Tłumaczenia stron internetowych

Tłumaczenia stron internetowych

Firmy wchodzące na poziom międzynarodowy muszą po prostu dostosować swoją stronę internetową do zagranicznych odbiorców. Aby skutecznie rozwijać swój biznes, konieczne jest przygotowanie kompetentnych treści zarówno w języku ojczystym, jak i obcym dla potencjalnych partnerów zagranicznych.

Korzyści

Aby zdecydować, czy naprawdę potrzebujesz wersji strony w obcym języku, warto dowiedzieć się, jakie jest to korzystne. Główne zalety tłumaczenia stron internetowych to:

  • Poszerzenie grupy docelowej. Będziesz mógł przyciągnąć nie tylko konsumentów krajowych, ale także zagranicznych. Co więcej, nowoczesne wyszukiwarki działają w taki sposób, że przygotowanie obcojęzycznej wersji treści pozwoli użytkownikom na wyszukanie twojego zasobu internetowego w wyszukiwarce, nawet jeśli zapytają w swoim ojczystym języku.
  • Wzrost konwersji. Nawet jeśli Twoja oferta jest interesująca dla obcokrajowców, szybko opuszczą stronę, jeśli nie zostanie dostosowana. Internauci najczęściej pomijają zagraniczne zasoby bez tłumaczenia i kontaktują się z firmą, której strona internetowa jest napisana w ich ojczystym języku.
  • Wzmocnienie wizerunku. Stworzenie zasobu internetowego dostosowanego do gości z różnych krajów zwiększa zaufanie i stwarza wrażenie dobrze rozwijającej się, prestiżowej firmy.

Co wziąć pod uwagę

Głównym pytaniem, które interesuje klientów, jest to, czy warto zamówić pełne tłumaczenie strony, czy też można ograniczyć się do podstawowych elementów. Oczywiście znacznie lepiej będzie, jeśli prezentowane informacje będą dostępne dla zagranicznych użytkowników w całości. Jednak ze względów ekonomicznych można przetłumaczyć tylko główne strony:

  • Strona startowa. To pierwsza rzecz, którą widzi klient. Jeśli główna strona zasobów nie odpowiada, użytkownik po prostu ją zamknie. Ważne jest, aby w ciągu kilku sekund potencjalny klient mógł określić, co oferuje mu ta strona.
  • Podstawowe informacje. Nawet jeśli nie wszystkie strony będą zawierały treści w języku obcym, ważne jest, aby zagraniczny użytkownik mógł uzyskać pełny obraz produktu lub usługi. Dlatego wszystko, co jest do tego konieczne, powinno zostać przetłumaczone.
  • Nawigacja. Ważne jest, aby odwiedzający, w tym zagraniczny, czuł się komfortowo podczas korzystania z serwisu. Dlatego tłumaczenie elementów nawigacyjnych, które pozwolą na wykorzystanie dodatkowych informacji, jest po prostu konieczne.

Artykuły prasowe i inne drugorzędne bloki nie wymagają tłumaczenia. Nie zapomnij jednak o elementach, które uwzględniają wyszukiwarki. Pozwoli to na znalezienie twojego zasobu podczas wyszukiwania zapytań w innych językach.

Kilka faktów o używaniu języków i Internecie

W niedawnym badaniu dostępnych danych na temat języka i korzystania z Internetu wiodące brytyjskie biuro tłumaczeń TechTrans zebrało następujące fakty i liczby, które razem stanowią przekonujący argument za przetłumaczeniem Twojej witryny. Angielski nie jest najpopularniejszym językiem na świecie. Jest przyćmiony przez chiński, hindi i hiszpański pod względem intensywności użytkowników. 70% krajów na świecie nie mówi po angielsku, ale 57% witryn zawiera tylko angielski. Aż dwie trzecie internautów nie jest rodzimymi użytkownikami języka angielskiego i odsetek ten szybko rośnie. Ponad połowa wszystkich wyszukiwań w Google odbywa się w językach innych niż angielski. 90% internautów w UE twierdzi, że wybierając język, zawsze woli odwiedzać strony internetowe w ich własnym języku. Tylko połowa jest zadowolona z korzystania ze strony w języku obcym.

http://mandalapc.com.pl/a,feam

Previous 10 Akcesoriów do telefonów komórkowych
Next Gdzie zrobić formę „na igłę”? Kluby fitness i siłownie w Łodzi

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze smartfony 2020: Najlepsze telefony komórkowe dostępne w sprzedaży już dziś

Smartfon jest centrum współczesnego świata, jest nie tylko niezbędny do komunikacji, ale także do rozrywki, sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi i stałym towarzyszem. Nieustannie aktualizujemy nasz najlepszy przewodnik po smartfonach, aby

Life&Style 0 Comments

Płytki do salonu matowe czy z połyskiem?

Zalety płytek błyszczących Sprawiają, że małe pokoje wyglądają na większe Błyszczące płytki są odblaskowe i pozwalają odbijać światło wokół pomieszczenia. Otwierają mniejsze przestrzenie i sprawiają, że małe pomieszczenia wydają się

Life&Style 0 Comments

5 Sposobów śledzenia osobistych informacji zdrowotnych w telefonie

Twój smartfon jest potężnym i elastycznym narzędziem do przechwytywania informacji związanych z Twoim zdrowiem. Istnieją różne sposoby, w jaki może to zrobić Twój telefon, takie jak opisane poniżej popularne aplikacje

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź