WYŁUDZIŁ PRAWIE PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

WYŁUDZIŁ PRAWIE PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH

Policjanci z VII Komisariatu Policji KMP w Łodzi zatrzymali 51-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw. Mężczyzna odpowie przed sądem w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przestępczy proceder 51-latka zaczął się już kilka lat temu, w momencie kiedy postanowił oszukać małżeństwo. Zawarł z nimi umowę, w której zobowiązał się do wybudowania domu. Po wykonaniu części prac zaprzestał dalszej realizacji zlecenia wyłudzając od małżeństwa pieniądze. W ten sposób 51-latek z oszustw uczynił sobie stałe źródło dochodu. Mężczyzna w ciągu 4 lat wyłudził od pokrzywdzonych prawie pół miliona złotych. W tym czasie do policji zaczęły napływać zawiadomienia od kolejnych ofiar oszusta. Kryminalni w porozumieniu z Prokuraturą zatrzymali podejrzanego w dniu 29 sierpnia 2019 roku. Funkcjonariusze z VII Komisariatu Policji przedstawili podejrzanemu 8 zarzutów, które dotyczyły nie wywiązania się z umowy budowy domu i wyłudzenia pieniędzy od pokrzywdzonych. Ponadto w trakcie śledztwa policjanci ustalili, że 51-latek nie tylko wyłudzał pieniądze od ludzi, ale również podrabiał faktury, które później przedstawiał swoim ofiarom do zapłacenia. 51-latek był już wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa. Odpowie za zarzucane mu czyny w warunkach recydywy.  Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd już zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego.

Opr. Sobczyk Izabela

Previous 40-latek zatrzymany za rozbój
Next NASTOLETNI WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJANTÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

TRAGEDIA NA TORACH

Policjanci z łasku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 28 października 2017 r. na torach kolejowych w Sędziejowicach. Pod kołami pociągu zginął 64-letni mężczyzna. Do wypadku

Wiadomości 0 Comments

Próbowali wyłudzić kredyty , są już w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Łodzi zatrzymali 6 osób, które usłyszały zarzuty próby oszustwa na rzecz placówki bankowej. Podejrzani chcieli podjąć wyłudzić 87 tys. złotych.

Wiadomości 0 Comments

Zasnął za kierownicą

Kierujący BMW wracał z rodziną z turnieju piłki nożnej, zderzył się z oplem i zablokował A1. Policjanci apelują aby za kierownicę wsiadać wypoczętym W trakcie jazdy róbmy sobie przerwy i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź