CZUJNI DZIELNICOWI

CZUJNI DZIELNICOWI

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy handlowali papierosami bez polskich znaków akcyzy. 79-latek oraz jego 58-letni kompan wpadli, gdy sprzedawali tytoń kobiecie na ulicy Retkińskiej. W lutym 2017 roku dzielnicowi III KP KMP w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób , które handlowały papierosami bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczyli 1158 paczek papierosów, 1200 szt. papierosów luzem w torebkach strunowych po 20 sztuk, 1 kg tytoniu .

Dzielnicowi z III Komisariatu KMP w Łodzi maja świetne rozeznanie co do przestępczości występującej w ich rejonie służbowym.  Analizują każdy sygnał, sprawdzają każde doniesienie.  Tak też było 9 marca 2017 roku. Policjanci podejrzewali, że na ulicy Retkińskiej może dochodzić do nielegalnego handlu wyrobami tytoniowymi niewiadomego pochodzenia. 9 marca 2017 roku pojechali sprawdzić podejrzewane miejsce. Kilka minut po godzinie 8.00 zauważyli dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Postanowili ich obserwować. W pewnym momencie zaczęli oni przekazywać sobie paczki papierosów. Gdy podeszła do nich kobieta i kupiła od mężczyzn papierosy, dzielnicowi byli już pewni, że i tym razem intuicja ich nie zwiodła. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jak się okazało byli to 58 i 79-letni mieszkańcy Łodzi. Ponieważ mężczyźni przy sobie mieli tylko 20 paczek oraz 400 sztuk papierosów bez akcyzy podejrzewali, że mężczyźni mogą posiadać kontrabandę w mieszkaniu. U starszego odnaleźli ponad 52 tysiące sztuk papierosów niewiadomego pochodzenia. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty przestępstwa akcyzowego. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

 

Kontakt do swojego dzielnicowego mozna znaleźć w aplikacji na telefon “Moja Komenda”.

Przypominamy , że od początku 2017 roku wdrażany jest program “Dzielnicowy bliżej nas”. Głównym założeniem wdrażanego  programu jest ułatwienie kontaktu dzielnicowego z mieszkańcami. Co ważne kierunki zmian w służbie dzielnicowych dotyczą także obszarów: kadrowego, szkoleniowego, komunikacji społecznej, organizacji służby oraz modernizacyjnego.

Previous ŚMIERTELNY WYPADEK NA S-8
Next NAPADLI I OKRADLI STARUSZKĘ, GROZI IM KARA 12 LAT WIĘZIENIA

Może to Ci się spodoba

Łódź na Sygnale 0 Comments

ZNISZCZYLI KOŚCIÓŁ I OBRAZILI UCZUCIA RELIGIJNE – ODPOWIEDZĄ PRZED SĄDEM

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy odpowiedzą za zniszczenie elewacji kościoła oraz obrazę uczuć religijnych. 11 czerwca 2017 r., w godzinach nocnych chuligani zniszczyli

Łódź na Sygnale 0 Comments

NIETRZEŹWY ZATRZYMANY PO KOLIZJI

Kierujący fiatem seicento spowodował kolizję z oplem i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji bełchatowskiej policji uciekinier został namierzony już 5 minut później.   23 lutego  2017 roku o

Łódź na Sygnale 0 Comments

SMIERTELNIE POTRĄCIŁ MOTOCYKLISTĘ I UCIEKŁ Z MIEJSCA WYPADKU. PODEJRZEWANEGO ZATRZYMALI DZIELNICOWI

Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło 21 marca 2017 roku w miejscowości Szewce Owsiane. W wyniku potrącenia na miejscu zginął 19-letni motocyklista.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź