PSEUDOKIBICE ODPOWIEDZĄ KARNIE ZA NAPAŚĆ NA MOP-IE
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi oraz kutnowskiej komendy powiatowej zatrzymali trzech pseudokibiców podejrzanych o pobicie innej grupy kibiców. Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku na jednym z Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A1. Podejrzani to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego ,podkarpackiego oraz Warszawy.
Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Pseudokibiców od pewnego czasu prowadzili czynności związane z napaścią, do której doszło jesienią ubiegłego roku na MOP-ie Krzyżanów przy autostradzie A1. Wówczas do odpoczywającej grupy kibiców Piasta Gliwice, którzy jechali na mecz do Wejherowa napadła grupa pseudokibiców z bojówek Siarki Tarnobrzeg i Wisły Sandomierz. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu i typowań kryminalnych ustalono pierwszych kilku podejrzewanych. Działania wspierane przez miejscowych funkcjonariuszy skoncentrowały się w Tarnobrzegu oraz na terenie powiatu sandomierskiego. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 26 i 33 lat. Najstarszy w przeszłości był wielokrotnie notowany za konflikty z prawem. W przeszukaniach uczestniczyli przewodnicy z psami służbowymi od wyszukiwania narkotyków. Zabezpieczono m.in. młynki do mielenia marihuany.
Cała trójka przekazana do dyspozycji Prokuratury Łódź –Bałuty gdzie usłyszała zarzuty udziału w pobiciu za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec nich dozory policyjne i zakazy zbliżania się do pokrzywdzonych. Sprawa pozostaje rozwojowa. Policjanci zapowiadają dalsze zatrzymania pseudokibiców biorących udział w tej brutalnej napaści.
Może to Ci się spodoba
POLICJANCI ODNALEŹLI ZAGINIONĄ 15-LATKĘ
Łódzcy policjanci odnaleźli zaginioną 15-letnią mieszkankę dzielnicy Widzew. Dziewczyna ostatni raz widziana była 22 maja 2017 roku w okolicy ulicy Tramwajowej w Łodzi. Z domu wyszła tego samego dnia około
POLICJANCI ZLIKWIDOWALI KOLEJNĄ LINIĘ PRODUKCYJNĄ NIELEGALNEGO ALKOHOLU
Zgierscy policjanci zatrzymali 2 osoby, u których zabezpieczyli prawie 3 tysiące litrów alkoholu domowej produkcji, ponad 500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, tytoń oraz urządzenia do produkcji bimbru. Małżeństwo
WPADŁ Z PAPIEROSAMI BEZ AKCYZY
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który posiadał przeznaczone na handel papierosy bez polskich znaków akcyzy. Znaleźli u niego ponad 9 tys. nielegalnych wyrobów tytoniowych. 25 maja
