WŁAMAŁ SIĘ DO SAMOCHODÓW I UKRADŁ …4 BUTELKI WODY

WŁAMAŁ SIĘ DO SAMOCHODÓW I UKRADŁ …4 BUTELKI WODY

Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali włamywacza, który po wybiciu szyb okradł 4 samochody. 37-latek próbował uciec policjantom na kradzionym rowerze miejskim. Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawcą tego przestępstwa jest osoba poszukiwana przez lubelskich policjantów. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Usłyszy 4 zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

15 września 2019 roku, około godziny 23.30, policjanci z Wydziału Wywiadowczego pojechali na ulicę Matek Polskich, gdzie według zgłoszenia doszło do kradzieży z włamaniem do samochodu. Świadek, który widział to zdarzenie opisał dokładnie wygląd sprawcy oraz poinformował funkcjonariuszy, że mężczyzna porusza się rowerem miejskim. Wywiadowcy, którzy pojechali pod wskazany adres znaleźli toyotę z wybitą szybą. Następnie dysponując rysopisem podejrzewanego postanowili przeszukać okoliczny teren. Na wysokości skrzyżowania ulic Rzgowskiej i Paradnej zauważyli podejrzewanego. Na widok policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Funkcjonariusze po pościgu zatrzymali 37-latka, który tłumaczył się policjantom, że nie uciekał, tylko szybko starał się znaleźć miejsce, gdzie mógłby załatwić swoją potrzebę fizjologiczną. Po sprawdzeniu okazało się, że rower miejski, którym poruszał się podejrzewany, również został skradziony. Funkcjonariusze przypuszczając, że 37-latek jest sprawcą włamań do samochodów, postanowili go przeszukać. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie dowód rejestracyjny wraz z prawem jazdy właścicielki uszkodzonego pojazdu. Poza tym policjanci znaleźli przy nim 4 butelki wody oraz lampkę biwakową, która służyła mu do oświetlenia wnętrz. Stróże prawa przeszukali dalszą część parkingu i zlokalizowali trzy kolejne samochody z wybitymi szybami. Zatrzymany mężczyzna przyznał się, że włamywał się do pojazdów i je okradał. 37-latek w chwili zatrzymania miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że podejrzewany jest wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa i jest osobą poszukiwaną przez lubelską policję w celu ustalenia miejsca pobytu. 37-latek odpowie za to przestępstwo w warunkach recydywy. Będą mu postawione 4 zarzuty kradzieży z włamaniem, co jest zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Previous Projekty łódzkich innowatorów „Szybką Ścieżką” zmierzają do sukcesu. Kolejni mają szansę skorzystać w nowym naborze popularnego konkursu
Next Tani smartfon z Androidem

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

WYWIADOWCY ZATRZYMALI PODEJRZEWANYCH O ROZBÓJ

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi, zatrzymali młodych napastników, którzy chwilę wcześniej napadli na przypadkowo spotkanego mężczyznę. Pokrzywdzony, który usnął na ławce w parku został obudzony przez dwóch 20-kilku latków.

Łódź na Sygnale 0 Comments

Uderzenie w przestępczość akcyzową

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy magazynowali papierosy bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na ponad 513 tys. złotych.

Łódź na Sygnale 0 Comments

ZATRZYMANI DWAJ PREZESI SPÓŁEK

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi , którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch prezesów spółek. Firmy te były wykorzystywane w przestępczym procederze . Kupowały puste faktury Vat wystawione

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź