Spożycie kokainy rośnie po raz pierwszy od dekady – dane z USA

Spożycie kokainy rośnie po raz pierwszy od dekady – dane z USA

Raport z Office of National Drug Control Policy (ONDCP) wskazuje, że nastąpił wzrost produkcji kokainy w Kolumbii – ale w ciągu ostatnich pięciu lat liczba ta utrzymywała się w USA na stosunkowo stałym poziomie. Ostatnie liczby wskazują jednak na powolny wzrost spożycia kokainy w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od prawie 10 lat. Według danych ONDCP w latach 2012-2015 nastąpił wzrost liczby zgonów spowodowanych przedawkowaniem kokainy o 54%, a liczba osób używających kokainy wzrosła o 26% w latach 2014-2015.

W opublikowanym w tym miesiącu Międzynarodowym Raporcie na temat Strategii Kontroli Środków Odurzających napisano: „Według amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic w latach 2014-2015 nastąpił wzrost liczby konfiskat kokainy w całym kraju, a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem kokainy w Stanach Zjednoczonych w 2015 r. była najwyższa od 2007 r.”. W sprawozdaniu kontynuowano: „Istnieją niepokojące wczesne oznaki wskazujące na to, że w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od prawie dziesięciu lat wzrasta spożycie i dostępność kokainy. Uprawa kokainy w Kolumbii wzrosła o 39% w 2014 r. i ponownie o 42% w 2015 r. do 159 tys. hektarów, czyli prawie rekordowo wysoko, a ten wzrost produkcji może mieć skutki w Stanach Zjednoczonych”.

Sprawozdanie to stanowi impuls dla retoryki prezydenta Trumpa na temat zwiększenia bezpieczeństwa granic w celu zwalczania epidemii uzależnień w USA. Jednak w Kentucky, Bowling Green-Warren County Drug Task Force Director Tommy Loving ma inną teorię na temat tego, czego można się spodziewać w nadchodzących latach w odniesieniu do handlu i używania kokainy. Powiedział Bowling Green Daily News, „Z zamienionych wyroków ostatnio przez byłego prezydenta niektóre liczby górnego szczebla handlarzy kokainą zostaną zwolnione z więzienia federalnego, które mają duże doświadczenie w handlu kokainą i crackiem, więc to jest coś, co będziemy oglądać, a także może być częściowym kierowcą wzrostu. Będziemy zwracać na to uwagę w tej dziedzinie.” Loving odnosi się do 1715 wyroków za nieagresywnych przestępców narkotykowych wydanych przez prezydenta Obamę podczas jego kadencji.

Nie ma jednak dowodów na to, że udzielanie ułaskawień osobom, które odbywały karę 25 lat do końca życia za przestępstwa narkotykowe bez użycia przemocy, zwiększy handel narkotykami. Podczas gdy niektórzy byli przestępcy ponownie dopuszczają się przestępstw, przyczyny tego zjawiska są często związane z niewiarygodnymi wyzwaniami związanymi z ponownym wejściem do społeczeństwa i brakiem usług wsparcia dla tych osób. Nie tylko to, że duża liczba byłych więźniów wraca do swoich rodzin i w pozytywny sposób przyczynia się do rozwoju ich społeczności. W rzeczywistości, raport z 2015 roku z Ella Baker Center pokazuje, że więzienie ma negatywny wpływ zarówno na uwięzionych, jak i na ich rodziny.

Urzędnicy w Kentucky powiedzieli, że w ostatnich latach zaobserwowali wzrost liczby aresztowań za crack-cococine i związanych z tym przestępstw. Kochanie powiedział: „To będzie po prostu dalej jeść z dala od naszych ograniczonych zasobów w czasie, gdy nie widzieliśmy żadnego wzrostu funduszy federalnych na pomoc grup zadaniowych ds. narkotyków … I dopóki rząd federalny może kontrolować narkotyki napływające przez granicę, to trudno mi uwierzyć, że jest to sprawa stanowa i lokalna”. Administracja Trump zobowiązała się, że będzie próbowała kontrolować ilość narkotyków wwożonych do kraju, ale czy będzie to skuteczna polityka, czy też nie – kiedy w przeszłości próbowano to zrobić, ONZ uznała to za porażkę polityki na wszystkich szczeblach.

Po więcej wiedzy na temat używek oraz uzależnień wejdź na stronę https://terapie-uzaleznien.pl/

Previous 5 Sposobów śledzenia osobistych informacji zdrowotnych w telefonie
Next Jak zaaranżować idealną sypialnie dla naszej księżniczki

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

6 Niesamowitych zalet witaminy C dla skóry i zdrowia

Witamina C, zwana również „kwasem askorbinowym”, jest ważnym składnikiem odżywczym wymaganym przez organizm. Ten rozpuszczalny w wodzie składnik odżywczy działa jako silny przeciwutleniacz niezbędny do rozwoju i utrzymania tętniczek, tkanek

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia stron internetowych

Firmy wchodzące na poziom międzynarodowy muszą po prostu dostosować swoją stronę internetową do zagranicznych odbiorców. Aby skutecznie rozwijać swój biznes, konieczne jest przygotowanie kompetentnych treści zarówno w języku ojczystym, jak

Life&Style 0 Comments

Moda na festiwale

Trudno zliczyć wszystkie festiwale, jakie odbywają się na terenie naszego kraju. Wszystkim melomanom zapierają dech w piersiach, przez co każdego roku powstaje ich coraz więcej. Jeszcze do niedawna, aby można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź