Zapachy samochodowe

Zapachy samochodowe

Zapachy samochodowe można zawiesić, przylgnąć do deflektora, zamontować na panelu lub umieścić pod siedzeniem. Każdy z nich jest w innym stanie skupienia: suchy, płynny, żelowy i natryskowy. Zadaniem ich jest maskowanie nieprzyjemnych zapachów, a także odświeżenie powietrza i nadanie mu przyjemnego aromatu zewnętrznego.

Różne rodzaje zapachów

W zależności od zasady działania wyróżnia się siedem głównych rodzajów zapachów do samochodów. Każda z nich ma swoje cechy, zalety i wady, a także sposób użycia. Odświeżacze powietrza dzielą się na:

Karton. Są to najprostsze i najmniej skuteczne środki. Te zapachy powstają na bazie tektury, grubego papieru lub tłoczonego włókna. Materiał jest impregnowany produktami smakowymi o szerokiej gamie różnych smaków (może być wybrany w zależności od pory roku). Kształt takich odświeżaczy może być różny, ale najczęstszym jest tak zwany „jodełkowy”. Jest zawieszony na lusterku wstecznym (smak wiszący). Jedyną zaletą produktu jest jego niska cena. Producenci wskazują, że odświeżacz działa przez około dwa do trzech tygodni, ale w praktyce emitują przyjemny zapach przez nie więcej niż tydzień.

Ciecz. Istnieją dwa typy. Zapachy pierwszego rodzaju są przymocowane do wylotu kanału (deflektora), wzbogacając w ten sposób powietrze wchodzące do kabiny przyjemnym zapachem. Odświeżacze drugiego rodzaju można umieścić na panelu samochodu lub zawiesić w butelce. Podstawą takich smaków jest skoncentrowana ciecz o pewnym zapachu. Na opakowaniu często znajduje się zawór, w którym można regulować kąt otwarcia. Zapewnia to wartość szybkości parowania cieczy z puszki do kabiny. W zależności od intensywności użytkowania zmienia się również żywotność opakowania. Przy średniej intensywności zwykle działa na około dwa miesiące. Należy pamiętać, że zdecydowana większość płynnych smaków jest chemicznie agresywna, a jeśli dostaną się na plastikową powierzchnię (na przykład, gdy opakowanie zostanie uszkodzone lub rozpryskane), mogą go uszkodzić.

Żel i kreda

Żel. Podstawą żelu w maszynie jest aromatyczna, gęsta, galaretowata substancja umieszczona w plastikowym pojemniku. Przed użyciem produktu plastikowe opakowanie należy przebić we wskazanym miejscu, aby żel zaczął wypływać ze zbiornika. Kiedy wypływa, paruje i z czasem staje się coraz mniejszy. Średnia trwałość zapachów żelowych w samochodzie wynosi około dwóch miesięcy.

Kreda. Podstawą takich smaków jest substancja o smaku suchym. Zaletą smaków kredowych jest to, że sama kreda nie odparowuje, a substancje aromatyczne wystarczająco długo ulatniają się. Odpowiednio okres używania odświeżaczy kredowych jest dłuższy niż w przypadku ich odpowiedników i może wynosić od trzech do czterech miesięcy. Ponadto, w obecności niezbędnych zapachów, a nawet łuków, taki odświeżacz można okresowo przywracać.

Pod siedzeniem. Ich wydajność może być inna. Najczęściej są to plastikowe słoiki, ale można również znaleźć miękkie opakowanie w postaci torebek. Inną opcją jest płaska podstawa z pianki, którą wygodnie umieścić pod siedziskiem. Smak jest przymocowany, zwykle do dolnej części fotelika samochodowego lub pod nim za pomocą rzepów, lub taśmy izolacyjnej. Zaletą tego smaku jest jego tajemnica i fakt, że nie ingeruje w kabinę. Żywotność smaku w samochodzie pod siedzeniem jest dość długa i wynosi około trzech do czterech miesięcy.

Spraye. Są to klasyczne odświeżacze powietrza, podobne do domowych, ale o różnych, samochodowych aromatach. Ich użycie jest standardowe – wystarczy rozpylić kompozycję w przedziale pasażerskim. Skuteczność takich smaków jest najniższa. Kompozycja szybko znika z kabiny w wyniku naturalnej lub wymuszonej wentylacji. Aby przedłużyć efekt aromatu, możesz włączyć klimatyzator w trybie zamkniętego cyklu (bez wlotu powietrza z zewnątrz). Spraye mają jedną zaletę – niską cenę.

Dowiedz się więcej z ciekawego artykułu na portalu autokosmetyki.edu.pl >>

Previous Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Next Wzmacniacze zintegrowane w ofercie leben.pl

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Easyshare pierwszym carsharingiem w Łodzi

W Polsce carsharing dopiero się rozwija – jest dostępny tylko w kilku największych miastach Polski. Łódź jest kolejnym miastem, którego mieszkańcy mogą już korzystać z tej usługi. Easyshare jako pierwsza

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki (samochodowe) do 100 zł

Choć większość specjalistów zaleca kupowanie wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji pojazdów, to istnieją też kosmetyki (samochodowe) do 100 zł, które równie skutecznie pomogą nam w utrzymaniu samochodu. Podział pod kątem

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych. Dystrybutorzy części liczą zyski

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź