Wyciskarki jednoślimakowe

Wyciskarki jednoślimakowe

Wyciskarki jednoślimakowe mają wbudowany jeden ślimakowy wał, który wykonany jest z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa. Siła jego nacisku sprawi, że z warzyw i owoców wyciskany będzie sok, który będzie miał cenne witaminy mikroelementów.

W przypadku przygotowania naturalnych soków doskonale sprawdza się powiedzenie, że co nagle to po diable. Szybki czas pracy takiego urządzenia będzie oznaczał, że traci się część witamin oraz cennych składników odżywczych. Wyciskarki wolnoobrotowe pracują wolniej niż sokowirówki i dzięki temu właśnie efektem wykonanej pracy jest faktycznie sok, który jest pełnowartościowy. Wyciskarki jednoślimakowe dostępne w są w formie poziomej oraz pionowej. W pierwszej opcji wał będzie umieszczony poziomo. Wyciskarki wolnoobrotowe poziome mają większe gabaryty. W przypadku urządzeń wolnoobrotowych pionowych wał jest ślimakowy jest obrócony. Dzięki temu wykorzystywana jest siła grawitacji w procesie miażdżenia i zajmują one znacznie mniej miejsca na kuchennym blacie więc jak kuchnia nie jest zbyt duża to będzie to rozwiązanie najlepsze.

Wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa – wady i zalety

Wybierając wyciskarkę wolnoobrotową należy zwracać uwagę na kilka ważnych parametrów. Na pewno ważna będzie ilość obrotów na minutę i im mniej ich będzie tym lepiej. Czas pracy również będzie istotny, trzeba pamiętać, że wyciskarka pracuje wolniej niż sokowirówka. Zwracamy uwagę ile minut w trybie ciągłym dany model może pracować. Przykładowo model marki Kuvings pracuje bez przerwy nawet przez 30 minut. Dla większości osób istotna będzie wielkość urządzenia a także pojemność misy. Jeśli mamy mało miejsca w kuchni to dobrym wyborem będzie urządzenie pionowe. Naturalne soki przygotowywane w wyciskarkach można przechowywać przez 24 godziny. Dlatego duża pojemność misy jak najbardziej będzie pożądana. Im większa będzie moc urządzenia tym lepiej będzie radzić sobie z wyciskaniem soku z twardych warzyw i owoców. Te informacje tutaj wskazane powinny być pomocne i mogą ułatwić wybór odpowiedniego modelu wyciskarki wolnoobrotowej. Na koniec podpowiemy również jakie są zalety i wady urządzeń jedno i dwuślimakowych.

Przeczytaj więcej na portalu http://green-label.pl/ >>

 Zalety wyciskarek jednoślimakowych:

Samodzielnie można będzie przygotowywać naturalne soki bogate w witaminy, sole mineralne a także inne ważne dla naszego zdrowia substancje odżywcze. Będzie można takie soki przechowywać w lodówce nawet przez dobę. Pionowe wersje wyciskarek z jednym ślimakiem będą zajmowały mniej miejsca. Zaletą takich urządzeń będzie również to, że można w nich przygotowywać soki, desery, koktajle, lody czy sorbety. Urządzenie to będzie idealne jeśli ktoś chce przygotowywać soki  w ramach popularnej terapii dr. Gersona.

Wady wyciskarek jednoślimakowych:

Trudno mówić tutaj o wadach, ponieważ urządzenia jednoślimakowe świetnie się sprawdzają. Minusem może być oczywiście to, że sprzęt wydłuża czas pracy, dodatkowo również proces  czyszczenia musi być wykonywany po użyciu wyciskarki, dlatego czasami, gdy brak czasu może być to kłopotliwe.

Previous Czy warto korzystać z usług optyka online?
Next Co to jest Assessment Center?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Czy usuwanie tatuażu za pomocą lasera jest skuteczne?

Tatuaż od wieków stanowi popularną formę zdobienia ludzkiego ciała, a w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat z techniki tej chętnie korzystają szczególnie reprezentanci młodego pokolenia. Poza walorami estetycznymi, jego wykonanie służy

Life&Style 0 Comments

Czym jest lekomania?

Uzależnienie od leków jest chorobą przewlekłą, charakteryzującą się kompulsywnym lub niekontrolowanym poszukiwaniem i zażywaniem narkotyków, pomimo szkodliwych konsekwencji i zmian w mózgu, które mogą być długotrwałe. Te zmiany w mózgu

Life&Style 0 Comments

Płynna witamina C – czy po nią sięgać?

Witamina C to składnik, który znajdziemy w wielu różnych suplementach diety zarówno tych z jednym tylko składnikiem jak i takich, które maja w składzie wiele elementów. O tym, że warto

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź