Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG – kolejne 3 osoby zatrzymane

Sprzedawali gaz grzewczy jako LPG – kolejne 3 osoby zatrzymane

Kolejne 3 osoby zatrzymane, podejrzane o zbrodnie wystawiania nierzetelnych faktur oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej, to efekt wielu miesięcy pracy funkcjonariuszy CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, przy wsparciu KAS. Śledztwo dotyczy zmiany przeznaczenia gazu z celów grzewczych na gaz do napędu pojazdów oraz pozafakturowego obrotu tym gazem, bez uiszczenia należnych opłat i podatków. W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł ponieść straty rzędu ok. 3,3 milionów złotych.

Policjanci z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Sieradzu wyjaśniają sprawę dotyczącą zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie wprowadzali do obrotu, po konkurencyjnych cenach, gaz grzewczy jako gaz do zasilania silników spalinowych czyli stanowiący paliwo samochodowe. Nielegalne zmiany przeznaczenia gazu odbywały się bez odprowadzania należnego podatku VAT, akcyzowego i dochodowego oraz opłaty paliwowej. Sprzedaż gazu pomiędzy współpracującymi podmiotami, w tym stacjami LPG najczęściej odbywała się bez faktur VAT lub ilość zakupionego gazu jako paliwa LPG w dokumentacji była znacznie zaniżona.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy mogli działać od kilku lat na terenie różnych województw. Obliczenia tylko za okres półroczny działalności grupy wykazują, że do Skarbu Państwa nie zostały odprowadzone należności publicznoprawne na kwotę ok. 3,3 mln zł.

Na podstawie zebranych informacji policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie woj. mazowieckiego. Wtedy to, zatrzymano 3 podejrzanych, przeszukano ich miejsca zamieszkania i użytkowania, zabezpieczając przy tym dokumentację, która jest poddawana dokładnej analizie.

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przedstawili zatrzymanym zarzuty popełnienia zbrodni wystawiania nierzetelnych faktur, przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania tą grupą. Na wniosek prokuratora, na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech zatrzymanych.

Warto przypomnieć, że w listopadzie 2019 roku policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z łódzkiej oraz śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili pierwszą akcję, zatrzymując wówczas 11 osób.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Previous Wpadł z narkotykami we własnym mieszkaniu
Next Pijany kierujący zasną za kierownicą

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Prewencyjna kampania antyterrorystyczna podsumowana

Łódzka kampania szkoleniowo-profilaktyczna poświęcona zagrożeniom terrorystycznym zakończona. W konferencji naukowej i warsztatach edukacyjno-informacyjnych w Społecznej Akademii Nauk uczestniczyło ponad 400 osób. Zakończyła się łódzka kampania informacyjno-edukacyjna powięcona współczesnym zagrożeniom terrorystycznym. 

Wiadomości 0 Comments

INAUGURACJA SEZONU MOTOCYKLOWEGO

8 kwietnia 2017 roku na terenie łódzkiej Atlas Areny odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Impreza była wspólną inicjatywą łódzkich klubów i stowarzyszeń motocyklowych. Nie mogło zabraknąć tam funkcjonariuszy z

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED OSZUSTWEM ” NA MECHANIKA”

Uszkodzili auto, by je później naprawić i wyłudzić pieniądze od właścicielki. Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uszkodzili auto jednej z klientek sklepu, a następnie zaproponowali jej pomoc w uruchomieniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź