8 typowych usterek iPhone’a i jak je naprawić

8 typowych usterek iPhone’a i jak je naprawić

Spójrzmy prawdzie w oczy. Smartfony są ogromną częścią naszego codziennego życia, a kiedy spowalniają, nasz cały dzień spowalnia z nim. Te kieszonkowe komputery zdobyły nasze wspomnienia, pokazały nam drogę do domu babci, i są naszymi boomboxami. Ale żadna z tych możliwości nie jest możliwa, jeśli usterki w iPhone uprzykrzają nam życie.

Te 8 prostych rozwiązań sprawi, że Twój telefon będzie szybciej i dłużej. Natomiast poważniejsze usterki w iPhone polecamy oddać w rękę specjalistów, którzy w profesjonalny sposób zajmą się naszym telefonem.

1. “Mój iPhone nie chce się już ładować!”

Jeśli Twój iPhone nie ładuje się, może potrzebować nowej baterii. Ale nowa bateria oznacza, że będziesz musiał zapłacić ekspertom mnóstwo pieniędzy, których nie chcesz wydawać. Dlatego przed wymianą baterii wypróbuj te opcje.

Zrestartuj telefon

Jest to dość zaskakujące, jak pomocne jest, aby ponownie uruchomić telefon. Wiele z Twoich problemów może odejść od tego, nie wszystkie, ale większość podstawowych usterek, które masz. Napraw swój iPhone z łatwością.

Sprawdź ładowarkę

Jeśli podłączasz swój telefon do zasilacza ściennego, możesz mieć martwy adapter zasilania, który uniemożliwiłby telefon z ładowania. Poproś znajomego, aby pożyczył ładowarki do telefonu,  jeśli to zadziała, to czas, aby zakupić sobie nową ładowarkę.

2. “Upuściłem telefon w toalecie… co mam teraz zrobić?”

Plastikowe osłony na telefonie komórkowym są szczelnie zamknięte dość mocno. Potrzeba około 20 sekund lub mniej, aż woda całkowicie wejdzie do telefonu.  Więc chwyć rękawicę i wyłów go!

Co potem?

Wykonaj następujące kroki:

1. Wyłącz telefon i rozłóż go na części tak, jak to tylko możliwe. Zdejmij pokrywę baterii i kartę SIM, a następnie połóż je na suchym ręczniku papierowym.

2. Wytrzyj telefon i wysusz go. Następnie włóż go do woreczka/miski z niegotowanym ryżem, aby umożliwić mu wchłonięcie wody z telefonu.

3. Nie krępuj się korzystać z łazienki, teraz jest bezpieczna.

4. Ważna część: Nie dotykaj swojego telefonu! Wiem, jego trudno powstrzymać się od korzystania, dotykając, myśląc o, lub patrząc na telefon na więcej niż kilka godzin, ale twój to musi siedzieć przez około 24 godzin. Po tym punkcie, włączyć go z powrotem i przetestować go!

3. “Dlaczego moje Wi-Fi lub Bluetooth nie działa?”

Wi-Fi=essential, a iOS 7 dał użytkownikom problemy z ich połączeniami Wi-Fi i Bluetooth. Zalecamy ponowne uruchomienie lub zresetowanie urządzenia.

Jak zrestartować telefon

Przytrzymaj przycisk blokady i przesuń czerwony pasek, aby ponownie uruchomić telefon.

Aby zresetować

Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Resetuj.

4. “Jaki jest najlepszy sposób na oszczędzanie baterii iPhone’a?”

Każdy, kto ma iPhone’a, mógłby prawdopodobnie spędzać godziny wpatrując się w ekran przewijając, pisząc SMS-y, stalking (bądźmy szczerzy). Ale wszystkie te shenanigans mają jeden wielki zestaw z powrotem – życie baterii. Korzystanie z telefonu przez znaczną ilość czasu oznacza ładowanie telefonu po kilku godzinach dziennie. Spróbuj zaoszczędzić całą moc, jak możesz przez:

Auto Brightness

Czujnik światła otoczenia dostosuje się do jasności Twojego ekranu. Ustawienia> Jasność&Tapeta> Auto-Brightness i włączyć “on”.

Wyłącz Wi-Fi

Tak, Wi-Fi jest szybsze niż 3G, ale jeśli nie jesteś w pobliżu hotspotu, spróbuj wyłączyć Wi-Fi, aby nie drenować baterii. Więc chyba że jesteś na telefonie, wyłączyć go i zapisać swoje życie baterii.

Na dole ekranu, przesuń strzałkę w górę i pasek z dwoma słońcami pozwoli Ci ręcznie uczynić ekran jaśniejszym lub ciemniejszym.

5. “Czy Spotlight zabija żywotność baterii mojego iPhone’a?

Odpowiedź: Tak. Wewnętrzna funkcja “Spotlight” firmy Apple zawsze otrzymuje nowe dane, co skraca czas pracy baterii. Jest to funkcja, której nie zawsze potrzebujesz, więc odwiedź Ustawienia> Ogólne> Spotlight i wyłącz tę zabójczą dla baterii funkcję.

6. “Jak wyłączyć Airdrop?”

Airdrop to najnowsza funkcja Apple’a, która pozwala użytkownikom udostępniać pliki innym użytkownikom iOS w tej samej strefie Wi-Fi. Większość osób nie korzysta z Airdrop i zgłosiło poprawę żywotności baterii od jej wyłączenia.

Przejdź do Centrum sterowania > Wyłącz Airdrop

7. “Dlaczego końcówka ładująca mojego iPhone’a 5 łatwo się rozłącza?”

Najprawdopodobniej jest to przewód, lub budowa kabla – ale najprawdopodobniej kabel. Można łatwo kupić nową strunę online (to będzie prawdopodobnie tańsze niż koszula, którą nosisz na plecach teraz), ale jeśli przynieść kabel do sklepu Apple w rozsądnym czasie od zakupu (około 60-70 dni), są one zazwyczaj chętnie go wymienić.

8. “Po uaktualnieniu systemu do najnowszej wersji czas pracy na baterii mojego iPhone’a skrócił się”.

Lepsza żywotność baterii może być bardziej przypisana do nowo ożywionego telefonu, a nie do tego, jak go przywróciłeś. To tak, jakbyś obudził się z popołudniowej drzemki i poczuł, że możesz podbić świat.

Zatem przejdź do: Ustawienia > Ogólne > Reset

Jeśli żadna z powyższych czynności nie przyniesie pozytywnego skutku, udaj się do serwisu urządzeń Apple, np. iBroken.pl w Krakowie.

Previous Budka akustyczna do biura – dlaczego warto w nie zainwestować
Next Jak zrobić oczko wodne w ogrodzie i jakie rośliny posadzić

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w woj. łódzkim czeka – prawie 45% firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 8,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Strefa Biznesu 1Comments

Nowy Bank – nowe lokaty na lepszy procent?

Słabo oprocentowane lokaty nie zachęcają do oszczędzania. Nadzieją dla Polaków szukających bezpiecznych sposobów na pomnażanie gromadzonego kapitału jest oferta nowego banku, który pod koniec marca zaczął swoją działalność na polskim

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy poszukują absolwentów nauk ścisłych

150 wykwalifikowanych specjalistów znajdzie w tym roku pracę w centrum rozwoju oprogramowania, które w Łodzi otworzył Ericpol. Kolejne 150 osób firma zatrudni w swojej siedzibie w Krakowie. Ericpol to firma inżynierska świadcząca usługi w branży IT. Stawia głównie na młodych matematyków.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź