OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W ŁODZI

OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W ŁODZI

Na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego policję reprezentowała delegacja kierownictwa garnizonu z komendantem wojewódzkim – insp. Andrzejem Łapińskim na czele. Obecny był także poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz kompania honorowa Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

Gospodarzami tegorocznych uroczystości byli Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz Dowódca Garnizonu Łódź płk. Zdzisław Frątczak i Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi  płk Jarosław Wasilewski.Oprócz gospodarzy w uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, samorządu, stowarzyszeń kombatanckich i harcerze.  Obchody Święta Wojska Polskiego w Łodzi rozpoczęła msza święta w bazylice archikatedralnej celebrowana przez ks.biskupa Marka Marczaka. Następnie uczestnicy przeszli na plac przed katedrą w pobliże Grobu Nieznanego Żołnierza i zapalono znicze pod Pomnikiem Jana Pawła II.  Po wysłuchaniu hymnu państwowego głos zabrał Wojewoda Łódzki, który poprosił o uczczenie minutą ciszy dwóch łódzkich harcerek, które zginęły na obozie w Suszku na Pomorzu. W swoim przemówieniu wojewoda podkreślił rolę sił zbrojnych w historii, w obronności kraju i w życiu każdego Polaka. Następnie odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego, po którym żołnierze oddali salwę honorową. Później kolejne delegacje składały kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Uroczystości zakończyła defilada pododdziałów wojska, policji i straży pożarnej przy akompaniamencie orkiestry Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi.

Previous 58-LATEK UTONĄŁ W STAWACH STEFAŃSKIEGO
Next POSTRZELIŁ 11-LATKA Z WIATRÓWKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

MAŁŻEŃSKA BEZMYŚLNOŚĆ ZA KIEROWNICĄ

25 lutego 2017 roku policjanci drogówki z KPP Łódź-Wschód zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który doprowadził do zdarzenia drogowego uderzając pojazdem w słup energetyczny. Zaledwie trzy godziny później, mundurowi z Posterunku Policji

Wiadomości 0 Comments

ODPOWIEDZĄ ZA PRÓBĘ WYŁUDZENIA 100 TYS. ZŁOTYCH KREDYTU

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej zatrzymali trzy kobiety podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu w wysokości 100 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi karą do

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W “WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź