Rodzaje okularów: Typ oprawki

Rodzaje okularów: Typ oprawki

Nie należy ograniczać wyboru okularów korekcyjnych do estetyki. Musimy wziąć pod uwagę rodzaj, styl, rozmiar i materiał, z którego wykonane są okulary korekcyjne. Na rynku istnieją trzy podstawowe rodzaje szkieł: pełne, liniowe i patentowe. Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

Różne rodzaje szkieł okularowych

Dla nas, jako osób noszących okulary, bardzo korzystny jest szeroki wybór szkieł korekcyjnych. Dzięki temu możemy wybrać oprawki, które odpowiadają nam pod wieloma względami i będzie nam wygodniej je nosić. Jednak sama ilość dostępnych okularów może utrudnić nam podjęcie świadomej decyzji o zakupie. Może to być problem, jeśli brakuje nam czasu i szybko potrzebujemy okularów korekcyjnych. Okulary zostały podzielone na różne rodzaje, aby ułatwić nam zawężenie poszukiwań i znalezienie tego, co kochamy i czego potrzebujemy.

Okulary jednoogniskowe

Okulary te są bardzo popularne, ponieważ korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność, czyli dwie najczęstsze wady wzroku na świecie. Okulary jednoogniskowe, jak sama nazwa wskazuje, korygują tylko jedną wadę w danym momencie. W zależności od Państwa wymagań możemy zaproponować dodatkowe uszlachetnienia soczewek okularowych. Należy pamiętać, że grubość soczewek wzrasta wraz ze wzrostem dioptrii. Jeśli Twoja wada wzroku jest poważniejsza, możesz rozważyć soczewki o 30% cieńsze i lżejsze od standardowych.

Okulary z antyrefleksem

Te okulary to niemal “must-have”, jeśli chcesz widzieć wyraźnie bez względu na sytuację. Okulary z powłoką antyrefleksyjną redukują odblaski, które mogłyby powodować nieostre widzenie. To może być świetna opcja dla okularów korekcyjnych, ponieważ eliminuje możliwość wystąpienia odblasków. Okulary z powłoką antyrefleksyjną posiadają również dodatkowe utwardzenie, dzięki czemu są bardziej odporne na zarysowania i uszkodzenia.

Okulary progresywne

Z wiekiem zaczynamy mieć problemy z czytaniem etykiet na opakowaniach, tekstu w gazecie czy rozkładów jazdy autobusów. Są to oznaki prezbiopii. Szukamy okularów niedrogich i łatwych w użyciu “do czytania”, a nie okularów progresywnych, zwanych też wieloogniskowymi (pokrywają wiele wad jednocześnie). Dzięki tym okularom widzimy wyraźnie i ostro zarówno przedmioty odległe, jak i te bliskie. Warto rozważyć zakup takich okularów. W sklepie wOkularach.pl znajduje się wiele opcji okularów progresywnych.

Rodzaje oprawek

Warto poznać różnice pomiędzy rodzajami oprawek, co pomoże zawęzić obszar poszukiwań wymarzonych okularów. Będą one pasowały do Ciebie bardziej lub mniej w zależności od Twoich preferencji, upodobań i kondycji fizycznej.

Soczewki a okulary: Które z nich powinieneś wybrać? Sprawdź tutaj: https://do-czytania.pl/okulary-korekcyjne/ltql/soczewki-a-okulary-ktore-z-nich-powinienes-wybrac.html

Pełne oprawki do okularów

Pełne oprawki to jeden z trzech rodzajów szkieł korekcyjnych. Są to najbardziej tradycyjne z okularów korekcyjnych. Okulary te dostępne są w wersji damskiej i męskiej. Okulary korekcyjne z pełną oprawą posiadają soczewki całkowicie zamknięte w ramce. Chroni je to przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pełne oprawki są najbardziej widocznymi okularami korekcyjnymi. Są idealne dla osób pewnych siebie, które wiedzą w jakich oprawkach będą się czuły komfortowo. Są idealne dla osób o delikatnych rysach twarzy. Okulary te można korygować, aby nadać twarzy więcej wyrazu.

Ze względu na swój klasyczny wygląd, najbardziej popularne są pełne oprawki okularów korekcyjnych. Oprawki te są najbardziej popularne, więc osoby, które zdecydują się na zakup okularów korekcyjnych z tymi oprawkami mają najlepszy wybór. Masz delikatne rysy twarzy? Te oprawki dodadzą Ci odważnego, mocnego wyrazu.

Pełne oprawki są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, m.in. kwadratowe, prostokątne, kocie oko, owalne lub okrągłe. Znajdź okulary odpowiednie dla siebie.

Okulary patentowe

Okulary te zdecydowanie nie są obecnie najmodniejszym typem okularów korekcyjnych, ale ze względu na pozbawioną patentów oprawkę, ich niekwestionowaną zaletą jest lekkość.

Co to są szkła patentowe? Przez otwory w oprawkach montuje się szkła za pomocą śrubek. Są one bardzo subtelne i lekkie. Ze względu na unikalny sposób mocowania, wymagane są soczewki okularowe wykonane z mocniejszego materiału.

Modele patentowe nie mają widocznych ramek wokół szkieł okularowych. Okulary te nie posiadają widocznych ramek wokół soczewek. Są one preferowane przez osoby, które wolą, aby ich okulary nie były widoczne na twarzy.

Jeśli zdecydujesz się na zakup tych okularów, ważne jest, abyś bardzo o nie dbał. Szybko się rozpadną, jeśli będziemy je traktować niedbale. Okulary te będą powodowały dyskomfort i będą wymagały częstszych wizyt u optyka.

Oprawki z kamieniami szlachetnymi

Będziemy dumni z tego, że nosimy okulary korekcyjne, które są dobrze dopasowane. Jest to niezwykle istotne, ponieważ okulary nosimy codziennie w wielu różnych sytuacjach i do różnych strojów. Często przy wyborze nowych oprawek skupiamy się na estetyce naszych okularów. Jednak nie wszystkie okulary będą dla nas odpowiednie. Różne rodzaje oprawek i ich kształty będą pasowały do różnych twarzy w zależności od tego, jak się kształtują.

Warto też zastanowić się, jak często nosimy okulary i jakie elementy okularów są dla nas najważniejsze po dopasowaniu ich do twarzy.

Okulary korekcyjne typu linijka mogą być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie chcesz, aby okulary były widoczne na Twojej twarzy. Te okulary korekcyjne są mniej widoczne niż pełne oprawki. Okulary te mogą być noszone w większości stylów, czy są one dla formalnych lub dorywczo okazjach. Okulary te dodadzą stylu i elegancji osobie noszącej, dzięki czemu nadają się do noszenia na co dzień. Oprawki te są często półpełne lub półokrągłe, co oznacza, że nie otaczają one całkowicie soczewki, a jedynie od góry. Ten typ oprawek jest delikatny i subtelny, a przez to mniej zauważalny. Oprawki te są podtrzymywane przez metalową linkę. Dlatego też nazywane są oprawkami “prostymi”. Specjaliści uważają, że są to oprawki trwałe i łatwe do naprawy po ewentualnych uszkodzeniach mechanicznych.

Previous Inwestowanie w metale szlachetne w czasie kryzysu
Next Jak udekorować stół w salonie w nowoczesny, elegancki sposób?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Jak sprawdzić twardość wody?

O ile twardość wody nie ma negatywnego wpływu na zdrowie człowieka, o tyle może powodować uszkodzenia wielu sprzętów domowych. Osad wytrącający się z wody może powodować trwałe przebarwienia naczyń, a

Wiadomości 0 Comments

PIKNIK W “WODNYM RAJU”

W dniu 24 czerwca 2017r na terenie MOSiR „Wodny Raj” przy ul. Wiernej Rzeki 2 w Łodzi odbył się event w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wiadomości 0 Comments

W UPAŁY UWAŻAJMY SZCZEGÓLNIE NA DZIECI, OSOBY STARSZE I ZWIERZĘTA

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź