Spowodował wypadek, bo miał pierwszeństwo

Spowodował wypadek, bo miał pierwszeństwo

Policjanci łódzkiej drogówki wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 7 lutego 2018 roku około godz. 10:30 na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ul. Tuszyńską. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiły 3 osoby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 20 – letni kierujący samochodem marki VW Passat poruszał się ul. Paderewskiego i na skrzyżowaniu z ul. Tuszyńską nie zachował ostrożności oraz nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z przeciwnego kierunku pojazdowi VW Caddy, którym kierował 24 – letni łodzianin. Uderzony pojazd VW Caddy zjechał na prawą stronę, wjechał na chodnik i potrącił 3 piesze. Kobiety w wieku 81, 79 oraz 64 lat oczekiwały na zielone światło przy wyznaczonym przejściu dla pieszych. Z miejsca zdarzenia zostały zabrane do łódzkich szpitali, gdzie pozostały.  Kierowca VW Passata twierdził, że miał pierwszeństwo, a poza tym nic nie widział, gdyż widoczność zasłaniał mu tramwaj, który stał na przystanku  oraz słońce, które dodatkowo go oślepiało. 20 – letniemu mieszkańcowi Łodzi za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze łódzkiej drogówki przypominają, że na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną o pierwszeństwie przejazdu decydują światła (o ile nie ma policjanta kierującego ruchem). Nie obowiązuje pierwszeństwo wynikające ze znaków drogowych pionowych, natomiast nadal istotne dla ustalenia pierwszeństwa są znaki poziome i przepisy ogólne.

Fałszywe wyobrażenie o posiadaniu pierwszeństwa i o swoim prawie na drodze , nie wiadomo do czego, przynosi codziennie wypadki, śmierć i kalectwo. Z tego powodu  w roku 2017 na terenie miasta Łodzi doszło do 489 wypadków drogowych, z czego 645 osób zostało rannych a 3 osoby poniosły śmierć na miejscu.

Previous Pieszy zginął na wyznaczonym przejściu
Next Wpadł z kontrabandą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Próbowali wyłudzić kredyty , są już w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty próby oszustwa na rzecz placówki bankowej. Podejrzani chcieli podjąć wyłudzić 87 tys. złotych.

Wiadomości 0 Comments

77 ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

6 kwietnia 2017 r. przy Pomniku Katyńskim na ul. Łąkowej w Łodzi odbyła się uroczystość związana z 77. Rocznicą mordu katyńskiego i Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, poprzedzona Mszą Święta

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W POWIECIE OPOCZYŃSKIM

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 30 sierpnia 2017 roku około godziny 10:40 w miejscowości Radzice Małe w gminie Drzewica. Z dotychczasowych ustaleń wynika,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!