Utonęła 47-letnia kobieta

Utonęła 47-letnia kobieta

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 47-letniej kobiety. Jej ciało wyłowiono ze zbiornika wodnego w Kotlinach.

27 sierpnia 2019r około godziny 13.30 dyżurny koluszkowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w zbiorniku wodnym w miejscowości Kotliny znalezione zostały zwłoki kobiety. Na miejsce skierowano patrol policji oraz strażaków z PSP w Koluszkach. Czynności wykonywała również grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci ustalili, że zmarła to 47-letnia mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która dzień wcześniej około godz. 14:00 wyszła z domu do pracy. Decyzją prokuratora ciało kobiety zabezpieczono do badań. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Przyczynę zgonu wykaże sekcja zwłok. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Łódź-Widzew.

Policjanci ostrzegają! W wodzie włącz myślenie!

Brawura, alkohol, niestrzeżone kąpieliska – to często droga do tragedii. Zawsze warto czuć respekt przed żywiołem, jakim jest woda.  Czy jest to kąpiel w rzece, jeziorze, morzu czy oceanie niezbędne jest trzeźwe myślenie, poczucie odpowiedzialności i zdrowy rozsądek! Woda najczęściej nie wybacza błędów, jeśli nie myślisz – TONIESZ!

Przede wszystkim wybierajmy kąpieliska strzeżone, na których znajdują się profesjonalni ratownicy wodni. To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców możemy mieć przeczucie, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy. Nie przeceniajmy swoich możliwości, warto mierzyć siły na zamiary. Asekurujmy się obecnością innych osób czy bojką. Jeśli chcemy spróbować pływania długodystansowego, to lepszym miejscem będzie basen niż środek jeziora. Nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu, który powoduje zaburzenia zmysłów, orientacji czy równowagi. Nawet jego niewielka ilość w połączeniu z wysoką temperaturą powoduje, że nasze reakcja na niebezpieczeństwo mocno się opóźnia. Zwracajmy uwagę na osoby które są obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziemy w stanie mu pomóc to starajmy się to zrobić, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziemy się czuć na siłach to poinformujmy o tym inne osoby a przede wszystkim służby ratunkowe.

W powiecie łódzkim – wschodnim od czerwca utonęły 2 osoby. Jest to zawsze ludzka tragedia. Odpowiedzialne zachowanie i rozsądek nad wodą może sprawić że wakacje będą przede wszystkim bezpieczne.

Previous Narkotyki w szafie
Next 40-latek zatrzymany za rozbój

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOBIETA WYPADŁA Z OKNA W BLOKU

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 55 – latki, która 12 września, wypadła z III piętra, w jednym z bloków w centrum miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Do tej sprawy została zatrzymana 63-letnia

Wiadomości 0 Comments

Logopeda podejrzana o wyłudzenie na rzecz NFZ-u

Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujących się zwalczaniem przestępstw korupcyjnych i Urzędnicy Narodowego Funduszu Zdrowia ustalili logopedę, która jest podejrzana o wyłudzanie około 250 tysięcy złotych. Terapeutka mowy usłyszała zarzuty dotyczące

Wiadomości 0 Comments

Narkotykowi bracia

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy posiadali marihuanę. Zabezpieczyli przy nich łącznie ponad 1,163 kilograma suszu konopi indyjskich. 15 maja 2018 roku około godziny 22.00 policjanci z komendy wojewódzkiej oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź