Wypożyczanie samochodów

Wypożyczanie samochodów

Takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością. Wiele osób decyduje się na wypożyczenie samochodu, na przykład gdy wyjeżdżają na wakacje, lub gdy udają się do odległego miasta. Na co należy zwrócić uwagę, jak wynająć i oddać samochód, by zwiększyć swoją wygodę i nie narazić się na zbyt duży koszt?

Coraz większa konkurencja

Przede wszystkim, choć ta rada może się wydać banalna, należy dokładnie zapoznać się z ofertą upatrzonej firmy. Często bywa tak, że reklamy podają całkiem nierealne, choć bardzo atrakcyjne ceny, jednak trzeba sobie zdawać sprawę z faktu, że nie ma usług za darmo ani półdarmo. Dlatego powinno się prosić o więcej informacji przed podpisaniem umowy i nie mieć oporów, by w razie zbyt dużej rozbieżności oczekiwań z faktyczną ceną odmawiać jej podpisania. Wynajmowanie samochodów jest zwykle podyktowane chęcią zaoszczędzenia pieniędzy, dlatego też lepiej jest szukać nieco dłużej. W związku z rosnąca konkurencją stale pojawiają coraz nowsze, korzystniejsze oferty, można więc poszukać rabatów i promocji. Wiele firm podnosi koszty o ubezpieczenie, bywają także dodatkowe opłaty za odstawianie auta w innym miejscu, niż siedziba firmy lub dzienny limit kilometrów. Warto uważnie szukać takich punktów w umowie, a w razie wątpliwości nie bać się dopytywać. Podpisanie umowy oznacza zgodę na wszelkie jej warunki, dlatego złożenie podpisu przed uważnym przeczytaniem bywa finansowo dotkliwe.

Kto może skorzystać?

Z wypożyczalnie samochodów może skorzystać każdy. Przeważnie nie ma dodatkowych warunków (poza byciem pełnoletnim i posiadaniem prawa jazdy), jednak niektóre z firmy wynajmujących wprowadzają dodatkowe obostrzenia. Może to być na przykład wymagany wiek kierowcy lub jego staż za kierownicą. Niespełnienie tych warunków będzie skutkowało odmową wynajmu lub znacznym podniesieniem jego kosztów. Tutaj również pomoże wnikliwość i zadawanie pytań. Pracownicy firmy powinni pomóc i rozwiać wszelkie wątpliwości do czasu, aż klient nie będzie całkowicie pewien na co się decyduje i jakie ma w związku z tym prawa i obowiązki. Naprawdę warto tego dopilnować, żeby nie ponieść niepotrzebnych strat i nie narażać się na dodatkowy stres.

Procedura odbioru i zwrotu pojazdu

Już po podjęciu decyzji i podpisaniu umowy warto sprawdzić dokładnie stan wybranego samochodu. Sprzedawca musi wiedzieć o wszelkich istniejących usterkach i rysach, a najlepiej sporządzić protokół. W przeciwnym razie mogą one zostać zapisane na konto obecnego najemcy, nawet bez jego faktycznej winy. Istotny jest także poziom baku, który powinien być napełniony całkowicie, choć czasami zdarza się inaczej.

Polecamy również: mojacalifornia.pl

Osobną kwestię stanowi oddanie samochodu po użytkowaniu. Jeśli bak był pełny, należy znów go zatankować. Samochód powinien być w niezmienionym stanie, niezarysowany, nieuszkodzony. Inaczej można spodziewać się dopłat lub kary. Wysokie ryzyko stanowi także spóźnienie. Auto musi zostać zwrócone na czas, w ustalonym wcześniej miejscu. Wiele wypożyczalni wprowadza udogodnienia dla klienta, które polegają na możliwości odstawienia samochodu w miejscu innym niż to, w którym się go wypożyczało.

Właściwa oferta

Firmy oferujących wynajem samochodów jest naprawdę dużo. Dlatego też czasami lepiej jest opóźnić podpisanie umowy o godzinę czy wykonać dwa telefony więcej, zamiast decydować się na pierwszą ofertę. Na co powinno się zwracać uwagę? Na pewno na ceny, dodatkowe warunki, wybór samochodów. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ofertę dużych wypożyczalni, ale i na to, co do zaproponowania mają te mniejsze. Wyniki porównania bywają zaskakujące.

Previous XXI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MOTORYZACYJNY – ELIMINACJE POWIATOWE
Next PODEJRZANI O HANDEL HEROINĄ W RĘKACH POLICJANTÓW

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rośnie zainteresowanie zabytkowymi samochodami. Zyskują one na wartości nawet kilkadziesiąt procent rocznie

Przybywa pasjonatów klasycznej motoryzacji. Liczba aut zabytkowych wzrosła w ciągu roku nawet o 25 proc. do 55 tys. egzemplarzy. W najbliższych latach eksperci spodziewają się dynamicznego wzrostu. Zakup samochodu to nie tylko realizacja

Motoryzacja 1Comments

viaTOLL po rozbudowie mógłby posłużyć do walki z przemytem i wyłudzeniami podatku VAT

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL w ciągu  pięciu lat przyniósł prawie 7 mld zł do Krajowego Funduszu Drogowego. W przyszłym roku Ministerstwo Infrastruktury ma zadecydować o jego przyszłości, ponieważ w 2018 roku wygasa

Motoryzacja 0 Comments

Dynamicznie rośnie sprzedaż nowych aut i import używanych. Dystrybutorzy części liczą zyski

Od stycznia do końca sierpnia zarejestrowano blisko 310 tys. samochodów osobowych i dostawczych, o 17,8 proc. więcej niż rok wcześniej. W podobnym tempie rośnie import używanych aut, w czym pomaga między innymi program

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź