NOWE PSY W ŁÓDZKIM GARNIZONIE

NOWE PSY W ŁÓDZKIM GARNIZONIE

Dwa owczarki niemieckie już wkrótce wstąpią w szeregi łódzkiej brygady psów policyjnych. Luba i Lesko rozpoczęli wraz ze swoimi przewodnikami kurs specjalistyczny w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

28 lutego 2017 roku zostały zakupione dwa owczarki niemieckie – suka urodzona pod koniec 2015 roku i pies z początku 2016. Oba czworonogi rozpoczęły kurs specjalistyczny dla psów patrolowo-tropiących. Początkowo w szkoleniu miało uczestniczyć 12 psów z podopiecznymi z całej Polski, jednak z uwagi na trudne egzaminy kwalifikacyjne do kursu ostatecznie przystąpiło 10 czworonogów – wylicza mł. aspirant Jarosław Grabowski, koordynator ds. używania i utrzymania służbowych psów i koni na terenie województwa łódzkiego.

Kurs w ZKP w Sułkowicach trwać będzie 98 dni. Tamtejszy zakład kynologii jest jedyną jednostką w Polsce, w której szkoli się psy na potrzeby Policji. W 2016 roku szkoła obchodziła 60-lecie istnienia.

Nowi psi funkcjonariusze po ukończeniu szkolenia zasilą jednostki w Bełchatowie i Kutnie. Do ich głównych obowiązków należeć będzie zabezpieczenie imprez masowych, tropienie osób zaginionych i niebezpiecznych oraz patrolowanie ulic.

Previous ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM
Next ODPOWIE ZA POSIADANIE GRZYBKÓW HALUCYNOGENNYCH I MARIHUANY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości

POLICJANCI ODZYSKALI SKRADZIONEGO TIRA

Wspólne działania policjantów z komendy wojewódzkiej i kutnowskiej jednostki doprowadziły do odzyskania samochodu ciężarowego pochodzącego z kradzieży. Warty ponad 300 tysięcy złotych mercedes actros został skradziony z terenu Niemiec. Prokuratora

Wiadomości

Najpopularniejsze gatunki choinek i ich właściwości

Choinka, ta wiecznie zielona roślina, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli sezonu świątecznego. Każdego roku, miliony rodzin na całym świecie udają się na poszukiwania idealnej choinki, która staje się

Wiadomości

KAMPANIA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PTASIEJ GRYPY

20 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyło się spotkanie koordynacyjne insp. Andrzeja Łapińskiego i insp. Dariusza Walichnowskiego z Łódzkim Wojewódzkim Lekarzem Weterynarii Panem Romanem Oweckim dotyczące