Zatrzymany po brawurowej ucieczce

Zatrzymany po brawurowej ucieczce

Policjanci zatrzymali 36-latka, który nie zatrzymał się do kontroli, a uciekając wypożyczonym bmw usiłował potrącić funkcjonariuszy. Odnaleziony został w jednym z bloków przy al. Włókniarzy w Łodzi. Ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną. Za swój czyn może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

4 lutego 2020r. po godzinie 15 policjanci z KMP w Łodzi zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ,na ul. 6 sierpnia zauważyli bmw, za kierownicą którego siedział mężczyzna znany z kryminalnej przeszłości. Postanowili go wylegitymować. Kierujący na widok policjantów, ruszył gwałtownie w ich stronę omijając inne pojazdy. Nie reagował na wezwania do zatrzymania. Próbował potrącić funkcjonariuszy. Aby uniemożliwić mu dalszą ucieczkę kryminalni oddali w kierunku bmw  strzały. Nie zważając na przestrzelone opony 36-latek kontynuował jazdę. W okolicach al. Włókniarzy porzucił uneiruchomiony ostatecznie pojazd i ukrył się w jednym z budynków. Policjanci cały czas podążali jego śladem. Wkrótce został odnaleziony na klatce schodowej bloku . W przeszłości był wielokrotnie notowany za różnego rodzaju przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej, stosowania przemocy w celu udaremienia czynności służbowych funkcjonariuszom oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Takie czyny w prawie karnym zagrożone być mogą karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego KMP w Łodzi pod nadzorem poleskiej prokuratury. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator i sąd.

Previous Pijany kierujący zasną za kierownicą
Next Wpadł z blisko kilogramem narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Prewencyjna kampania antyterrorystyczna podsumowana

Łódzka kampania szkoleniowo-profilaktyczna poświęcona zagrożeniom terrorystycznym zakończona. W konferencji naukowej i warsztatach edukacyjno-informacyjnych w Społecznej Akademii Nauk uczestniczyło ponad 400 osób. Zakończyła się łódzka kampania informacyjno-edukacyjna powięcona współczesnym zagrożeniom terrorystycznym. 

Wiadomości 0 Comments

Licealistka ujęła nietrzeźwego kierującego

Dzięki reakcji przypadkowego świadka, policjanci z tuszyńskiego komisariatu zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 50-letni mężczyzna kierował motorowerem, na którym przewrócił się w rejonie skrzyżowania mając organizmie 3 promile alkoholu. Za takie przestępstwo

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczna droga do szkoły

W początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej, jak każdego roku, policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania kontrolno-prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w rejonach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź