Zimowe ferie dzieci – gdzie znaleźć opiekę do dziecka?

Zimowe ferie dzieci – gdzie znaleźć opiekę do dziecka?

Śnieg, sanki, narty, radosna zabawa i odpoczynek od szkoły – tak kojarzą się dzieciom ferie zimowe. Dla rodziców sytuacja przedstawia się nieco inaczej: stres i planowanie – co zrobić, by dzieci nie zostały przez tych kilka wolnych dni same w domu. Nie każdy z nas ma możliwość zgrania urlopu z terminem wolnego w szkole. Jak więc poradzić sobie i gdzie znaleźć opiekę do dziecka na czas ferii?

Jak sobie poradzić z opieką nad dzieckiem?

Ferie to dla dzieci czas radości i korzystania z atrakcji zimowych, jednak od wielu zapracowanych rodziców wymagają one poważnej logistyki. Idealnie, jeśli uda nam się w czasie ferii zorganizować wspólny wyjazd. Wtedy upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Nasz maluch będzie miał opiekę i jednocześnie wspólnie spędzimy niezapomniane chwile. Nie zawsze jednak się to udaje. Czasem tylko jedno z rodziców może sobie pozwolić na urlop, a często żadne. W tej sytuacji dobrze móc liczyć na pomoc najbliższych czyli chociażby dziadków, czy krewnych. Świetnym pomysłem są też grupy wsparcia znajomych rodziców, którzy pomagają sobie nawzajem w opiece nad dziećmi.

Niania na ferie

Bywa jednak, że z różnych powodów nie możemy liczyć na pomoc bliskich. Obecnie to właściwie żaden problem. Kiedy kilkuletnie dziecko ma ferie, zawsze można dla niego zatrudnić na tych kilka dni opiekunkę. Poszukiwania nie nastręczą nam żadnej trudności. Wystarczy wejść na stronę www.niania.pl lub wpisać w wyszukiwarkę hasło opiekunka do dziecka w Łodzi, a bez problemu znajdziemy niezawodną i profesjonalną nianię na czas wolnego w szkole. Doraźne zatrudnienie opiekunki jest możliwe, ponieważ wiele kandydatek oferuje taki właśnie wymiar pracy na swoim profilu.

Niania z Łodzi

Strona internetowa oferuje profile kandydatek na stanowisko opiekunki, które są zweryfikowane, sprawdzone, a przy tym ocenione przez poprzednich pracodawców. Wchodząc na stronę, dowiadujemy się, skąd pochodzi niania, ile ma lat, jaki ma zawód, czy doświadczenie zawodowe. Od razu będziemy więc mogli zdecydować się, jakiej opiekunki potrzebujemy dla swojej latorośli. A kiedy podejmiemy decyzję, możemy od razu bezpośrednio skontaktować się z wybraną przez siebie osobą. To od nas zależy, czy niania spędzi czas z dzieckiem w domu, czy maluch skorzysta pod jej opieką z atrakcji organizowanych w czasie ferii w Łodzi.

Niezbędna niania

Czas wolny od szkoły oznacza przede wszystkim bolesny brak szkolnej świetlicy. Niestety, rodzice pracują teraz długo i w różnych godzinach, dlatego nawet jeśli dziecko bierze udział w jakichś zajęciach feryjnych, to i tak przez kilka godzin musiałoby pozostawać samo. Ten problem rozwiązuje nam opiekunka. Dzięki niej małe, kilkuletnie dziecko może wspaniale spędzić czas w domu. Profesjonalna opiekunka potrafi świetnie zorganizować czas takiemu młodemu człowiekowi. Dobrym pomysłem jest także ruch i zabawa z nianią na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy dopisuje zimowa pogoda.

Ferie w Łodzi


Łódź, jak wiele innych miast w Polsce, oferuje dzieciom, które nie wyjechały z miasta, liczne atrakcje. W szkołach i różnych instytucjach organizowane są półkolonie, w czasie których zajęcia trwają po kilka godzin dziennie. Aby dziecko mogło uczestniczyć w tego typu zajęciach, potrzebuje oczywiście dorosłego opiekuna, z którym dotrze na miejsce. Świetnie w tej sytuacji sprawdzi się niania, dzięki której maluch będzie mógł korzystać z atrakcji organizowanych przez miasto. A jest z czego wybierać – zajęcia w teatrach, kinach, muzeach, na lodowiskach, w klubach sportowych. Dzięki obecności opiekunki możemy w ten sposób zorganizować swojemu dziecku niezapomniane ferie.

Previous O włos od tragedii podczas świątecznego spotkania
Next Artykuły biurowe - co jest niezbędne w każdej firmie?

Może to Ci się spodoba

Sport 1Comments

E-sport w Polsce rośnie jak na drożdżach

Branża e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Przychody przekraczają 10 mln dol. i rosną o kilkanaście procent rocznie. Elektroniczne rozgrywki śledzi tysiące fanów, a ich liczba szybko się zwiększa. Skala zainteresowania przyciąga

Półkolonie w Zalesiu – bezpieczny i ciekawy wypoczynek

Jak zorganizować dziecku czas w okresie wakacyjnym, aby opuściło cztery ściany, wyłączyło telewizor lub komputer i pożytecznie spędziło wolne dni? Półkolonie w cichej, położonej pośród lasów, ale pełnej atrakcji miejscowości

Skating

Skating to sport uwielbiany przez wiele osób. Obejmuje m.in. takie dyscypliny jak jazda na rolkach, wrotkach czy deskorolce. Pozwala nie tylko na spokojne przemieszczanie się po chodnikach czy po specjalnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź