciel skatingu powinien posiadać ochraniacze. Można je kupować zarówno osobno, jak i w gotowych zestawach. Na tego rodzaju akcesoriach nie warto oszczędzać, bowiem skating, zwłaszcza ten bardziej widowiskowy, często kończy się upadkami. Bardzo szybko można zauważyć, że nie tylko skaterzy-amatorzy używają ochraniaczy, ma je też każdy profesjonalista. Obowiązkowo należy je zakupić dzieciom. W sklepach znaleźć można takie ochraniacze jak:

  • nakolanniki,
  • nałokietniki,
  • ochraniacze usztywniające nadgarstki,
  • rękawice ochronne,
  • spodenki ochronne,
  • ochraniacze na zęby.

Dobre ochraniacze to produkty wysokiej jakości, z wytrzymałych materiałów. Poleca się wyroby oddychające, które nie będą nasiąkać wilgocią podczas aktywności. Ponadto warto sięgnąć po ochraniacze elastyczne, wygodne, z komfortowymi zapięciami. Nałokietniki czy nakolanniki muszą być dobrze dopasowane do ręki lub nogi, aby nie zsuwały się podczas jazdy i wykonywania trików. Żadne ochraniacze nie mogą krępować ruchów, uciskać czy powodować jakikolwiek inny dyskomfort. Skater powinien skupić się wyłącznie na jeździe i mieć pewność, że nie musi obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Zawsze przed zakupem ochraniaczy warto je przymierzyć i przekonać się, czy są odpowiednio wyprofilowane i cechują się solidnym wykonaniem.

Jazda na deskorolce, rolkach czy wrotkach może doprowadzić do wielu urazów i otarć. Aby temu zaradzić, dobrze jest zaopatrzyć się w kask oraz ochraniacze. Do najbardziej narażonych na kontuzje części ciała zaliczyć można głowę, kolana, łokcie oraz nadgarstki. To one w pierwszej kolejności powinny być chronione przez specjalne akcesoria. Dodatkowo można w sklepach sportowych znaleźć także ochronne rękawiczki, spodenki czy ochraniacze na zęby. Kask i ochraniacze to podstawowe wyposażenie dla młodego skatera, ale tego rodzaju sprzęt powinni posiadać także dorośli, zwłaszcza osoby, które zamierzają spróbować swoich sił w skateparkach.

Previous Bez uprawnień i z dwoma promilami za kierownicą
Next Opiekujesz się dzieckiem - nie pij alkoholu

Może to Ci się spodoba

Sport 1Comments

Aktywność fizyczna jednym z gorących internetowych tematów stycznia

Na początku roku liczba osób odwiedzających kluby fitness drastycznie się zwiększa. To efekt ambitnych postanowień noworocznych. Ten trend widać także w mediach społecznościowych. Od września do początku stycznia na ten temat pojawiło się

Półkolonie w Zalesiu – bezpieczny i ciekawy wypoczynek

Jak zorganizować dziecku czas w okresie wakacyjnym, aby opuściło cztery ściany, wyłączyło telewizor lub komputer i pożytecznie spędziło wolne dni? Półkolonie w cichej, położonej pośród lasów, ale pełnej atrakcji miejscowości

Zimowe ferie dzieci – gdzie znaleźć opiekę do dziecka?

Śnieg, sanki, narty, radosna zabawa i odpoczynek od szkoły – tak kojarzą się dzieciom ferie zimowe. Dla rodziców sytuacja przedstawia się nieco inaczej: stres i planowanie – co zrobić, by

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź