Pomoc drogowa w trakcie wypadku – dlaczego warto?

Pomoc drogowa w trakcie wypadku – dlaczego warto?

Wypadek drogowy może przytrafić się nawet najlepszemu kierowcy. Mimo to nie każdy kierowca wie, jak należy się zachować. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek!

Co robić podczas stłuczki autem?

Wypadki samochodowe zdarzają się na polskich drogach każdego dnia. Jednak nie każdy kierowca wie, jak w trakcie takiego zdarzenia należy postępować. Wspólnie z pomoc drogowa Cukierski Auto Hol stworzyliśmy krótki poradnik. Zapoznaj się z jego treścią, a dowiesz się, co zrobić, gdy dojdzie do kolizji.

Jak poprawnie zabezpieczyć miejsce wypadku?

Niezależnie od tego, czy doszło do wypadku, czy awarii – musisz zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu zapewnisz go również innym uczestnikom ruchu. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, żeby zjechać na pobocze drogi. W przeciwnym wypadku będziesz stanowić zagrożenie dla ruchu drogowego. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie miejsca wypadku.

Zabezpieczanie miejsca wypadku  

Aby nie doszło do stłuczki z innym pojazdem, na lewo za samochodem należy postawić trójkąt ostrzegawczy. W trakcie tej czynności warto mieć na sobie odblaskową kamizelkę. Dzięki niej kierowca stanie się lepiej widoczny. Jeżeli w wyniku wypadku ktoś został ranny, trzeba będzie wezwać karetkę. Wezwanie pomocy drogowej powinno nastąpić po sprawdzeniu, czy uczestnikom ruchu nic się nie stało. W trakcie rozmowy z pomocą drogową określ swoje dokładne położenie. Możesz je także odczytać z urządzenia GPS w samochodzie. Jeżeli nie masz do niego dostępu, pomocne okażą się również dane ze słupków przy drodze.

Holowanie samochodów ciężarowych – transport HDS

Większym wyzwaniem do odholowania są samochody ciężarowe, TIR–y, autobusy, maszyny rolnicze I budowlane. W przeciwieństwie do samochodów osobowych holowanie ich za pomocą linki holownicze nie jest możliwe. W takim przypadku należy skontaktować się z firmą, która tak jak pomoc drogowa Cukierski Auto Hol posiada w swojej ofercie transport HDS.

Holowanie dużych pojazdów wymaga specjalnych urządzeń. Warto skorzystać z usług firm, które posiadają dźwig HDS.

Transport HDS – dla pojazdów wielkogabarytowych

HDS to skrót, którego rozwinięcie to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Transport HDS odbywa się za pomocą żurawia przeładunkowego. Urządzenie to jest częścią samochodu ciężarowego, który odpowiada za holowanie. Dźwigi HDS pomagają w załadowaniu oraz przetransportowaniu pojazdów o dużej wadze i rozmiarach. Z tego powodu często używane są również do transportowania materiałów budowlanych, maszyn produkcyjnych itp. Że względu na swoje liczne zalety zostały także docenione w firmach transportowych – w tym i pomocy drogową.

Transport dźwigiem HDS – czy warto?

Zalety transportu HDS zostały dostrzeżone przez wielu kierowców. Przede wszystkim pozwalają one na dużą oszczędność czasu. To z kolei wpływa korzystnie na zminimalizowanie kosztów usługi. Z pomocą żurawia HDS można wyciągnąć pojazd z rowu – i to bez względu na wagę, czy rozmiar. 

Pomoc drogowa – na jakie usługi można liczyć?

Wydawać, by się mogło, że firmy zajmujące się pomocą drogową oferują jedynie usługi z zakresu holowania oraz lawety. Pomoc drogowa Cukierski Auto Hol ma jednak swoim klientom znacznie więcej do zaoferowania. W ofercie firmy znajdziemy kompleksowe usługi, które pomogą Ci w niejednych tarapatach.  

Awaryjne otwieranie samochodu

Zatrzaśnięcie pojazdu przydarza się nie tylko w starszych pojazdach – wbrew pozorom może ono grozić również i nowym modelom. Co zrobić w takiej sytuacji? Jeżeli posiadasz kluczyk zapasowy, wystarczy, że go odszukasz, a następnie otworzysz nim drzwi. Bardzo często jednak zdarza się to w miejscach, oddalonych od domu, gdzie kluczyk się znajduje. W takim przypadku wystarczy zadzwonić po pomoc drogową. Jej pracownicy pomogą Ci otworzyć drzwi.

Dowiezienie paliwa do klienta

W trasie może zdarzyć się wszystko. Również i pusty bak. Z pomocą przychodzi jednak pomoc drogowa Cukierski Auto Hol, która oferuje klientom dowóz paliwa we wskazane miejsce.

Nie masz koła zapasowego? Poproś pomoc drogowa o dowiezienie go na miejsce!

Wymiana pękniętego koła

Czasem samodzielna wymiana koła nie wchodzi w grę. Może to utrudnić zarówno brak lewarka, jak i np. koła zapasowego. Niezależnie od sytuacji możesz jednak liczyć na pomoc pomocy drogowej.

Podstawienie zastępczego pojazdu

Zepsuty samochód to problem, którego rozwiązanie może zająć sporo czasu. Jeżeli więc zależy Ci na tym, by się nie spóźnić – skontaktuj się z pomocą drogowa i poproś o podstawienie auta zastępczego.

Awaryjne uruchamianie samochodów

Zostawiłeś samochód na parkingu, po czym ten nie chce zapalić? Takie usterki zdarzają się nie tylko zimą, a powodów awarii może być wiele. Nie ryzykuj i zadzwoń po pomoc drogową, a uzyskasz pomoc przy uruchomieniu pojazdu.

Rzetelna pomoc drogowa 24 h w Łodzi

Pomoc drogowa Cukierski Auto Hol od ponad 10 lat pomaga mieszkańcom Łodzi i jej okolic, w trakcie wypadków oraz awarii. Na fachową pomoc w pełni wykwalifikowanego personelu mogą liczyć nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale również i pojazdów o dużych gabarytach. Wszystko dzięki profesjonalnemu wyposażeniu, w tym żurawiom HDS. Dzięki znakomitej organizacji pomoc drogowa Cukierski Auto Hol posiada także kilka punktów w całej Łodzi oraz jej okolicach. W praktyce więc oznacza to, że nie będziesz musiał długo czekać. Holowniki są zlokalizowane w Łodzi, Zgierzu oraz na autostradzie A2w stanie gotowości przez 24 h na dobę. Z kolei posiadacze małych samochodów mogą liczyć na autolawety, które zostały wyposażone m.in. w tzw. motyl holowniczy. Do dyspozycji klientów znajdują się również inne urządzenia, w tym: platformy hydrauliczne oraz holownicze do 14 ton ładowności. Klienci tej firmy mogą także liczyć na pomoc mechanika samochodowego.

JAKUB CUKIERSKI AUTO-HOL
Mieczysławy Ćwiklińskiej 8/103
92-508 Łódź
województwo łódzkie

Telefon czynny całą dobę: +48 883 566 784

Previous Wiatrołap – czym jest i jak go funkcjonalnie urządzić?
Next Mieszkanie z potencjałem – wybierz najbardziej rozwojowe osiedla w Łodzi

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ODNALEŹLI NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ

Policjanci po intensywnych poszukiwaniach odnaleźli 47- latka, który chciał popełnić samobójstwo. Szybkie działania funkcjonariusze być może zapobiegły tragedii. Policjanci odnaleźli mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. 47-latek pozostawił list pożegnalny i

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W „WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wiadomości 0 Comments

Jak powinno wyglądać zarządzanie zespołem?

Szef jest najważniejszą postacią w strukturze firmy. To on decyduje o wzajemnych relacjach i wpływa na poziom zaangażowania pracowników w wykonywane przez nich obowiązki. To on jest odpowiedzialny za kierowanie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź