Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG – kolejne 3 osoby zatrzymane

Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG – kolejne 3 osoby zatrzymane

Kolejne 3 osoby zatrzymane, podejrzane o zbrodnie wystawiania nierzetelnych faktur oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, to efekt wielu miesięcy pracy funkcjonariuszy CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, przy wsparciu KAS. Śledztwo dotyczy zmiany przeznaczenia gazu z celów grzewczych na gaz do napędu pojazdów oraz pozafakturowego obrotu tym gazem, bez uiszczenia należnych opłat i podatków. W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty rzędu ok. 3,3 milionów złotych.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Sieradzu wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wprowadzali do obrotu, po konkurencyjnych cenach, gaz grzewczy jako gaz do zasilania silników spalinowych czyli stanowiący paliwo samochodowe. Nielegalne zmiany przeznaczenia gazu odbywały się bez odprowadzania należnego podatku VAT, akcyzowego i dochodowego oraz opłaty paliwowej. Sprzedaż gazu pomiędzy współpracującymi podmiotami, w tym stacjami LPG najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa LPG w dokumentacji była znacznie zaniżona.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie różnych województw. Obliczenia tylko za okres półroczny działalności grupy wykazują, że do Skarbu Państwa nie zostały odprowadzone należności publicznoprawne na kwotę ok. 3,3 mln zł.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie woj. mazowieckiego. Wtedy to, zatrzymano 3 podejrzanych, przeszukano ich miejsca zamieszkania i użytkowania, zabezpieczając przy tym dokumentację, która jest poddawana dokładnej analizie.

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przedstawili zatrzymanym zarzuty popełnienia zbrodni wystawiania nierzetelnych faktur, przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Na wniosek prokuratora, na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech zatrzymanych.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2019 roku policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z łódzkiej oraz śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili pierwszą akcję, zatrzymując wówczas 11 osób.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Previous Wpadł z narkotykami we własnym mieszkaniu
Next Pijany kierujący zasną za kierownicą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Wiadomości 0 Comments

Wpadł dzięki czujności policjantów

Mężczyzna poszukiwany 23 listami gończymi został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP w Łodzi. 57-latek wpadł dzięki czujności stróżów prawa, którzy nie dali się zwieść jego pokrętnym tłumaczeniom. 21

Wiadomości 0 Comments

Okradł współpracowników

Policjanci z III Komisariatu w Łodzi zatrzymali 25-latka, który okradał swoich kolegów włamując się do szafek pracowniczych. Mężczyzna od niedawna przebywa w Łodzi, do tej pory nie był notowany, obecnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź