Jak udekorować stół w salonie w nowoczesny, elegancki sposób?

Jak udekorować stół w salonie w nowoczesny, elegancki sposób?

Natknąłem się na kilka pomysłów na dekorowanie stołu w salonie i znalazłem kilka świetnych pomysłów. Tutaj są niektóre pomysły dla dekorować żywego pokój stół.

Dekorowanie stołu w jadalni lub pokoju dziennym: Gdzie zaczynasz?

Zainspirowało mnie wiele różnych dekoracji stołu i stało się jasne, że nie ma jednego właściwego sposobu na udekorowanie stołu. Wszystko zależy od stylu wnętrza i rodzaju stołu, który będzie dekorowany. Nowoczesne wnętrza mają stoły, które różnią się od tradycyjnych. Wnętrza industrialne mają stoły, które są ciągle takie same. Widzę jednak pewne wspólne elementy, które mogą pomóc w dopasowaniu stołu do stylu wnętrza salonu. Są to punkty.

Tekstylia

Bez względu na to, w jakim stylu urządzamy nasze wnętrza, ważną rolę odgrywają tekstylia. Mogą one być zupełnie różne. Na przykład w prowansalskich aranżacjach stołów dominują obrusy ozdobione koronką lub haftem. Natomiast w nowoczesnych aranżacjach zastąpią je bieżniki, serwetki, czy podkładki. Zauważyłam, że w nowoczesnym wnętrzu jest mniej tekstyliów, a więcej akcentów podkreślających naturalne piękno blatu.

Rośliny

Rośliny to drugi najważniejszy element dekoracji stołu w salonie. Mamy do wyboru szeroką gamę roślin, w tym cięte kwiaty sezonowe, sukulenty i rośliny doniczkowe. Możesz również użyć zwykłych gałęzi “badyli” lub prostych konarów, aby udekorować stół w stylu minimalistycznym lub industrialnym.

Ceramika, porcelana, szkło i inne naczynia

Nie można udekorować stołu bez naczyń kuchennych. Te mogą służyć do codziennej dekoracji, nie tylko naczynia, których używamy do posiłków. Mam tu na myśli miski, wazony i tace, a także donice i inne przedmioty dekoracyjne, które pełnią zarówno funkcję użytkową, jak i ozdobną. Dzięki nim stół wygląda elegancko i stylowo nawet po posiłku.

Świeczniki

Świeczniki to ostatni element aranżacji stołu w salonie, na który chcę zwrócić Waszą uwagę. Nie od dziś wiadomo, że światło świec uprzyjemnia posiłek. Ogień nadaje posiłkowi ciepła i sprawia, że staje się on bardziej wyjątkowy. Świece są zazwyczaj zapalane na specjalne okazje. Jednak na co dzień możesz udekorować swój salon świecznikami. Styl aranżacji będzie determinował rodzaj użytych świeczników. Klasyczne wnętrza będą miały świeczniki. W skandynawskich projektach sprawdzi się wiele rodzajów lampionów. We wnętrzach nowojorskich, czy glamour, błyszczące, niklowane świeczniki dodadzą luksusowego charakteru dekoracji stołu.

Zobacz także: Kuchnia idealna – jak powinna wyglądać?

Jak udekorować stół w salonie – czym się kierować?

Skoro znasz już elementy, które łączą dekoracje stołu we wnętrzach w różnych stylach, czas zapytać, czego unikać. Tworząc dekoracje stołu, nie należy przesadzać z ich ilością. Świetnie sprawdza się powiedzenie wnętrzarskie: “Co za dużo, to za mało”. Choć wymieniłam wiele elementów, które mogą znaleźć się na stole, nie oznacza to, że wszystkie muszą się tam znaleźć. Jeśli nie jesteś pewna, co postawić na stole w salonie lub jak go udekorować, wybierz kilka elementów z powyższej listy i stwórz własne dekoracje.

Nie chcesz postawić obróconego świecznika obok designerskiego wazonu. Chociaż takie kombinacje mogą być czasami bardzo piękne, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z aranżacją wnętrz, ważne jest, aby unikać tworzenia mieszanki, która zderza się stylistycznie. Uważam, że spójna aranżacja zawsze będzie w stanie się obronić. Mieszanie różnych stylów już nie.

Wybierając dekoracje na stół w salonie, weź pod uwagę kolorystykę. Istnieje wiele opcji. Możesz iść z neutralnymi kolorami, które będą dobrze działać w każdym wnętrzu lub możesz użyć mocniejszych akcentów. Ogólny wygląd pokoju będzie odgrywał główną rolę w tym, jak dekoracje stołu są umieszczone. Mogą one albo dodać charakteru, albo go uspokoić.

Nie ma jednego sposobu na udekorowanie stołu w salonie. Jedno jest pewne: powinien on być zgodny ze stylem wnętrza i nie przeładowany. Te dwa warunki sprawią, że Twoja dekoracja stołu w salonie będzie wyglądała niesamowicie. Jeśli chcesz, możesz kierować się tymi samymi zasadami.

Twoja ława do salonu powinna pasować do Twojego wnętrza, aby nadać mu ciepły i elegancki charakter.

Previous Rodzaje okularów: Typ oprawki
Next Jak inwestować w kawę za pomocą ETF?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLADAMI BOHATERÓW WALCZĄCYCH W POWSTANIU STYCZNIOWYM

2 marca 2017 roku odbyła się wycieczka szlakiem bitew powstania Styczniowego, w której udział wzięli uczniowie klas mundurowych XVIII LO im. Andrzeja Śniadeckiego w Łodzi wraz z dyrektor placówki i

Wiadomości 0 Comments

Jaka jakość i klasa świadczą o tym, że warto zainwestować w drewno konstrukcyjne?

Drewno, które przeznaczone jest do celów konstrukcyjnych, musi być przede wszystkim suche i poddane profesjonalnej obróbce. Jego wilgotność powinna być nie większa niż 20%. Gdy zostanie poddane odpowiednim procesom suszenia

Wiadomości 0 Comments

ŁÓDZKIE OBCHODY ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 1791 roku uchwalono pierwszą polską konstytucję. Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Łodzi tradycyjnie odbyły się na placu przed archikatedrą łódzką. Na zaproszenie gospodarza uroczystości – wojewody łódzkiego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź